Miały być dobre praktyki, a wyszedł lans i pyskówka? – Magna Masuria

Miały być dobre praktyki, a wyszedł lans i pyskówka?

15

Wczoraj (9 czerwca br.,) Gazeta Olsztyńska przeprowadziła panele dyskusyjne w ramach Kongresu Przyszłości, który z wiadomych przyczyn odbył się online. Pierwszy panel dotyczyć miał tematu: „Dobre praktyki samorządowe w czasie pandemii”. Jednym z prelegentów był zastępca burmistrza Maciej Wróbel.

Jak wypadł w tym panelu? W skrócie – ponowne lansowanie się, że zrobił wiele w Kętrzynie, jednak artykuł o absurdach burmistrzów mówi, co innego.

Subiektywnym okiem Maciej Wróbel żyje w jakiejś „wypaczonej rzeczywistości”. Każde działanie w Kętrzynie pokazywał w superlatywach i prezentował to jako wielki sukces. Mówił o ratunku w formie „Pakietu dla biznesu”, zawieszeniu komunikacji miejskiej czy „dmuchaniu bańki” o słuchaniu mieszkańców Kętrzyna. Większość z tego to mówienie nieprawdy. Kiedy Maciej Wróbel słuchał mieszkańców?

Oprócz mówienia o swoich działaniach w superlatywach pokusił się w prostacki sposób o przytyki w kierunku byłego burmistrza, jednego z kandydatów na Prezydenta RP (gdyby był w Kętrzynie to pewnie jako pierwszy zrobiłby z nim „selfie”) oraz w nieelegancki sposób zaatakował obecnego burmistrza Giżycka – Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

Sądzę, że Kętrzynianie bardziej oczekują od zastępcy zajęcia się sprawami Kętrzyna, a nie Giżycka. Walka z pandemią to nie sadzenie drzewek, lecz podejmowanie trudnych decyzji na zupełnie innym poziomie. Przypomnę, że po wysłuchaniu wielu mieszkańców Giżycka poprosiłem o pomoc dodatkowe służby w przeciwdziałaniu napływu nielegalnych turystów w czasie pandemii. Wydaje mi się, że ta debata miała mieć inny charakter, dla M. Wróbla to chyba był jednak element jakiejś kampanii wyborczej – powiedział Wojciech Karol Iwaszkiewicz w rozmowie z Info-Kętrzyn24.pl

Zastępca burmistrza chcąc wyjść na „wesołka”. Naśmiewał się z podjętych decyzji burmistrza Giżycka i koniecznie chciał go skompromitować w oczach innych rozmówców oraz widzów, którzy oglądali relację na żywo. Niestety skompromitował siebie i mieszkańców Kętrzyna, których reprezentował również na tym kongresie.

źródła zdjęć: Maciej Wróbel (Gazeta w Olsztynie), Wojciech Iwaszkiewicz (burmistrziwaszkiewicz.pl)

Wojciech Iwaszkiewiczpostanowił odpowiedzieć w dosadny sposób na przytyki Wróbla i stanął w obronie Giżyczan mówiąc do Wróbla: „mam wrażenie, że walczysz z Giżyckiem, a nie z koronawirusem”. Na sali wszyscy zaśmiali się z zastępcy burmistrza, jednak burmistrz Giżycka jeszcze bardziej skwitował Wróbla słowami: „pan wypacza rzeczywistość”. Również w sposób merytoryczny obalił oszczerstwa Wróbla w sprawach wojska na ulicach oraz cięciu pensji dla urzędników.

Przypomnijmy, że Maciej Wróbel w wyborach samorządowych w 2018 roku startował na urząd burmistrza. W I turze wyborów poniósł sromotną klęskę zdobywając zaledwie 24,32% głosów mieszkańców. Wojciechowi Iwaszkiewiczowi zaufało ponad 56% giżycczan.

Pod koniec panelu dyskusyjnego na temat „Dobrych praktyk…” Maciej Wróbel wychwalał się, że w Kętrzynie posadzono Sad Miejski oraz nagrano piosenkę dla mieszkańców. Po chwili podsumowanie działań w samorządzie zrobił burmistrz Giżycka mówiąc, że w najbliższym czasie przejmą szpital, aby podnieść standard leczenia w regionie. W ogromny sposób uderza tutaj diametralny poziom działania. Chyba prawdziwe tutaj są słowa burmistrza Giżycka do Wróbla: „chyba nie walczyłeś z koronawirusem” – resztę można sobie dopowiedzieć.

Czy w Kętrzynie nie można podjąć konkretnych działań? Czy w Kętrzynie nadal musi być lans? Co państwo sądzą o przytykach Macieja Wróbla? Jak oceniacie zachowanie Macieja Wróbla?

15 thoughts on “Miały być dobre praktyki, a wyszedł lans i pyskówka?

   1. ok obejrzałam. No może nie nazwałabym tego pyskówką ale te przytyki do burmistrza Giżycka były raczej nie na miejscu.

 1. Jak Pan Kacper Jędrzejczak umieści niepochlebny tekst o okolicznych władcach, którym służy Robert Majchrzak,
  od razu w Tygodniku kętrzyńskim pojawia się artykuł o zatrzymaniu osoby unikającej płacenia alimentów. Intryga szyta na miarę miejscowych komentujących. Robert M. usprawiedliwia szybciutko swoje świństewka, oburza się na złe informacje na swój temat, płonie gniewem obłudy, ale konkurencji nie wybaczy niczego, bo będzie mniej pieniążków i gorsza lokata w serduszkach sponsorów. I wszyscy mają się dobrze. A Marta zrobi jeszcze 10 pompek (?), żeby było za co chwalić, gdy nie ma za co.

 2. Jak to mówił znany polityk ” Wróbel musi odejść z funkcji ” a po naszemu ma wyfrunąć z miasta Ketrzyn.

 3. Jak długo mieszkańcy Kętrzyna będą utrzymywać spadochroniarza Macieja? Przecież on nie zna się na samorządzie, promuje się i śmieje się w twarz. Niedziółka chce dotrwać do emerytury, a młody bawi się za pieniądze mieszkańców i śmieje się z bezradnych pisiorów. Prawdopodobnie jego celem jest znalezienie się na liście do sejmu. Jak się uda to zapomni o Kętrzynie, a wtedy trzeba będzie wszystko prostować. Co takiego ma Maciej na Ryszarda, że jest nie do ruszenia? Czy nie chodzi o propagandę i tak zwaną telewizję?

 4. Jesteśmy w okresie przed wotum zaufania oraz absolutorium dla Burmistrza.
  Bezwzględnie i jasno trzeba postawić sprawę Pana Wróbla ,jasno określić warunki koalicji w mieście i powiecie
  .Jeżeli chcemy być wiarygodni a bez tego w polityce (niezależnie jakiego szczebla )nie da się funkcjonować.

 5. Przecież na na funkcję v-ce burmistrza można wskazać osobę z kętrzyńskiego PIsu, po jakiego groma potrzebny jest Wróbel Maciej? Czy w tym kętrzyńskim PISe są ludzie jeszcze myślący?

 6. A Maciuś kręci sobie klipy. Pewnie w godzinach pracy. To prawda że z PISU powinien być zastępca, ale pewnie dogadali się że PIS dostanie spółki miejskie i przewodniczącego rady a zastępcą będzie Maciuś. I tak jeszcze będziemy gry i zabawy Maciusia oglądać jeszcze 3 lata. I jeszcze za to będziemy płacić

 7. PiS nie ma tu nic do powiedzenia, karty rozdaje człowiek Hećmana, pan Książek. Pytanie, co takiego ma pan Książek na burmistrza ?, że nie chce/boi się/, zrezygnować z Wróbla i Michalskiego. To jest klucz do otwarcia prawdy i dokonania zmian.

 8. No to wyszło szydło z worka ,rzeczywiście zaczyna ta niemoc być podejrzana.
  Panie Niedziolka czas na nowe otwarcie, usunąć tych szkodników. Proszę to zrobić dla dobra Miasta Kętrzyn,a chyba na tym powinno Panu zależeć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *