Kolejna podwyżka dla Dyrektora Szpitala w Kętrzynie! Ponad 22 tysiące miesięcznie. – Magna Masuria

Kolejna podwyżka dla Dyrektora Szpitala w Kętrzynie! Ponad 22 tysiące miesięcznie.

25

Ponad rok temu na łamach portalu info-Kętrzyn24.pl opisywaliśmy sprawę podwyżki dla Dyrektora Szpitala Powiatowego w Kętrzynie, Wojciecha Glinki. Wówczas z ponad 13 tysięcy złotych miesięcznie radni powiatowi zafundowali dyrektorowi podwyżkę do 17 tysięcy złotych. Wówczas kętrzyński szpital walczył z zamykającymi się oddziałami szpitalnymi i zwracał się do władz miejskich o wsparcie w zakupie ambulansu, co było swego rodzaju absurdem. Z jednej strony podwyżka, a z drugiej strony żebranie o zakup ambulansu. Oba jednak cele zostały zrealizowane.

4 lutego 2021 roku Zarząd Powiatu w składzie starosta Michał Kochanowski, wicestarosta Andrzej Lewandowski oraz członkowie: Olga Wanago, Alina Janiszewska oraz Zdzisław Flis podpisali się pod uchwałą 752/2021 Zarządu Powiatu w Kętrzynie, która zmienia uchwałę nr 171/2019 Zarządu Powiatu w Kętrzynie z 25 kwietnia 2019 roku w sprawie miesięcznego wynagrodzenia Dyrektora Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Zmiana dotyczy podwyższenia Wojciechowi Glince wynagrodzenia miesięcznego brutto w wysokości czterokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez nagród z zysku w czwartym kwartale 2020 roku.

Ile wynosi średnia? Z pomocą przychodzi Przewodniczący Głównego Urzędu Statystycznego, który w obwieszczeniu z 21 stycznia 2021 roku informuje, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale 2020 r. wyniosło 5655,43 zł. Mnożymy tę kwotę razy 4 i wychodzi nam 22 621,72 złotych miesięcznie. W 2021 roku mieszkańcy Powiatu Kętrzyńskiego za usługi Wojciecha Glinki zapłacą 248 838,92 zł. Co można zrobić za taką kwotą? Na te pytanie proszę odpowiedzieć w komentarzu.

25 thoughts on “Kolejna podwyżka dla Dyrektora Szpitala w Kętrzynie! Ponad 22 tysiące miesięcznie.

 1. Jeśli podana kwota jest brutto to na rękę wyjdzie jedyne 16 000 zł. Natomiast roczny koszt pracodawcy wiec podatnika wyniesie ok. 327000zl. Brakuje informacji którzy radni zglosili uwagi do tej podwyżki? Byla XXXII sesja czy zaakceptowano zniany w budżecie? Zgłoszono wolne wnioski w kwestii podwyzki? Jesli radni nie wnieśli uwag to nie ma co bić piany w tym celu wybieramy radnych aby za nas decydowali. Trzeba było się uczyć.

  1. Dokładnie to wychodzi 163 tyś. rocznie czyli 12500zł miesięcznie na rękę.
   Gdyby szpital funkcjonował jak należy, to byłaby to uczciwa pensja.
   Ale niestety naszemu szpitalowi daleko do normalności.

 2. Takie są warunki, że dyrektorzy tyle zarabiają. Nie mają trzynastek ani żadnych innych dodatków. To normalne wynagrodzenie nawet jak na warunki naszego kraju.

  1. Ojej wzruszyłem się, zwłaszcza że reszta personelu pewnie opędzą się od tych nagród, premii i trzynastek

  2. Czy wyście wszyscy poszaleli? 22 tysiaczków za kierowanie takim miniszpitalikiem? Toż to wystarczy pół etatu. No to ile powinien zarabiać np. dyrektor Szpitala MSWiA dziesięć razy większego 220 tysięcy? A potem szpital zadłużony. Szlag może człowieka trafić.

   1. Bo i trafia. Ciekawe ile pan Marek zarabia na etacie do spraw niepotrzebnych? No i na groma tam tyle administracji? Ktoś to w ogóle kontroluje?

 3. W tym szpitalu jest jeszcze głęboka komuna!! Tam kto im mniej robi, tym więcej zarabia. Zwłaszcza teraz w czasie gdzie nie ma kontroli.
  Rączka rączkę myje, układy układziki i zwykłe kolesiostwo, to tak po krótce. O braku szacunku nie wspomnę

 4. Normalne wynagrodzenie pod warunkiem, że Dyrektor jest Człowiekiem a nie BESTIA tuszująca nieprawidłowości i morderstwa w tej rzeźni, która zarządza….

 5. Jestem bardzo ciekawa ile zarabiał słynny doktor M.Sieniakowski za innej władzy a przy rzadach J.Godlewskiego Na dodatek że pieniądze wyciągał ze Szpitala to jeszcze ludzi uśmiercał. Panie Kacprze radzę przyjżeć się dla Pana K. Hećmana tam to były zarobki…kosmiczne!

 6. A ja bardzo chciałabym podziekować dla Dyrektora Szpitala Wojciecha Glinki za to że stanął na wysokości zadania i prowadzi Szpital jednoimienny w czasach dla nas naprawdę trudnych.

  1. Ciekawe czy choć raz ubrał kombinezon, tak samo jak niektórzy co biorą stu% dodatki za nic?
   Podziękowania się nalezą, ale dla lekarzy, pielęgniarek i dla personelu pomocniczego!

 7. Bardzo sluszna uwaga spolka zbijala interesy pod hasłem Pacjent jest najwazniejszy a dobry gospodarz wysrugal sobie pinokia w postaci kucharza, zbieracza plotek któremu dobro spoleczne bylo najważniejsze.

 8. Jestem ciekaw ile zarabiają profesorowie?
  Kto opłaca im mieszkania?
  Ile wykonali operacji specjalistycznych a ile obcieli nóg?

  1. kto płaci my wszyscy w składkach zdrowotnych bo gdyby nasi radni płacili to tak sobie myślę nie byli by tacy hojni nie trzymaliby „profesorów” za podobne gaże

 9. Ludzie pewnie członkowie Zarządu nie myślą realnie . Jak można takie wynagrodzenie uchwalić dla dyrektora.
  Ten Szpital zawsze będzie w długach a będzie brakowało personelu pielęgniarskiego.

 10. To rzeczywiscie graniczy z szaleństwem ,trzeba zachowac proporcje i umiar Panie Kochanowski.
  Nie wiem z jakich powodow na takim poziomie gratyfikuje się tego lewaka.
  Ten czlowiek zostal przepedzony z Mragowa , Szczytna .

 11. To normalne, że Kętrzyn przyjmuje przybłędów min. Macieja nieudacznika.
  A przecież Kętrzyn posiada młode wykształcone kadry.
  Nie mówię o „szewcu Andrzeju” bo to porażka dla Ryszarda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *