NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (3 – 10 marzec) – Magna Masuria

Reszel: Pobił i okradł 60-latka. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Reszla chwilę po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o dokonanie rozboju. 28-latek początkowo bił pokrzywdzonego po głowie i twarzy, a następnie ukradł 60-latkowi pieniądze. Podejrzany wkrótce usłyszy zarzut przestępstwa rozbójniczego. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (01.03.2021) o godz. 14:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w Reszlu przy ulicy Kolejowej został pobity i okradziony mężczyzna. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna potrzebuje pomocy medycznej. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że w rejonie Orlika przy ul. Kolejowej do 60-latka podszedł młody mężczyzna, który zaatakował go bijąc po głowie i twarzy, a następnie doprowadzając do stanu bezbronności ukradł mężczyźnie pieniądze w kwocie 1000 złotych.

Następnie oddalił się z miejsca przestępstwa.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania podejrzanego. Wystarczyło 1,5 godziny by policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę mającego związek z tym przestępstwem rozbójniczym. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Reszla. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy, a podejrzanego zatrzymali w policyjnym areszcie.

Kolejne czynności realizują już dochodzeniowcy i prokurator. Wkrótce napastnik usłyszy zarzut rozboju. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Chciał ukraść butelkę… perfum. Plany pokrzyżował mu funkcjonariusz będący w czasie wolnym od służby

Plany kradzieży butelki… perfum 27-latkowi pokrzyżował funkcjonariusz CSSG w Kętrzynie przebywający w czasie wolnym od służby. Mężczyzna widząc niezgodne z prawem poczynania 27-latka o całej sytuacji powiadomił personel sklepu. Odzyskany towar powrócił na półkę sklepową natomiast 27-latek został przekazany w ręce policjantów.  

We wtorek (16.02.2021) kilka minut przed godz. 18:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w jednej z drogerii na terenie miasta został ujęty na gorącym uczynku sprawca kradzieży. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna stał się agresywny i zaczął się awanturować. We wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że 27-letni mieszkaniec miasta został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez funkcjonariusza Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przebywającego w sklepie w czasie wolnym od służby. O całym zajściu świadek zdarzenia powiadomił personel sklepu, który zaalarmował policjantów. Jak się okazało łupem 27-latka stały się perfumy o wartości 230 złotych, które to mężczyzna schował do kieszeni spodni. Po interwencji mundurowych skradzione perfumy  powróciły w stanie nienaruszonym na półkę sklepową.  Policjanci ustalili również, że to nie jedyna kradzież dokonana przez tego mężczyznę w tym sklepie.  

Teraz 27-latek ze swojego zachowania wytłumaczy się przed sądem. Grozić mu może kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Kętrzyn, Korsze: 38-latek miał jechać na leczenie odwykowe, a trafił do aresztu.

Policjanci z Korsz zatrzymali 38-latka, który był poszukiwany przez kętrzyński sąd. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z posesji. 38-latek trafił już do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

W środę (03.03.2021) kwadrans przed godz. 8:00 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach pojechali w rejon jednej z posesji przy ul. Mickiewicza w Korszach. Z posiadanych informacji przez policjantów wynikało, że w jednym z mieszkań może przebywać 38-latek na którego został wystawiony przez sąd nakaz celem doprowadzenia mężczyzny do Zakładu Lecznictwa Odwykowego w Olsztynie.  Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i na posesji zauważyli mężczyznę którego wygląd wskazywał, że to ta sama osoba, która jest w zainteresowaniu organów ścigania. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że 38-latek poszukiwany jest również przez kętrzyński sąd do odbycia 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Mężczyzna został już przewieziony do Zakładu Karnego w Barczewie, gdzie spędzi najbliższe pół roku.

Kętrzyn: Pijany, bez uprawnień, z sądowym zakazem. Policjanci wyeliminowani z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierujących

Kolejni nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani przez policjantów. 34-latek kierował skuterem wbrew sądowemu zakazowi, natomiast 45-latek jechał VW pijany i bez uprawnień do kierowania. Wkrótce obaj odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

W środę (03.03.2021) o godz. 12:30 dzielnicowy z terenu gminy Barciany podczas obchodu w miejscowości Mołtajny zatrzymał do kontroli drogowej jadącego skuterem mężczyznę. Dzielnicowy doskonale wiedział, że 34-latek w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą jednośladu ponieważ  w 2018 roku kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości (wtedy to ten sam dzielnicowy wykonywał z mężczyzną czynności) i Sąd Rejonowy w Kętrzynie orzekł wobec mężczyzny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do września 2022 roku.  Teraz kierujący za złamanie sądowego zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Również w środę o godz. 13:30 policjanci z Komisariatu Policji w Korszach na ul. Mickiewicza zauważyli, że za kierownicą VW siedzi znany im osobiście z wcześniejszych interwencji mężczyzna, który kieruje autem nie mając do tego uprawnień. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierującego oraz pojazd do kontroli drogowej. Jak się okazało mieszkaniec gminy Korsze nie dość, że kierował pojazdem bez prawa jazdy to dodatkowo okazało się, że jest pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 45-latek ma 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Odpowie zarówno za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie kierowania pojazdem bez uprawnień.

Kętrzyn, Reszel: Kradł w sklepie. Sobotni „melanż” przerwali mu policjanci.

Reszelscy dzielnicowi zatrzymali 21-latka. Mężczyzna najpierw w tę i z powrotem chodził ulicami miasta. Następnie wchodząc do jednego z marketów próbował kopnąć w drzwi, które otworzyły się automatycznie. Po spakowaniu artykułów do reklamówki, nie zapłacił za nie, wszczął awanturę i zaczął uciekać.

Była sobota (06.03.2021) godz. 23:00 w Reszlu na jednej z ulic miasta dzielnicowi zauważyli chodzącego szybkim krokiem w tę i z powrotem mężczyznę.  Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się dziwnemu zachowaniu mężczyzny. Po chwili 21-latek zdecydował się na nocne „zakupy”. Wchodząc do jednego z marketów próbował kopnąć w drzwi jednak te otworzyły się automatycznie. Policjanci w dalszym ciągu obserwowali  mężczyznę. Ten po wejściu do sklepu robił  zakupy . Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby uiścił należność za towar. Przy kasie spakował produkty do reklamówki i kiedy usłyszał kwotę jaką ma zapłacić, wszczął awanturę z kasjerką, a następnie chwycił za torbę i zaczął uciekać. Jego ucieczka nie trwała długo. Tuż za drzwiami wyjściowymi czekali na niego policjanci. Łupem mieszkańca gminy Bartoszyce padł 1l trunku wysokoprocentowego, „zapojka” oraz dwie paczki papierosów o łącznej wartości około 100 złotych. Mężczyzna został zatrzymany, a towar w całości odzyskany. 21-latek za kradzież, zakłócenie porządku publicznego oraz używanie słów wulgarnych został ukarany mandatem karnym.

Kętrzyn: Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków

Ponad 1 kg marihuany oraz 40 tabletek ecstasy przejęli kryminalni z kętrzyńskiej komendy Policji. Do sprawy zatrzymali 35-latka. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, że jeden z mężczyzn może posiadać narkotyki. Policjanci namierzyli 35-latka przebywającego w jednej z klatek schodowych na terenie miasta. Ich informacje okazały się „trafione”. Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci ujawnili 50 gramów suszu roślinnego. Idąc dalej tym tropem policjanci postanowili przeszukać dom, w którym mieszka zatrzymany. Również i tym razem intuicja ich nie zawiodła. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli ponad 1 kg marihuany i 40 tabletek ecstasy. 35-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kryminalni zapewniają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *