Tańczy jak mu zagrają – Magna Masuria

Czyli: Przyniesiony w teczce IX

Żądanie by tutaj byli zatrudniani ludzie z Kętrzyna, to jest coś z pogranicza rasizmu” powiedział, burmistrz Niedziółka. Pisaliśmy o tym artykule: Nie zatrudnię ludzi z Kętrzyna, bo to rasizm.

Dlaczego do tej pory, w konkursie na prezesa KOMEC-u, ogłoszonym 3 września, nie podano rozstrzygnięcia? Dokumenty kandydatów wpłynęły 30 września a wyniku, wyboru prezesa, nie ma? Wcześniej w maju, Niedziółka powołał na prezesa Michała Krasińskiego z gminy Reszel. Wprowadził on w życie sporą podwyżkę cen za ogrzewanie mieszkań. 

Michał Krasiński był aktywnym działaczem PSL, wiernym pomocnikiem burmistrza Kętrzyna Krzysztofa Hećmana. Potem odszedł i został wicestarostą u Niedziółki. Wyrzucono go z PSL. Przegrał wybory na burmistrza Reszla. Teraz jest członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina.

Kiedyś, w poprzednim ustroju, nazywano to „nomenklaturą partyjną”. Dzisiaj, to „ścieżka kariery”. Zapisanie do rządzącej partii, powołanie na prezesa. Potem, po 3 miesiącach ogłoszony konkurs, który wygra, kto? Prezes.

Podobno powodem, opóźnienia ogłoszenia wyników konkursu, jest propozycja objęcia stanowiska wicewojewody dla członka partii PJG? Podobno, nasz wieloletni aktywny członek PSL, obecnie PJG, ma szanse? Życzymy mu tego. W końcu jak nikt umie tańczyć, co pokazał już w 2011 roku, w klipie wyborczym PSL.

https://youtu.be/i9Xg2QCWDPg
Wykorzystane zostały fragmenty teledysku wyborczego PSL „Człowiek jest najważniejszy”

O negatywnych skutkach protekcji, nepotyzmu, kumoterstwa i nadużywania władzy pisaliśmy w artykułach:

Patologia zarządzania

Czy Niedziółka złamał zakaz konkurencji?

Szklana kula przyszłość powiedziała?

Burmistrz (nie)odpowiedział na pytania o zmianie prezesa KTBS

Dlaczego decyzje personalne burmistrza są szkodliwe?

Ojciec byłej księgowej prezesem KTBS?

Zmiany na stanowisku Prezesa KTBS?

Przyniesiony w teczce

Będzie obcy prezes i droższe ogrzewanie

W dalszym ciągu nie znamy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego prezes spółdzielni mieszkaniowej, Książek nie protestuje przeciwko podwyżce za ogrzewanie i za śmieci? Dlaczego nie broni spółdzielców?  Czy powodem jest to, że burmistrz Niedziółka wycofał mu sprawę z sądu, za spowodowane straty ponad 100 tysięcy zł? Czy tę sprawę wyjaśni postępowanie w prokuraturze?

14 thoughts on “Tańczy jak mu zagrają

 1. Myślę że kwota strat 100 tysięcy złotych w spółce KTBS Kętrzyn jest bardzo zaniżona, bardziej pasuje kwota 2-5 milionów złotych która jest pokłosiem nie złożenia w terminie pozwu odszkodowawczego przeciwko firmie PREF-BUD sp. z o.o. z Kętrzyna, która wybudowała budynek przy ul. Jaśminowa 6 z wadami budowlanymi. Czy było to działanie celowe? Czy obecna władza wiedziała o tym?

 2. Jeśli okaże się, że to prawda, to znaczy, że PiS jest bardzo słaby i został rozprowadzony nie tylko w Kętrzynie, ale też w województwie

 3. PRL do tego to mały pikuś – wtedy aby być na takim stanowisku to trzeba było mieć trochę pod kopułą .

 4. Chyba jeszcze śmieszniej jest w naszej gminie Barciany. Chyba nie lubimy „swoich”. Do rady powiatu wybraliśmy sobie mieszkańców Kętrzyna. We władzach spółki komunalnej to mieszkańcy Olsztyna, Mrągowa i Kętrzyna. Skarbnikiem gminy jest mieszkanka gminy Korsze. Pewnie troska o dobro mieszkańców gminy Barciany spędza im sen z powiek.

  1. Do HJM
   Moze pan oświeci czytelników kto był w poprzednich władzach spółki komunalnej to dopiero będzie śmiesznie

   1. To, że było źle,
    nie jest powodem,
    że dalej ma być źle.

    Albo się Pani Wójt zreflektuje
    albo trzeba ja zmienić?

 5. Tera jest ogłoszony konkurs w wodociągach. Słyszy się informacje, że nowym prezesem będzie mieszkaniec Reszla, członek PiS. Wychodzi na to, że Reszel to kuźnia kadr dla Kętrzyna.

 6. Jeżeli ten pan jest takim prezesem, jak tancerzem, to ja współczuję pracownikom spółki. Nie widzę przed nią świetlanej przyszłości.

 7. Ale Maciej Wróbel ma się dobrze w charakterze v-ce burmistrza miasta Ketrzyn.
  Pytam czy PIS kętrzyński nie ma ludzi na stanowisko v-ce burmistrza?
  Przecież Wróbel nie jest z Kętrzyna.
  Nie rozumiem polityki kętrzyńskiego PISu.

  1. Viceburmistrz to funkcja bez znaczenia. Na to stanowisko burmistrz powołuje kogo chce, kiedy chce, bez pytania o zdanie rady miejskiej, Burmistrz tak samo odwołuje viceburmistrza, kiedy tylko będzie miał taki kaprys. Po co komu takie stanowisko, na którym nic nie można? Jedyne co może viceburmistrz, to wykonywać polecenia burmistrza – a jak nie, to wyleci ze stanowiska tego samego dnia! Viceburmistrz to taki pomocnik burmistrza. A to, że obecny viceburmistrz robi co chce, wynika tylko z tego, że Niedziółka na to mu pozwala.

 8. Do mieszkańca. Kętrzyński PiS nie ma żadnej koncepcji w zakresie lokalnej polityki. Nie wymagaj od nich zbyt wiele.

 9. Pani Wioletta powinna być zastępcą burmistrza. W starostwie podzielili się. Starosta z PiS a zastępca z AS. Tak samo powinno być w mieście. Burmistrz z AS, a zastępca z PiS. Maciej ma pewnie jakieś kwity na Niedziółke i ma go w łapach

  1. Zastępcą burmistrza powinien być ktoś, kto będzie występował w obronie mieszkańców i jest poważną radną, na przykład Pani Helena Szymkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *