KORSZE: 29-latek dźgnął kolegę nożem – trafił na 3-miesiące do aresztu! – Magna Masuria

KORSZE: 29-latek dźgnął kolegę nożem – trafił na 3-miesiące do aresztu!

0

Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował trzymiesięczny areszt wobec 29-letniego mieszkańca Korsz. Mężczyzna podejrzewany jest o ciężki uszczerbek na zdrowiu, uszkodzenie ciała, kierowanie gróźb karalnych wobec innej osoby oraz zmuszenie funkcjonariuszy publicznych do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Do zdarzenia doszło w sobotę (22.04.2023 r.) w Korszach. Wówczas otrzymaliśmy zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie miasta miał zaatakować nożem znajomego mu mężczyznę. Na miejsce w trybie pilnym został wysłany patrol Policji. Funkcjonariusze ustalili, że 29-letni mężczyzna za pomocą noża ugodził swojego znajomego w klatkę piersiową. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na szczęście odniesione rany nie zagrażały jego życiu. Chwilę po zgłoszeniu policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn 29-latka. Mężczyzna podczas zatrzymania zmuszał funkcjonariuszy publicznych do zaniechania prawnej czynności służbowej jaką w tym przypadku było zatrzymanie. Mężczyzna używając przemocy odpychał oraz chwytał za mundur policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego dodatkowo okazało się, że 29-latek w dniu 18 kwietnia 2023 r. w Korszach przy ul. Reymonta miał grozić pozbawieniem życia innemu mężczyźnie. Groźby te wzbudziły w pokrzywdzonym uzasadnioną obawę ich spełnienia.

Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił mężczyźnie przedstawić zarzuty. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec 29-latka trzymiesięczny areszt. Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *