MRĄGOWO: Będą konsultacje społeczne w sprawie S16 – Magna Masuria

MRĄGOWO: Będą konsultacje społeczne w sprawie S16

1

fot. Interia

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie Justyna Januszewicz poinformowała, że dokumenty, które w ostatnim czasie wpłynęły z GDDKiA będą podlegały analizie nie tylko przez pracowników tej instytucji, ale też będą poddane konsultacjom społecznym. Dotyczą one ochrony przed hałasem terenów, przez które planowana jest inwestycja.

Będą kolejne konsultacje społeczne dotyczące budowy drogi krajowej nr 16 przez Mazury – od Mrągowa do Ełku; GDDKiA złożyła bowiem dodatkowe informacje potrzebne do wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji – poinformowała Regionalna Dyrekcja ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie.

Rzecznik prasowy olsztyńskiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Karol Głębocki powiedział, że złożony w ostatnich dniach grudnia dokument powstał w oparciu o informacje od samorządów, przez tereny których ma przebiegać inwestycja.

„Wystąpiliśmy do urzędów gmin z prośbą o klasyfikację akustyczną obszarów podlegających ochronie przed hałasem dla terenów sąsiadujących z analizowanymi wariantami przedsięwzięcia” – wyjaśnił  Głębocki i przyznał, że pierwotnie dokument miał być gotowy do końca września, ale samorządy nie nadesłały na czas odpowiedzi i dlatego złożono go na koniec grudnia.

Głębocki przyznał także, że uzupełnienie dokumentacji dotyczącej ochrony przed hałasem nie było jedynym, jakie GDDKiA złożyło do pierwotnej dokumentacji ws. wydania decyzji środowiskowej dotyczącej DK 16 przez Mazury.

źródło: PAP

1 thought on “MRĄGOWO: Będą konsultacje społeczne w sprawie S16

  1. Panie Redaktorze proszę zamieści czytelny- przejrzystszy przebieg drogi KD-16 Z Borek do Mrągowa i następnie projekt z Mrągowa do Ełku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *