MIKOŁAJKI: Zaproszenie na Dni Mikołajek|30.06-02.07.2023 – Magna Masuria

Dni Mikołajek wypadają 30 czerwca – 2 Lipca. Trzydniowa impreza to dobra muzyka, tradycyjne elementy i święto kolorów.

Trzydniowe „urodziny” miasta rozpoczną się po godz. 18.00 na promenadzie gdzie tradycyjnie wyróżnimy mikołajskie małżeństwa z długim stażem, posłuchamy lokalnych muzyków a zakończymy na placu wolności gdzie od 22.00 bawić nas będzie Łydka Grubasa.

Kolejny dzień to tradycyjny Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie”. Wydarzenie kulinarne jest jednym z największych w Polsce poświęconych głównie promocji ryb słodkowodnych. Organizowane jest w Mikołajkach już od 16 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż tylko tutaj można spróbować owoców mazurskich jezior przygotowanych na wiele sposobów, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez kucharzy i przekonać się, że warto jeść ryby.

Sobotni wieczór to tradycyjna parada statków przemykających między mostami, przez przesmyk łączący jeziora Mikołajskie i Tałty. W paradzie może wziąć udział każdy, kto odpowiednio wcześniej zgłosi się do organizatorów (Centrum Kultury „Kłobuk”, e-mail: klobuk@mikolajki.pl). Oprawę pilotują ratownicy MOPR, strażacy, Inspektor Żeglugi Śródlądowej, Państwowa Straż Pożarna oraz mikołajscy policjanci.

Gdy statki bezpiecznie przycumują w wyznaczonych strefach, zgromadzeni widzowie podziwiać będą pokaz fajerwerków. Jest on preludium do występu sobotniej gwiazdy – na pl. Wolności o godzinie 23.30 pojawią się:
– Reni Jusis
– Kasia Popowska
– Marcin Sójka
i inni…

Niedzielę 2 lipca zakończymy gratką dla melomanów. O godzinie 18.00 w centrum miasta na scenie pojawi się Koncert Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy wraz z solistami: Danutą Błażejczyk, Danielem Berezą i Piotrem Tazbirem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *