Kto zarabia? Kto płaci? Kto traci?

Medialne faktury “tuby propagandowej”, część 2

Faktury opisujące, jak obecny zastępca burmistrza miasta Kętrzyn, Maciej Wróbel był opłacany ze środków publicznych przez Starostę Powiatu Kętrzyńskiego Ryszarda Niedziółkę, to tylko część kętrzyńskiej propagandy.

Z naszej skrzynki pocztowej ciągle wysypują się dalsze faktury. Na jednych fakturach widnieje firma „Studio N” przedsiębiorca Piotr Majchrzak, na innych firma „N-Media” przedsiębiorca Bożena Majchrzak. Zbieżność nazwisk? Nie wiemy, ale obie firmy prowadzą działalność pod tym samym adresem: w Kętrzynie przy ul. Traugutta 7. Obie mają ten sam adres poczty elektronicznej: redakcja@tygodnikketrzynski,pl. Również obie firmy mają tego samego pełnomocnika, Roberta Majchrzaka, redaktora naczelnego Tygodnika Kętrzyńskiego? Dziwne? Tak, ale czy było to również dziwne dla Ryszarda Niedziółki?

Faktury, które otrzymaliśmy zaczynają się od marca 2016 roku. Przypuszczamy, że nadal są wystawiane przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie oraz Urząd Miasta Kętrzyn, lub podległe urzędowi Kętrzyńskie Centrum Kultury. Wysłaliśmy zapytania publiczne i razem z mieszkańcami oczekujemy pełnych odpowiedzi.

Według tych faktur, prawdopodobnie co miesiąc, firmy otrzymywały, tylko od samego starostwa 500 złotych na reklamę. Są też faktury na publikacje materiałów prasowych? Jakich materiałów? Czy z tego powodu koszty wzrosły do 1800 zł miesięcznie? Próbowaliśmy pytać, lecz na razie nikt nie wie?

Przedstawiciele wspólnoty, budynku przy ul. Traugutta 7, od kilkunastu miesięcy próbują odzyskać długi za wynajęcie lokalu, gdzie znajduje się redakcja Tygodnika Kętrzyńskiego.  Zadłużenie za niepłacone czynsze narosło, według nieoficjalnych informacji do 50 tysięcy złotych, plus odsetki. Niedawno była próba licytacja lokali za kwotę 90 tysięcy. Właścicielami lokalu są Robert M i Aneta M, a są one wynajmowane firmom należącym do Piotra M. i Bożeny M. Czy ten sposób wynajmowania lokalu i wystawiania faktur, wydaje się trochę zagmatwany?

Ciąg dalszy nastapi…

źródło zdjęcia: Panorama TVP2

37 thoughts on “Kto zarabia? Kto płaci? Kto traci?

 1. Co tu się dzieje? Starostwo w Kętrzynie? A ile ta gazeta zgarnęła faktur w Barcianach? Reszlu? Korszach?

 2. No to ładnie łysy Robert kręci lody.
  Kiedy w końcu komornik sądowy będzie ścigał za długi?
  Z artykułu powyższego wynika , że to rodzina prowadzi biznes jak to mawiał Rysiek od byznesu!!

 3. Niestety samorządowcy robią auto reklamę za nasze podatki. W Barcianach podobna sytuacja. Gok w Barcianach, co miesiąc płaci Tygodnikowi Kętrzyńskiemu 1200 zł. YouTube ostatnia sesja rady gminy. Trudno później oczekiwać obiektywizmu dziennikarskiego. Dziwnym trafem na łamach tego pisma, nowo panującą Wójt jest zawsze uśmiechnięta, jej pomysły genialne. Zaś opozycja nie potrafi liczyć, popełnia przestępstwa i co najstraszniejsze…..korzysta z wikipedii…

 4. typowy pasożyt – w tamtym systemie miałby klauzulę ” nieprzystosowany do życia w społeczeństwie „

 5. Typowy pasozyt to malo powiedziane to hiena ktora wyszarpie wszystko jak zweszy ze bedzie z tego korzysc

 6. Zwykły darmozjad i karierowicz nic więcej jak wróci Nasz burmistrz będzie ciężko ćwierkał. Jego gazetka mam nadzieję, że szybko zniknie z rynku, zwykły papier do podcierania …

 7. „Ciemny lud to kupi” Tak powiedział klasyk.Niestety to sprawdza się także w naszym powiecie. Krytykowanie jednych i wychwalanie innych ponad miarę stało się czymś normalnym i ludzie to kupują. To właśnie było przyczyną porażek wójta w Barcianach i burmistrza w Kętrzynie. Ludzie nie są jeszcze dostatecznie wyrobieni i wierzą temu co jest napisane w gazecie. W sytuacji gdy niemal w każdym sklepie można było zobaczyć krzyczące tytuły informujące, że gmina Barciany jest na skraju bankructwa ludzie w to uwierzyli i zagłosowali jak zagłosowali. Teraz gdy gmina zadłuża się na 6150000 zł (Sześć milionów sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) to doskonały pomysł i że gmina wychodzi z dołka. Pewnie niektórzy znowu uwierzą. Może uwierzą także że podwyżki ceny wody, opłaty za ścieki, za ciepło to także doskonały pomysł na „normalność w gminie”. Smutne to wszystko niestety.

 8. Światem, nawet na poziomie lokalnym rządzi opinia publiczna. Ten, kto ma w garści źródła przekazu tejże opinii (KTK, Tygodnik itp) rządzi, bo kształtuje, ukierunkowuje myślenie ludzi. Brzydzi mnie to, bo dobro mieszkańców nie jest tutaj brane pod uwagę, tylko własne.

  1. On tylko te pieniądze brał. Ktoś mu za tą opinię płacił i wymagał pisania pod zamówienie i pod „własne dobro” w przyszłych wyborach na burmistrza.

   A kto mu te pieniądze akceptował i wypłacał? O kim pisał pochwały. Proszę przypomnij sobie.
   Kto wypłacał pieniądze w starostwie kętrzyńskim? Kto teraz wypłaca pieniądze z budżetu w mieście Kętrzyn? To tylko Majchrzak i Wróbel są winni bo chcieli zarobić?

   1. Wolę formę ‘Pani’ , jestem staromodna pod tym względem. To, że mówię o odczuciu obrzydzenia – to do ogólnego procederu promocji swojego wizerunku za kasę podatnika. Gdy ja w kampanii filmiki robiłam, angazowalam swój czas, energię, materiały za darmo i miały po 20 tys wyświetleń, więc można było dotrzeć z przekazem do ludzi nie zdejmując przy tym majtek, tylko mówiąc do kamery. I wiadomo, że człowiek nie robil tego dla zysku, bo nie miałam uzgodnione żadnej kasy ani stanowiska za to, tylko dla idei. Teraz to ja chrzanię tę ideę, czuję się podłe oszukana. I gdybym wtedy wiedziala z czyich pieniędzy kasa na to idzie, nigdy bym nie podjęła startu w kampanii. A jeśli chodzi o pozostałych dwóch Panów – pisze Pani, czy to ich wina, że zarobić chcieli – alez to nasza decyzja na czym zarabiamy, my bierzemy za to odpowiedzialność. Jeśli sprzeda ktoś dzieci do burdelu – czy to jego wina, że zarobić chciał? Oczywiście, że jego. Bo czyny maja swoją moralność. I pewnych rzeczy się nie robi, bo twarz można stracić. Na zawsze.

    1. Przepraszam Panią, za bezpośrednią formę. To z powodu zdenerwowania, bo ja także namawiałem swoich znajomych do głosowania na niego a teraz mi to wypominają. Sądziłem, że jego wcześniejszy start z ekipy KH-PSL to była jego naiwność. Teraz widzę, że to ja byłem naiwny. Byłem, ale już nie jestem i nie będę na to bezmyślnie patrzył, tylko będę działał.

 9. Właśnie powyższe wpisy są mądre , tylko jeszcze nikt nie ruszył finansowania KTK spółdzielni mieszkaniowej w Ketrzynie, gdzie rządzi Arkadiusz Książek. Rada Nadzorcza siedzi cicho i nie reaguje. Jak to możliwe, że my mieszkańcy zasobów spółdzielczych w Kętrzynie, w Reszlu i w Korszach płacimy słono za promowanie Niedziółki, Wróbla ,Kochanowskiego, Kamińskiej z Barcian.
  Czy to jest normalne? Spółdzielcy obudźcie sie i zaczynicie reagować bot są WASZE PIENIĄDZE.

  1. Dlaczego ludzie nie reagują? To znaczy reagują tylko na forum (jeśli są odważni, bo większość nawet nie napisze), co można jeszcze zrobić? Nie wyobrażam sobie, że można się finansować medialnie z kasy mieszkańców. Jak potem spojrzeć w lustro lub w oczy ludziom, którzy nas na ulicy mijają? Przecież ludzie mają po kilkoro dzieci, opłaty ponad miarę, każda złotówka się liczy dla wielu…

 10. Pani Patrycjo, panie Janie. Optymistyczne jest to, że powstał ten portal internetowy. Jak się wydaje tutaj każdy może wyrazić swój pogląd w sprawie, która go interesuje a nie jak w pewnym tygodniku gdzie moje komentarze niekoniecznie zgodne z „linią programową” owego medium obłożone są swoistą cenzurą, Zastanówmy się jak możemy pomóc temu portalowi aby docierał do jak największych kręgów odbiorców. Zachęcajmy do odwiedzin swoich przyjaciół i znajomych. Ludzie zasługują na to żeby poznać prawdę. I jeszcze jedno. Nie ukrywajmy swojej tożsamości. Prawdy nie trzeba się bać.

  1. Poprzedni post 'List do Z-cy Burmistrza’ był przeze mnie podpisany. Jednak pewnie ze względu na ochronę dziennikarz mnie nie ujawnił. Więc zrobiłam to sama, nie obawiam się ukazania tożsamości. A z portalem to najwyższy czas…

 11. Wolę formę 'Pani’ , jestem staromodna pod tym względem. To, że mówię o odczuciu obrzydzenia – to do ogólnego procederu promocji swojego wizerunku za kasę podatnika. Gdy ja w kampanii filmiki robiłam, angazowalam swój czas, energię, materiały za darmo i miały po 20 tys wyświetleń, więc można było dotrzeć z przekazem do ludzi nie zdejmując przy tym majtek, tylko mówiąc do kamery. I wiadomo, że człowiek nie robil tego dla zysku, bo nie miałam uzgodnione żadnej kasy ani stanowiska za to, tylko dla idei. Teraz to ja chrzanię tę ideę, czuję się podłe oszukana. I gdybym wtedy wiedziala z czyich pieniędzy kasa na to idzie, nigdy bym nie podjęła startu w kampanii. A jeśli chodzi o pozostałych dwóch Panów – pisze Pani, czy to ich wina, że zarobić chcieli – alez to nasza decyzja na czym zarabiamy, my bierzemy za to odpowiedzialność. Jeśli sprzeda ktoś dzieci do burdelu – czy to jego wina, że zarobić chciał? Oczywiście, że jego. Bo czyny maja swoją moralność. I pewnych rzeczy się nie robi, bo twarz można stracić. Na zawsze.

   1. Przepraszam Panią, za bezpośrednią formę. To z powodu zdenerwowania, bo ja także namawiałem swoich znajomych do głosowania na niego a teraz mi to wypominają. Sądziłem, że jego wcześniejszy start z ekipy KH-PSL to była jego naiwność. Teraz widzę, że to ja byłem naiwny. Byłem, ale już nie jestem i nie będę na to bezmyślnie patrzył, tylko będę działał.

  1. Tak, jak już w powyższych kometarzach dyskutujemy o tym. Po wyborach nie brałam udziału w życiu politycznym lecz społecznie działałam. Chyba zrozumiałam szybko, że nie pasuję… I chyba lepiej zrozumieć w czas niż brnac w coś, co pogrąża…

   1. Wielu wprowadzonych w błąd zrozumiało, lecz wstydzą się przyznać i naprawić swoje błędy. Pani Patrycja jest na tyle odważna aby to zrobić. Jednak jest spora grupa mieszkańców uzależnionych pracą w miejscach gdzie burmistrz może się zemścić zwalniając z pracy. Te osoby prosimy o ostrożny kontakt z tymi, którzy mogą działać jawnie i potrafią zachować współpracę w tajemnicy.

 12. Takiej mściwości jaką posiada obecny krwawy Ryszard , Kętrzyn jeszcze nie widział czyż nie prawda?. Bo przecież nie jest tajemnicą poliszynela, że Ludzie wartościowi którzy przez wiele pracowali dla tego miasta, obecnie są niszczeni a nawet ich rodziny. Dobrze, że Pani Patrycja poruszyła ten temat i nie popiera tej ekipy. Widać , że odważna kobieta i ma kręgosłup moralny.

  1. nie wiem i nie sprawdzę, czy te posty zamieszcza pani Patrycja, ale wystarczy sprawdzić, kto prowadził konwencję wyborczą ASów, żeby nabrać wątpliwości.. czy tak szybko ludzie zmieniają zdanie i poglądy (?)
   Osobiście znam i szanuję tą Panią i życzę Jej wszystkiego dobrego – w końcu zbliżają się Święta i należy okazywać empatię bliźnim…

   1. Drogi Panie, jeśli naprawdę mnie Pan zna – proszę nie obawiać się tutaj ujawnić z imienia i nazwiska, potwierdzę publicznie. Nie napisał Pan do mnie na prive’a, by dowiedzieć się czy to ja, więc troszkę mnie dziwi, bo co stoi na przeszkodzie. Poglądów nie zmieniłam, zaufanie do kogoś – tak. Jeśli jest Pan moim znajomym, będzie Pan o tym wiedział, przecież poglądy często na fb zamieszczam. Skoro chce Pan okazywać empatię – bardzo chętnie ją przyjmę, proszę imiennie. Również pozdrawiam

 13. No to się narobiło w tym mieście.
  A czy to etyczne zachowanie panie Wróbel ?
  Wróbel wyfruwaj skąd przyfrunąłeś nie chcemy ciebie w Ketrzynie.

 14. w okolicznych gminach głośno się mówi, że co miesiąc pewnej gazecie z Ketrzyna opłacane są faktury za różne usługi medialne, ale celem właściwym tego działania jest kupowanie świętego spokoju, żeby pewien redaktor nie wziął na cel lokalnej władze.
  Za nasze pieniądze (z naszych podatków) karmiony jest twór medialny.
  Skuteczność ataków tego tygodnika niestety odczuło już wielu.
  Osobiście ciesze się, że powstała alternatywa, na której spokojnie można opisać działalność tego pana.
  Panie redaktorze – niech Pan wyśle zapytania do Korsz, Barcian, Srokowa z zapytanie ile te samorządy łożą na ten tygodnik i jaki jest wymierny efekt tych działań.

 15. Tylko odwołanie obecnej władzy w Kętrzynie i prezesa spółdzielni, doprowadzi do braku finansowania tygodnika i być może ten pan zwinie swój interes, propagandowej tuby.

 16. Tak to prawda trzeba rozliczyć ekipę, to są nasze publiczne pieniądze.
  Oczywiście spółdzielnia mieszkaniowa to również są nasze pieniądze na dodatek w dniu dzisiejszym w skrzynce znalazłem podwyżkę czynszu. Co ten Arkadiusz wyprawa?

 17. Komornik który zajmował się długiem „łysego Roberta” już nie jest komornikiem awansował wyżej do prokuratury.

 18. Teraz już wiemy dlaczego redaktor Majchrzak przedstawia rok burmistrzowania pana Niedziółki jako niekończące się pasmo sukcesów.

 19. MAJCHRZAK TO SIE NADAJE. NIE PYKLO MU Z FUNKCJI DYREKTORA GOK-u W Barcianach. I szuka chu.. Do Dupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *