MRĄGOWO: Policjanci zatrzymali 29-latka, który porzucił psa w Wyszemborku! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Policjanci zatrzymali 29-latka, który porzucił psa w Wyszemborku!

0

obrazek ilustracyjny

Mrągowscy policjanci dzięki odpowiedniej reakcji świadka ustalili mężczyznę, który w Wyszemborku porzucił swojego psa. Usłyszał on już zarzut znęcania się nad zwierzęciem.

We wtorek (05.04.2022r.) oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację, że w Wyszemborku został porzucony pies. Świadek zdarzenia szczegółowo opisał policjantom okoliczności porzucenia zwierzęcia. Widział on, jak w okolicy przystanku autobusowego, zatrzymał się samochód, po chwili otworzyły się drzwi od strony kierowcy przez które wyskoczył pies. Od razu po tym, jak zwierzę opuściło pojazd, kierujący zamkną drzwi samochodu i odjechał pozostawiając przestraszonego pieska na pastwę losu. Świadek zapamiętał numery rejestracyjne auta i poinformował o zdarzeniu Policję. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą, dzięki czemu udało się ustalić właściciela zwierzęcia. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Mrągowa.

W środę (07.04.2022r.) nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Przyznał się on do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.