MRĄGOWO: Starosta mrągowski wspiera policję odblaskami – Magna Masuria

MRĄGOWO: Starosta mrągowski wspiera policję odblaskami

1

Starosta mrągowski na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie insp. Andrzeja Parniewicza przekazał kilkaset odblasków, które trafią do mieszkańców powiatu, w trakcie spotkań dotyczących bezpieczeństwa na drodze.

Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo pieszych na drodze wspiera Starostwo Powiatowe w Mrągowie. W czwartek (16.03.2023r.) Barbara Kuźmicka – Rogala starosta mrągowski na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie insp. Andrzeja Parniewicza przekazała kilkaset elementów odblaskowych, które będą wykorzystywane przez mundurowych podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą oraz osobami starszymi. Odblaski będą też przekazywane na drogach osobom poruszającym się po zmroku poza terenem zabudowanym bez wymaganych elementów odblaskowych. Odblaskowe opaski mają poprawić widoczność oraz chronić pieszych w trakcie poruszania się po drogach i wzdłuż nich. Nawyk dbania o swoją widoczność mrągowscy mundurowi starają się zaczepić w niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, w trakcie codziennej służby jak i podczas profilaktycznych spotkaniach z mieszkańcami powiatu mrągowskiego. Funkcjonariusze uświadamiają pieszych, że powinni dbać o swoją widoczność na drodze, a używanie elementów odblaskowych może ustrzec przed poważnymi konsekwencjami zdarzeń drogowych.

1 thought on “MRĄGOWO: Starosta mrągowski wspiera policję odblaskami

  1. Jeśli komukolwiek w Mrągowie zależy na poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego, niech w pierwszej kolejności przemówi do rozsądku burmistrzowi Bułajewskiemu i radnemu Papiernikowi epatującymi swoją niewiedzą w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ostatni dzwonek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *