Kierował autem mając 2 promile alkoholu w organizmie – Magna Masuria

Kierował autem mając 2 promile alkoholu w organizmie

0

Dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia nietrzeźwego kierowcy, który miał zmierzać w kierunku Barcian. Policjanci pojazd zatrzymali i potwierdzili tą informację. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej z ruchu drogowego został wyeliminowany 34-latek, który kierował autem mając 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę (13.10.2021) o godz. 23.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że na trasie z Kętrzyna do Barcian jedzie pojazd marki Audi, którego kierujący najprawdopodobniej jest nietrzeźwy i zmierza w kierunku miejscowości Barciany. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na wskazaną trasę, gdzie na ul. Młynowej w Barcianach zatrzymali do kontroli opisany pojazd. Podczas kontroli okazało się, że od siedzącego za kierownicą 34-latka było czuć alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle prawo jazdy.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *