MRĄGOWO: Piąty rok z rzędu niepokonany mł. asp. Rafał Syczew w Maratonie Hardman – Magna Masuria

MRĄGOWO: Piąty rok z rzędu niepokonany mł. asp. Rafał Syczew w Maratonie Hardman

0

Nocny Ekstremalny Maraton Policji Hardman- 6 tytuł Hardmana i 5 zwycięstwo z rzędu wywalczył mł.asp. Rafała Syczew z mrągowskiej komendy. Na 5 miejscu uplasował się st.post. Paweł Łukaszk, który równie zaciekle walczył o miejsce na podium.

Najlepszym zawodnikiem po raz piąty z rzędu, a szósty w całej historii zawodów okazał się mł.asp. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie, który z czasem: 1h 10 min., zdobył tytuł „HARDMANA 2023”. Jak sam Rafał powiedział: „Prowadzenia nie oddałem od samego startu, aż do mety. Prawie 6,5km spokojnego, kontrolowanego biegu na zaciągniętym hamulcu, ale nie chciałem się „wystrzelać” wiedząc co jeszcze mnie czeka po bieganiu, 2km w wodzie to już tylko kontrolowanie pozycji i konsekwentna praca ,  a na koniec (…) około 200m biegu z obciążeniem 35kg (worek). Dziękuję wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki”

W piątek (11.08.2023 r.) na Plaży Miejskiej w Ostródzie nad jeziorem Sajmino policjanci województwa warmińsko-mazurskiego już dziesiąty raz podjęli wzajemną rywalizację na trasie niezwykle trudnego wyścigu. Zawody Hardman to zmagania, które budują w policjantach siłę, wytrwałość i charakter a dotarcie na metę napawa dumą i daje potężną satysfakcję. Przedsięwzięcie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa na lądzie i w wodzie.

Zawody oficjalnie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie – mł. insp. Marcin Danowski przekazując wszystkim zgromadzonym na starcie życzenia bezpiecznej i udanej rywalizacji sportowej. W skierowanych do uczestników słowach dodał – „(…) to zawody dla ludzi z charakterem, silnych psychicznie, odpornych na słabości i przeciwności jakie napotykają na swojej drodze. Polska Policja, a w szczególności mieszkańcy naszego garnizonu mogą czuć się bezpieczni będąc pod opieką tak sprawnych fizycznie i ponadprzeciętnie odpornych psychicznie funkcjonariuszy. Jesteście dumą Waszych jednostek Policji, które dzisiaj reprezentujecie. Szanowni Państwo – POWODZENIA!”

Zgodnie z regulaminem maratonu do startu mogło przystąpić maksymalnie 10 zawodników według kolejności zgłoszeń. Niestety nie wszyscy, którzy wyrazili chęć udziału w tegorocznej edycji mogli stanąć na linii startu.

Uczestnicy tradycyjnie wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów równym dwóm okrążeniom wokół jeziora Sajmino.

Druga próba to zmagania w wodzie. Zawodnicy w celu kontynuowania rywalizacji musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik został wyposażony, przez organizatora, przy sobie w ratowniczą bojkę asekuracyjną. Dodatkowo w czasie zaliczania dystansu był obserwowany i oświetlany czasowo przez indywidualnie asekurującego go ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia w wodzie. W gotowości była również policyjna motorówka z policjantami-ratownikami, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali dla uczestników kultowy już „crème de la crème” czyli bieg z 35 kilogramowym obciążeniem na dystansie 150 metrów.

Na drugim stopniu podium ze stratą 4 min. stanął asp.szt. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Suszu. Jeszcze przed przyjazdem zapowiadał – „(…) przyjadę powalczę i pokażę młodym.” Jak obiecał, tak zrobił.

Za nim, z ujemną różnicą: 8 min., uplasowała się sierż. Natalia Nikiel z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. To niewątpliwie największa niespodzianka jubileuszowego wydania naszych zawodów. Funkcjonariuszka iławskiej komendy jest pierwszą kobietą, która stanęła na podium tych wyczerpujących zmagań. Należy tu zaznaczyć, że start na plaży w Kajkowie był również jej debiutem.

W zawodach wystartował również st.post. Paweł Łukaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie zajmując 5 miejsce. Jest to bardzo wysoka pozycja biorąc pod uwagę poziom sportowy zawodników biorących udział w tym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *