List do Zastępcy Burmistrza – Magna Masuria

Jeden z czytelników naszego portalu przysłał na nasza skrzynkę mailową list ze zgodą o publikację. Udostępniamy go, bo jest on ważnym głosem mieszkańców miasta Kętrzyn, ważnym dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla rządzących. Oto treść listu:

Macieju Wróblu,

Jestem przeciwko polityce, którą prowadzisz i dlatego protestuję. W wyborach wspieraliśmy tą samą opcję polityczną i nie chcę, by teraz, gdy ludzie widzą Twoje działania lub ich konsekwencje, myśleli, że wszyscy z kampanii 2018 takie działania wspierają. Wiem, że nie jestem jedyna, choć pierwsza, więc PROTESTUJĘ:

1.       Bo Burmistrz to funkcja w służbie Mieszkańców Miasta. Osoby piastujące najwyższe stanowiska w Mieście lub aspirujące do nich powinny mieć na uwadze dobro tego Miasta a nie swoje zyski materialne, w tym zarobkowanie z pieniędzy podatnika na swoją działalność, w tym wypadku szkoleniową, medialną.

2.       Bo nie mogę pogodzić się z tym, że to najbiedniejsi mają wyrównać budżet (np. opłaty za segregację śmieci). To nie oni grabią Miasto, oni wymagają pomocy, w tym zapewnienia lokum i to jest priorytet Miasta. Bo Miasto budują Dzieci ze wszystkich rodzin, a rodzin potrzebujących jest u nas najwięcej. Od roku widzę, że oni nie są priorytetem.

3.       Bo nie mogę pogodzić się ze stratą wielu wartościowych ludzi w tym Mieście (mądrych, doświadczonych, zakorzenionych tutaj, z wielką energią do działania). Tylko dlatego, że wspierali poprzednią władzę, za nowej mają przestać piastować swoje funkcje, chyba, że wybiorą służalczo-poddańczą postawę podporządkowania się nowej władzy, bo jak nie, to będą do wymiany pod pretekstem redukcji stanowiska lub zakończenia ich umowy? I to ma być demokracja?

4.       Bo nie mogę pogodzić się z tym, że lans jest priorytetem. Jakaś akcja, wydarzenie – nie ma w mediach Mieszkańców, są tylko w tle, na pierwszym planie jesteś Ty. Myślę, że to doskonale świadczy o tym, że to nie Ludzie tego Miasta są dla Ciebie priorytetem.

5.       Bo opinia publiczna nie jest już niezależna (widać to po fakturach za akcje medialne). To warunek niezbędny polityki, bez tego system staje się totalitarny. Z dziennikarzami trzeba rozmawiać i szanować ich odmienne zdanie, a nie ich sobie podporządkować. Etyka tego zawodu ma wielkie znaczenie.

To tylko 5 głównych punktów. Moich, pewnie wielu Ludzi ma jeszcze inne.

Wzięłam udział w kampanii dla Pana Ryszarda, któremu szkolenia z komunikacji nie były potrzebne, bo Pan Ryszard ma taki styl bycia, a nie inny i żadne szkolenia tego nie zmienią. Ale dzięki temu stylowi podczas kampanii był autentyczny. Ludzi nic nie obchodziło, że czasem się zaciął, a czasem potrzebował czasu, by sformułować myśli. Wygrał z kimś, kto mówił pięknie. I miałam nadzieję, że będzie kontynuował politykę autentyczności, ale szybko Ty przejąłeś politykę lansu.

Tyle i aż tyle. I nawet gdy już tutaj nie pracuję, jak wielu innych, Kętrzyn mam w sercu, bo od pokoleń pochodzę stąd. Więzi się nie zapomina. Więź towarzyszy człowiekowi przez całe życie i nawołuje do działania.

źródło zdjęcia: facebook/Miasto Kętrzyn

29 thoughts on “List do Zastępcy Burmistrza

  1. To nie żaden chłopak tylko dorosły człowiek, który ma już dwa mieszkania w Olsztynie a mieszka w trzecim w Kętrzynie.
   pan Ryszard płacił mu z publicznych pieniędzy starostwa. Wiedział za co i komu płaci, komu podpisuje. Przecież, oczy miał otwarte a umysł sprawny?

 1. Prawda jest taka, że przez tego pana macieja, nasz burmistrz tracie swój elektorat. Gdzie się uch nie przytka, to tylko narzekania i zdziwienie, że głosowali na Niedziółkę a nie Wróbla. Szkoda, że Pan Ryszard w natłoku tylu spraw tego nie zauważa. A swoją drogą, to można nic nie robić, bo pan maciej swoim zachowaniem sam doprowadzi do szybkiego referendum a już z pewnością po kolejnych wyborach, szybko zapomnimy, że był.

 2. A czy to prawda, że żona pana Wróbla została niedawno dyrektorką domu kultury w Barcianach? To już przekracza wszelkie granice. Albo pani Wioleta Czech będzie zastępcą albo referendum

  1. A czyim zastępcą ma być pani Wioletta Czech? Chyba nie burmistrza. Pisząc to Oleg chyba na głowę upadłeś.

  2. Prawda, wszystko jest w Zarządzeniu Nr 147/2019 Wójta Gminy Barciany z dnia 28 listopada 2019 roku w sprawie powołania Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach. W biuletynie informacji publicznej gminy Barciany tego nie znajdziecie, więc należy wystąpić z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej.

 3. zobaczcie, kto został Dyrektorem GOK w Barcianach.
  Zarządzenia Nr 147/2019 Wójta Gminy Barciany z dnia 28 listopada 2019 roku w sprawie powołania Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach
  Brak słów

 4. Do internauty Oleg. Pani Wioletta Czech w poprzedniej kadencji była cały czas „przeciw wszystkiemu”. Przeciw podwyżkom, przeciw kredytom, przeciw inwestycjom. Teraz, jak obserwujesz Oleg jej postawę jest za wszystkim. Za podwyżkami, za kredytami. To znaczy, że jak pani Czech jest w gronie większości to jest dobrze i tak ma być, a jak w mniejszości to wszystko jest źle. To nie jest postawa samorządowca tylko karierowicza. A wymień jej sukcesy na rzecz mieszkańców. Czekam.

  1. Widzę, że autorstwo przypisane jest na forum komuś innemu. Podpisała się pod listem, jednak dziennikarz nie użył mojego podpisu.

 5. Pani Wioleta powinna być zastępcą burmistrza. I PiS powinien zrobić wszystko, żeby tak było. Wróbel tylko doi ile wlezie, ustawia rodzinę i lansuje się. Dlaczego go zastopowali w Olsztynie? Był dziennikarzem w TVP, miał otwartą drogę do kariery. Ale poznali się na jego geszeftach. W Giżycku też. A w Kętrzynie tylko robi zamęt i przez to traci pan burmistrz, bo jest z nim utożsamiany. Pan Niedziółka powinien jak najszybciej pozbyć się szkodnika, a powołując na zastępcę kogoś z PiSu sam wzmocni swoją pozycję. A pani Wioleta jest najlepszą kandydatką na to stanowisko. Ma wykształcenie, doświadczenie samorządowe, jest reprezentatywna i dba o mieszkańców

 6. Pani Wioletta Czech to taka sama kandydatka jak pan Wrobęl tylko patrz jak sie ustawic gdzie bedzie korzystnij

  1. Komu burmistrz będzie wtedy płacił? Tylko gazecie Majchrzaka i telewizji Książka? A może sobie znajdzie kogoś innego? Na przykład firmę z Gdańska co robiła audyt za 70 tysięcy złotych??

  1. Pani Wioletta?
   Za podwyżkami głosowała, więc za śmieci zapłacimy najwięcej w Polsce.
   Popiera zatrudnianie obcych do rad nadzorczych, prezesów i naczelników w urzędzie.
   Na Facebooku się lansuje tak samo jak zastępca Wróbel.

   Więc, co ona zmieni?

   Obniży stawki za śmieci? Nie obniży, bo sama głośno krzyczała na sesji za podwyżką.
   Zatrudni Kętrzyniaków na stanowiskach? Nie, bo do wodociągów na prezesa idzie członek PiS z Reszla. W radach nadzorczych w Komunalniku, Komecu i Wodociągach są członkowie PiS z Reszla i Olsztyna. Nikogo z Kętrzyna nie ma. Co to za PiS co obcych popiera a swoich z Kętrzyna niszczy?

   Nie warto ośmieszać PiS-u taką kandydaturą

  1. W takim razie niech Pani radna Wioletta rozpoczyna referendum. Z takim wykształceniem i doświadczeniem wygra i będzie burmistrzem. Mieszkańcy pomogą zbierać podpisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *