WIADOMOŚCI: Zadbaj o swoją kondycję fizyczną z aplikacją mojeIKP – Magna Masuria

Regularna aktywność fizyczna pomaga zadbać nie tylko o zgrabną sylwetkę, ale także o dobre samopoczucie i lepsze zdrowie. Jeśli chcesz ćwiczyć, ale nie wiesz, które ćwiczenia są dla Ciebie odpowiednie – skorzystaj z aplikacji mojeIKP.

mojeIKP to bezpłatna aplikacja na telefon, która daje dostęp do najważniejszych funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Zapewnia m.in. wygodny dostęp do e-recept i e-skierowań,  ułatwia wykupienie leków i przypomina o ich zażywaniu. Aplikacja umożliwia również dostęp do portalu Diety NFZ, sprawdzanie wiedzy o zdrowym odżywianiu dzięki comiesięcznym quizom oraz mierzenie liczby stawianych kroków. Od teraz w aplikacji mojeIKP można znaleźć również plany treningowe.

„8 tygodni do zdrowia” to bezpłatny plan bezpiecznych treningów, opracowany z myślą o osobach nieaktywnych i przewlekle chorych. To praktyczne i wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć, ale nie wiedzą jakie ćwiczenia będą dla nich bezpieczne. Program poprowadzi nas krok po kroku, uwzględniając w proponowanych aktywnościach informacje, których udzielimy o naszym stanie zdrowia. W aplikacji otrzymamy plan treningów na każdy tydzień. Każdy zestaw ćwiczeń zacznie się od rozgrzewki, a zakończy rozciąganiem.

W programie „8 tygodni do zdrowia” może uczestniczyć każda osoba dorosła, nawet z chorobami przewlekłymi. – Program ma udowodniony, pozytywny wpływ na pacjentów z chorobami serca, z wysokim ciśnieniem, cukrzycą, astmą, chorobami reumatycznymi czy depresją. Warto pamiętać, że regularna aktywność fizyczna poprawia również samopoczucie i zwiększa odporność na stres. – przypomina Magdalena Mil, rzecznik prasowy W-M OW NFZ w Olsztynie. Aplikacja działa również w języku ukraińskim i angielskim oraz w trybie offline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *