MRĄGOWO: Znęcał się nad matką – trafił do aresztu! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Znęcał się nad matką – trafił do aresztu!

0

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, z którą mieszkał. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Mrągowie został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W niedzielę (03.04.2022r.) do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie zgłosiła się 73-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że jej syn z którym wspólnie zamieszkuje, znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Podczas jej przesłuchania, kobieta wskazała okoliczności, na podstawie których policjanci podjęli decyzję o niezwłocznym zatrzymaniu jej 40-letniego syna. Rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”. Mężczyzna oprócz zarzutu za znęcanie się nad osobą najbliższą usłyszał również zarzut nie stosowania się do orzeczonego wyrokiem sądu obowiązku terapii uzależnień. W środę (06.04.2022r.) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Mrągowie i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Osoba doznająca przemocy, paraliżowana strachem, czuje się bezradna, nie wie do kogo zgłosić się po pomoc, a często jedna rozmowa z psychologiem, czy z policjantem pomoże wskazać odpowiednią drogę, w tym również możliwości prawne. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „NIEBIESKA LINIA” prowadzonego przez Stowarzyszenie „Niebieska Linia” , które oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod numerem telefonu: 800 – 120 – 002.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *