Matactwo ponad podziałami? [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

od lewej: radny Walewski, starosta Kochanowski, radny Soćko, radny Olenkowicz

W końcu dotarliśmy do protokołu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Kętrzyńskiego dotyczącego kontroli w Zarządzie Dróg Powiatowych. Dlaczego w końcu? Nie mogliśmy się go doprosić od ponad połowy roku, bo rzekomo nie potrafiliśmy wskazać konkretnego dokumentu. Gdy zaczęliśmy naciskać mocniej w końcu pojawił się, ale protokół protokołem, lecz widać pewne niedociągnięcia, nieprawidłowości i sprzeczności.

O niedociągnięciach, nieprawidłowościach i sprzecznościach opowiemy w cyklu artykułów „Matactwo ponad podziałami?” gdzie również dopytamy o opinię kierownika ZDP pana Kołtonowskiego, starostę Michała Kochanowskiego oraz kontrolujących ZDP radnych powiatowych: Zbigniewa Olenkowicza, Bartosza Walewskiego oraz Piotra Soćko.

Pierwszy szczegółowy artykuł już w najbliższy czwartek. Serdecznie zapraszam.

10 thoughts on “Matactwo ponad podziałami? [ZAPOWIEDŹ]

 1. Oj Pan redaktor o wszystkim nie wie jeszcze.
  Ale tytuł nagłówka to piękny.
  Jak widzę ,że ” kucharz powiatowy” jest fachowcem od dróg to klęska kontroli.
  Jak wspomnę wcześniej to „kucharz powiatowy” zawsze rwał się aby interes ukręcić sobie.

 2. Z tym zdjęciem kucharza przesadzil redaktor. To tymczasowy pajac za biurkiem. Żenada. Okazuje się że jak bierze się za robotę to ją sknoci. Knucie i plotkowanie łatwiejsze?

 3. Kucharz nie ma zysku z „KUBY” więc wziął się za inne intratne zyski, trzeba by było prześwietlić jego majątek, bo się wydaje, że to by był kąsek niezły, ma duże powiązanie z p. Arkadiuszem (przecież to jest pokolenie milicjantów), ale że p. Kochanowski w to wciągnięty to się dziwię?…. przecież chyba był uważany za osobę raczej zaufaną, a jednak pozory mylą…..

  1. Za „dobrych czasów” przez lata w Kętrzynie i w Barcianach firma miala dość oczywistą i przewidywalną „współpracę” ze spółkami podległymi pod samorządy. Odbiór odpadów z osiedli SM to osobna „wspołpraca”. Przecież można przeanalizować kwoty deklarowane do przetargów, przyjrzeć się kto je wygrywał, zauważyć ze czasem spółki nie przystepowaly do przetargow i wyciągnąć z tego właściwe wnioski. Co ciekawe wszędzie są rady nadzorcze. To moze być osobny cykl.

 4. Warto w tym momencie przypomnieć ze w skład komisji rewizyjnej wchodzic muszą radni wszystkich klubów, z wyjątkiem radnych pełniących funkcje oraz będących członkami zarządu. Komisja opiniuje wykonanie budżetu powiatu i występuje z wnioskiem do rady powiatu w sprawie udzielenia (lub tez nie) absolutorium zarządowi. Wniosek w sprawie absolutorium podlega zaopiniowaniu przez RIO. Komisja rewizyjna wykonuje tez inne zadania zlecone przez radę powiatu w zakresie kontroli.
  Tak wiec w komisji rewizyjnej warto mieć zeglarzy którzy wiedzą dokąd płyną.

 5. Czy w tym mieście jest choćby kilku ludzi, którym dobro tego miasta, a nie jedynie własne, ma jakąkolwiek wartość??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *