MRĄGOWO: Koncert NAMIGU Koncepcje bez twarzy – Magna Masuria

Kolejna muzyczna propozycja Mrągowskiego Centrum Kultury z Cyklu Letnich Koncertów na Deptaku. W niedzielę 7 sierpnia 2022 r. o godz. 19:00 na skwerze Jana Pawła II w Mrągowie odbędzie się koncert NAMIGU „Koncepcje bez twarzy”.

Opowieść złożona ze skrawków niedokończonych melodii, z fragmentów niedomyślonych historii, z dźwięków unoszących się w powietrzu i nie mogących znaleźć stałego miejsca. Ulotne i nienazwane elementy rozciągnięte w czasie, z nadaną im wagą i znaczeniem. Osadzone w świecie dźwiękowym nasyconym ciszą, oddechem, improwizacją i czystą emocją.

WSTĘP WOLNY!

„Koncepcje bez twarzy” – to założenie muzycznej wędrówki, kameralnych spotkań z człowiekiem. Oszczędne w formie i środkach kompozycje stanowią bazę dla poszukiwań brzmieniowych oscylujących pomiędzy delikatnością i subtelnym pięknem akustycznego grania a szorstkimi przestrzeniami elektronicznymi. Przez całość koncertu prowadzą słuchaczy i muzyków słowa poematów miłosnych XIII w. sufickiego mistyka – Rumiego. To otwarte zaproszenie do współprzeżywania . Kiedyś, gdzieś, tu i teraz.

NATALIA CZEKAŁA – pianino, syntezator, głos, emocje
KRZYSZTOF GUZEWICZ – handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika, emocje
PUBLICZNOŚĆ – szepty, szumy, głosy, emocje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *