Lokalni dziennikarze polecają… #zostańwdomu – Magna Masuria

Lokalni dziennikarze polecają… #zostańwdomu

2

Większość z nas musi zostać w domu z powodu pandemii koronawirusa. Czasami szukamy zajęcia, natchnienia, lecz z czasem zwyczajnie zaczynamy nudzić się i szukamy czegoś, co spełni nasze oczekiwania. Dlatego też wspierając akcję #zostańwdomu razem z dziennikarzami Nowin Północnych i Telewizji Mazurskich przygotowaliśmy dla was listę książek, filmów oraz seriali, które możecie zobaczyć/przeczytać nie ruszając się z domu.

Tomasz Miroński – Nowiny Północne

Śmierć to najbardziej interesujący problem w życiu człowieka – przekonuje ojciec Joachim Badeni w książce „Śmierć? Każdemu polecam!”. Wbrew pozorom, to mądra i ciepła książka. Zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, kiedy cały czas jesteśmy straszeni tym groźnym wirusem, a media na bieżąco donoszą o jego kolejnych śmiertelnych przypadkach. Umierają zwykli ludzie, umierają nawet gwiazdy z pierwszych stron gazet. Uważam, że wiele w tym medialnej histerii, bo skala zgonów w porównaniu do tego, jakie śmiertelne żniwo zbierają choroby nowotworowe czy układu krążenia nie jest aż tak duża. Jednak książka, o której mówię właściwie nie jest o śmierci. Wręcz przeciwnie jest o życiu. Książka o lęku, który jest niepotrzebny i o miłości, która jest niezbędna. Inteligentnie, bez zadęcia, spokojnie na temat tego, że nasze życie będzie jeszcze ciekawsze o ile trochę się do tego przyłożymy. Każdemu ją polecam w czasie obowiązkowego pobytu w domu i nie tylko. Zostańmy w domu!

Ewa Szyszkowska-Papis – Telewizja Mazurska

Zdecydowanie polecam książki, na swoim profilu Facebook zachęcam do czytania. Trudno jest polecić jednoznacznie, ale polecam takich autorów jak Eryk Emmanuel Schmitt, Paulo Coelho – tych autorów wszystkie dzieła. Z półki biznesowej i rozwoju osobistego takie nazwiska jak: Robins, Hill, Murphy, Tracy, Trump. A jak kryminał to koniecznie Harlan Coben oraz Peter Robinson z serią o znakomitym detektywie Banksie. Z filmu to konieczne warto powrócić do kultowego serialu Ranczo, który jest ponadczasowy i porusza kwestie, które aktualne są także i dzisiaj. Oczywiście zachęcam do pozostania w domu #zostanwdomu bo od tego zależy nasze życie i zdrowie.

Michał Jędrzejczak – Info-Kętrzyn24.pl

Dla osób, które wolą oglądać filmy/seriale niż czytać książki to z chęcią polecam obejrzenie tych seriali: „Peaky Blinders”, „Braking Bad”, „Better Call Saul”, „Narcos” czy też „Narcos: Meksyk”. Każdy z tych seriali pokazuje jak może być skomplikowany i pomysłowy ludzki umysł. Każdy z antagonistów jest błyskotliwy oraz ma światły umysł, ale też dużo planował, dzięki czemu osiągał rzeczy wręcz niemożliwe. A jakie jest najlepsze miejsce do spokojnych przemyśleń? Oczywiście, że dom! Dlatego #zostańwdomu, a jeżeli nie masz chęci oglądać cięgiem seriali to włącz swoją ulubioną muzykę.

Marek Szymański – Nowiny Północne

Takie czasy, że sytuacja zmusiła nas do siedzenia w domu. Plusem tego wszystkiego jest moment na nadrobienie zaległości w lekturze i uzupełnienie braków w muzycznych doznaniach. W końcu znalazłem moment na sięgnięcie po odłożone w kąt biografie Czesława Mozila i Dariusza Dziekanowskiego. Spora rozbieżność, w końcu jeden jest artystą, drugi był piłkarzem, ale obie osobowości barwne i łatwo „weszły”. Muzycznie zagłębiam się w koncertowy szał z płyt DVD i… YouTuba. Z tym drugim trochę niezręcznie się przyznawać, bo w „normalnych czasach” negatywnie oceniałem takie praktyki. Teraz sięgnąłem po koncerty klasyków z Iron Maiden na czele. Z kina nic nowego do mnie nie doszło, dlatego z lubością pochłaniam po raz n-ty stare polskie filmy, z naciskiem na Bareję. Dziś mamy takie czasy, że Mistrz Stanisław musiałby się nieźle natrudzić by zniekształcić to jeszcze bardziej. Chociaż czasem sytuacje z lat 70. czy 80. wydają się być przełożone 1:1 do dzisiejszej rzeczywistości. Ale nawet z nowych pozycji stawiam na polskie kino.

Kacper Jędrzejczak – Info-Kętrzyn24.pl

Siedzenie w domu sprzyja odświeżeniu mojej półki z książkami, ale też komiksami. Jestem wielkim fanem uniwersum DC, dlatego też polecam komiks z nowego cyklu DC Comics „Batman Mroczny Rycerz – Spirala Przemocy”, który opowiada o tym jak główny bohater mierzy się z mistrzem strachu – Strachem na Wróble. Oprócz komiksu w moje gusta trafiły dwa seriale: „W garniturach” oraz „Beastars”. Pierwszy serial opowiada o losach dwójki prawników pracujących dla wielkiej kancelarii w Nowym Yorku. Drugi serial to adaptacja mangi o tym samym tytule. Historia dzieje się w świecie nowoczesnych, cywilizowanych, antropomorficznych zwierząt z kulturowym podziałem na zwierzęta mięsożerne i roślinożerców. Bohaterowie muszą zmierzyć się z tym czy ulegną instynktowi, czy go pokonają.

Drodzy czytelnicy, a co wy polecicie dla nas? Najciekawsze propozycje zamieścimy w następnym artykule Czytelnicy polecają… #zostańwdomu

2 thoughts on “Lokalni dziennikarze polecają… #zostańwdomu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *