Montaż za ponad 36 tysięcy złotych! Czy warto było tyle zapłacić? – Magna Masuria

Montaż za ponad 36 tysięcy złotych! Czy warto było tyle zapłacić?

16

Radny miejski Czesław Ćwik opublikował na swoim profilu Facebook, krótki wpis dotyczący montażu i demontażu ozdób świątecznych, które możemy oglądać od jakiegoś czasu na ulicach Kętrzyna. Całkowity koszt tej usługi to 36900 złotych. Wykonawcą jest firma z Olsztyna, a w załączonych przez radnego zdjęciach stan wykonanej pracy pozostawia wiele do życzenia.

Nasuwa się oczywiste pytanie, czy za taką usługę trzeba było zapłacić aż tak dużo dla obcej firmy? Burmistrz Niedziółka cały czas mówi o wspieraniu lokalnych przedsiębiorców, ale nawet nie pozwala im zarobić dając zlecenia na tak proste prace. Radny Ćwik idzie o krok dalej i stwierdza, że za takie pieniądze można wyszkolić kilku pracowników w spółkach miejskich, którzy mogliby zajmować się montażem ozdób świątecznych. Myślę, że w spółkach komunalnych takich jak Komunalnik czy Komec są osoby, które mogłyby przeprowadzać takie prace.

We wcześniejszych latach montażem ozdób świątecznych zakupionych przez poprzedniego burmistrza, zajmowała się na początku spółka Komunalnik, a w późniejszych latach jedna z kętrzyńskich firm. Czy burmistrz Niedziółka zrobił rozeznanie na rynku lokalnym czy od razu sięgnął po firmę z odległego Olsztyna? Czy tego zadania nie można było zlecić spółce miejskiej lub lokalnej firmie, aby oszczędzić pieniądze? Czy zostaną wyciągnięte konsekwencje od tak fatalnego i niebezpiecznego montażu?

16 thoughts on “Montaż za ponad 36 tysięcy złotych! Czy warto było tyle zapłacić?

 1. W tej materii w pełni się zgadzam z Panem radnym Cwikiem.
  NIedziółka nie dotrzymał obietnic wyborczych. Firmy z poza Ketrzyna mają zatrudnienie w Ketrzynie.
  A propozycja, żeby przeszkolić pracowników firm komunalnych to jest strzała w „10”
  Żeby pan radny Cwik pomogół z naszą spółdzilenią mieszkaniową to byłby sukces!!!

  1. Przeszkalać pracowników firm komunalnych to szkoda bo szybko się zmieniają . Najlepiej dać zlecenie dla lokalnych firm . przecież firm elektrycznych w Kętrzynie jest trochę 😉 I kasa by została w Naszym mieście .Ale po co lepiej dać dla Olsztyna

  2. Juz raz szkolenie było z rozkładania dużej sceny. I co?
   W tym roku stala mala scena pewnie wynajęta z Olsztyna.

 2. Niech pan ćwik jeszcze wyda poradnik jazdy motocyklem też się na tym zna, baaa może lepiej niż na elektryce.

 3. Przestancie atakowac pana radnego Cwika.
  Jeden z radnych który wykazuje sie pracą na rzecz mieszkanców i pokazuje błędy w rządzeniu przez Niedziołkę.
  Pozostali siedzą cicho pobierają dietę radnego i akceptują.

 4. Niestety Rysiek Niedziółka wraz ze swoimi podlizuchami przekroczyli pewną granicę. Rysiek przecież to wybitny „menago” z Philipsa, to powinien się znać na prądzie. Ale i tu niestety kolejna wtopa. Budżetu nie umie skonstruować, ozdób choinkowych nie potrafi powiesić, ulicy Górnej nie potrafi wybudować, Granicy Kętrzyn nie chce finansować, z mieszkańcami Kętrzyna nie umie rozmawiać, z radnymi miejskimi nie potrafi się dogadać.
  Czy Kętrzynowi potrzebny taki burmistrz, który nic nie wie i nie umie ?

 5. Na elektryce to chyba powinien się znać Marian Toruński, Krystian Abramowicz i Dariusz Duczek. Trio z Zakładu energetycznego. Szanowne trio proszę pomóc Ryśkowi.

 6. Dziękujemy za informacje panu radnemu i prosimy o kontrolowanie i rozliczanie działań władzy, której nie zależy na dobru lokalnych firm i lokalnej społeczności, a jak sie tu i tak okazuje jedynie o własne interesy i interesy znajomych. Jak tak można trwonić nasze pieniądze???!!!

 7. Popieram p. radnego Ćwika, ma Pan rację, ale czy tacy jak Burmistrz lub Zastępca i inni kolesie coś z tego rozumieją, czy wyciągną wnioski? Oni dbają o swoją kieszeń (tu można różnie myśleć) , a co ich obchodzą mieszkańcy Kętrzyna, nie ich kasa, a zaraz po Nowym Roku zaczną od jakichkolwiek podwyżek. Przecież wszystko się da zrobić, prawda? Tylko dlaczego radni – bezradni cicho siedzą i się tym nie interesują? Po co oni tam są? po diety i nic więcej?…. Widać im tak jest wygodnie, po co sobie robić robotę jakąś i myśleć, lepiej przesiedzieć, może znów ich wybiorą? I tak Kętrzyn się rozpada, długi, długi, długi i nic rozumu, a pieniądze się trwonią.

 8. A ile w tych 36 900zł. wynosi koszt montażu tych nowych ozdób? A może zakup był z montażem? Kolejna afera grubymi nićmi szyta.

 9. Moim zdaniem radny Toruński, Abramowicz, Duczek powinni zrobic to za darmo na rzecz społecznosci lokalnej Przecież oprócz poborów w Zakładzie Energetycznym pobieraja co miesią nie opodatkowaną kwotę pinieżną w postaci diety radnego.
  Proste wyliczenie
  5 lat kadencji radnego x 12 m-cy= 60 m-cy x 1.400zł= 84.000zł

 10. Brak tu logiki w zarzutach co do tych światełek. Ja bym wogole nie montował żeby ludziska co niektóre mialy na co faktycznie narzekać. Ludzie nie dajcie robić sobie sieczki z mózgu i zajrzeć na tego Bipa i sprawdzić sobie ze Swojak z miasta Kętrzyn chciał pociągnąć z kasy miasta grubo ponad 40 tysi a tu składa ofertę olsztyniak i mimo że musi dojechac do tej naszej mieściny chce dużo mniej. To gdzie tu logika w pretensji….. Ze wybrali tańszego…… To komu mieli zrobić dobrze nam mieszkańcom bo za mniej czy z grubej rury dać Swojakowi i zczyścić nam portfele…..

  1. Skoro taka mieścina, i taka troska o nasze portfele, to niech świta burmistrza obniży sobie wynagrodzenie do najniższej krajowej, bo tyle warta ich praca, a nie wyrywa z budżetu miasta po 100.000-150.000 złotych rocznie.

 11. Proszę się wypowiadać z szacunkiem do naszego miasta. Jak się nie podoba, to proszę sie przemeldowac do Olsztyna. Tam są tańsze usługi.. Powoli przyzwyczajony się że usługi łapią nie ketrzyniacy,, a firmy i osoby i z okolic Giżycka i Olsztyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *