MIKOŁAJKI: Brak uprawnień do kierowania i 3 zakazy nie stanęły na przeszkodzie, aby wsiadł za kierownicę… – Magna Masuria

MIKOŁAJKI: Brak uprawnień do kierowania i 3 zakazy nie stanęły na przeszkodzie, aby wsiadł za kierownicę…

0

25-letni mieszkaniec powiatu piskiego został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z Komisariatu Policji w Mikołajkach. Nie dość, że stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia to sam kierujący w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania oraz 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

W sobotę (02.12.2023r.) w godzinach popołudniowych mikołajscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Podczas kontroli zauważyli, że pojazd  miał uszkodzone klosze lamp tylnych oraz opony o różnej budowie. Policjanci sprawdzili w policyjnych systemach informacyjnych kierującego i okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu piskiego w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a wręcz wydane 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. To jeszcze nie koniec jego przewinień. Funkcjonariusze w policyjnej bazie danych sprawdzili także pojazd, którym jechał. Okazało się, że nie ma wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Wobec powyższego policjanci sporządzili stosowną dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, zakazując dalszej jazdy z uwagi na stan pojazdu sprawiający zagrożenie w ruchu drogowym oraz nałożyli na kierującego mandat karny za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Za kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień oraz wbrew sądowemu zakazowi 35-latek odpowie przed sądem.

Jeżeli potwierdzi się, że pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej mężczyzna może zapłacić karę za przerwę w ubezpieczeniu nawet 6980zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *