LIDZBARK WARMIŃSKI: Alty, kontralty, mezzosoprany, soprany… – Magna Masuria

Alty, kontralty, mezzosoprany, soprany – chyba wszystkie te głosy usłyszeć było można 10 listopada w Oranżerii Kultury dzięki Artystkom Akademii Wokalnej Magnolie działającej przy klubie 9 Pułku Rozpoznawczego Klub 9pr. Wykonały ona, przy pełnej publiczności Sali, koncert pieśni patriotycznych i narodowych SZARA PIECHOTA z okazji 105 rocznicy odzyskania Niepodległości. Usłyszeliśmy utwór tytułowy a także tak znane kompozycje jak „Przyjedź Mamo na przysięgę”, „Nie żałujcie serca dziewczyny”, „Po ten kwiat czerwony”, „Bella ciao” a także hymn 9 Pułku Rozpoznawczego.

Dodatkowym, miłym akcentem koncertu była muzyka F. Chopina w wykonaniu Uczniów klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim. Publiczność dała się porwać wojskowym rytmom i początkowo nieśmiało podśpiewywała razem z Artystkami, aby na koniec wspólnie, pełnym głosem, wykonać dwa bisy.

Jak się okazało Panie z Akademii są nie tylko świetnymi śpiewaczkami, ale i mistrzyniami sztuki kulinarnej co wyszło na jaw, gdy po koncercie zaprosiły zebranych na własnoręcznie upieczone rogaliki świętomarcinskie.

Uczta była więc dla ducha i dla ciała. Serdecznie dziękujemy Artystkom i Słuchaczom – święto 11 listopada uczciliśmy godnie i pogodnie.

WOJNA, SHOAH I PAMIĘĆ – cykl wydarzeń z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *