WAŻNY TEMAT: Urszula Pasławska składa interpelacje w sprawie kętrzyńskiego PUP – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Urszula Pasławska składa interpelacje w sprawie kętrzyńskiego PUP

57

Poseł na Sejm RP Urszula Pasławska w dniu 13 marca 2023 roku złożyła interpelacje nr 39759 do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, pani Marleny Maląg w sprawie wyjaśnienia sytuacji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie. W interpelacji padły trzy pytania:

1. Czy do MRiPS dotarły sygnały o sytuacji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie?

2. Jakie działania podejmie Pani w celu wyjaśnienia sprawy?

3. Czy do końca marca br. zleci Pani przeprowadzenie kontroli w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kętrzynie?

Przypomnijmy, że od września 2022 roku w Prokuraturze Rejonowej w Mrągowie toczy się prokuratorskie śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz stosowania mobbingu przez dyrekcje PUP w Kętrzynie oraz starostę – nikomu jeszcze nie postawiono zarzutów, nadal trwają przesłuchania osób oraz ustalono ponad 20 osób pokrzywdzonych.

Warto wspomnieć, że 2 marca br., Kętrzyn odwiedziła Minister Rodziny i Polityki Społecznej, pani Marlena Maląg, którą zapytaliśmy o sprawy dotyczące PUP w Kętrzynie, oto co nam wtedy odpowiedziała:

Ja nie chciałabym się odnosić do sytuacji czy ona miejsce, bo musimy to przede wszystkim zbadać sytuację. Powiem także, ze Powiatowe Urzędy Pracy podlegają starostom. My jako, jednostka, jako Ministerstwo, nie jesteśmy jednostką nadzorującą sprawy kadrowe – mówi Minister Marlena Maląg zapewniając, że: – zależy mnie, jako Ministrowi Rodziny i Polityki Społecznej, żeby w miejscu pracy panował dobre warunki oraz dobra atmosfera.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej również zwróciła się do kętrzyńskiego starostwa o przedstawienie informacji oraz wyjaśnienie, jaka panuje sytuacja w kętrzyńskim PUP.

Pełną treść interpelacji mogą państwo przeczytać TUTAJ

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

57 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Urszula Pasławska składa interpelacje w sprawie kętrzyńskiego PUP

 1. Odpowiedź może brzmieć:
  1. NIE,
  2 . Zostanie zlecona kontrola.
  3. Ministerstwo realizuje szereg czynności, które nie pozwalają na przeprowadzenie kontroli w tak krótkim czasie ale zostanie skierowane pismo do PUP w celu wyjaśnienia sprawy.
  I sołtys będzie mógł udzielać informacji w swojej sprawie. Do takiej kuriozalnej sytuacji doprowadził statosta i rada powiatu POpierająca brak decyzji o zawieszeniu dyrektora. Panie i panowie radni, kolesiostwo za wszelką cenę jest dla was najważniejsze. Oby prokuratura była rzetelna w tej sprawie.

 2. Panowie radni, ktorzy macie odmienne zdanie niż starosta i jego poplecznicy przypominam, że Rada Powiatu uchwala powiatowy program zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego. Czy realizujecie to zgodnie za tym zapisem?
  Ponadto to wy jako Rada Powiatu udzielacie lub też nie udzielacie absolutorium i wotum zaufania dla starosty i zarzadu powiatu. To również może zostać zbadane przez prokuraturę w świetle prowadzonej sprawy.

 3. Ponieważ Info Kętrzyn coraz częściej porusza tematy związane z dużą polityką, to ja w tym duchu zapytam: a jak tam techniczne zboże i inne produkty z latyfundiów ukraińskich oligarchów i międzynarodowych korporacji spływające do Polski korytarzami o które wnioskowało PSL? Kwestionowałem wasze pomysły tu na tym forum bezzwłocznie po waszym wystąpieniu. No i co, nadal twierdzicie że reprezentujecie interesy polskiej wsi? Chyba tak jak Hećman z Petrykowskim interes Bartoszyc …

  1. To nie info24 porusza tematy związane z dużą polityką tylko duża polityka zainteresowała się tym co odwalają na dole kabareciarze rozkładając nad kolesiem sołtysem parasol ochronny. POzwalając mu na donoszenie pseudo dowodów na niewinność podpisane przez osoby swieżo zatrudnione. Kolejna kabareciara dobra ciocia dopiero po zwolnieniach ludzi posyanowila zrobić sobie spacer gospodarski co tam slychac w PUP. Kpina państwo radni, pół roku za poźno na takie wizyty. Gdy ludzie POtrzebowali POMOCY udawaliście że temat was nie dotyczy, a ludzie przeżywali piekło. Gdy sprawa robi się gęsta każde z Was zaczyna myśleć tylko sobie, co ja mogę teraz robić aby się POkazać z dobrej strony? Jeden rzuca haslo zawiesic dyrektora nie ma potrzeby ale przyjdzcie do mnie powiedzcie kto was krzywdzi a gwarantuje ze nikt nie straci pracy! i co? drugi gamoń zgadza sie z poprzednim. i co? kolejny raz nie dopuszczaja do głosu czlowieka, który chce zadać pytanie czemu w innym przypadku zawiesiliście innego dyrektora choć zarzutów tez nie było. Nie dopuszczają czlowieka do głosu. Kolejnym razem kucharz, aby sie dobrze POkazać, stwierdza że wg niego głosu możnaby udzielić, ale nic z tym nie robi, wniosku o poddanie głosowania nie daje. PO co narazić się kokedze staroscie? Ale niby inne zdanie POkazał, tylko co z tego wynika? Jedynie myslenie o samym sobie!!! Teraz POzostaje tym miernotom POdać sie do dymisji na znak solidarności z POkrzywdzonymi.

   1. Jakie wy, jakie wy? Raczej wy i oni. Takie same miernoty zdolne tylko do smarowania pupci miodkiem swoim politycznym dworom.

 4. Strasznie się dziwię, że Michał się tak dał wciągnąć w obronę Grześka. Przecież to dla nich nie skończy duże dobrze. Są jeszcze europejskie instytucje…. BRAWO ZA ODWAGĘ I UPÓR MOBBINGOWANI PRACOWNICY !!!

 5. A podobno wczoraj kolejny pracownik złożył rozwiązanie umowy z powodu MOBBINGU !!!! Nadal macie coś na obronę Panowie i Panie? Że wraca osoba, która „wygra” konkurs, a która odeszła z powodu innych planów życiowych a nie mobbingu?
  Powtórzę KOLEJNA OSOBA ODESZŁA WCZORAJ Z POWODU MOBBINGU !!!!

  1. Jak zaszłam do urzędu i czytałam na korytarzu informacje o naborze to taka przy sobie dziewczyna siedzaca tam niedaleko powiedziała że już są osoby na te miejsca a jeszcze wyników nie było bo konkurs trwa ??????specjalnie sprawdziłam termin składania wniosków.

 6. Ależ bicie piany, ależ musi być nacisk na prokuraturę , ależ ……… Wszyscy piszą o mobinngu a nie postawiono do tej poty żadnych zarzutów, po za prywatnymi oskarżeniami/ czytaj moim zdaniem zemstą , które stale się powielają we wszystkich pismach. Ale rozróba … tylko na czyj koszt ? Tyle urzędów zaangażowanych , bo pokłóciła się koleżanką z kolegą ? Potem zwarła szeregi aby koledze dołożyć. Jak dziwne są ludzkie przyjaźnie, emocje a potem utopili by siebie w łyżce wody. Małomiasteczkowe , prymitywne zachowania

  1. To jest tak śmieszne, że nawet nie ma co komentować. Jak uważasz, że dla zmowy tyle osób odeszło z pracy, to gratuluję dedukcji i inteligencji. Ale ludzie nie są głupi i doskonale widzą, że zaangażowanie wielu instytucji rozpoczęło się, gdyby właściwy urząd nie zareagował. Jak można po zgłoszeniu przez PiP do Prokuratury tego, co wyprawia się w PUP – nie zawiesić dyrektora jednostki. Wszyscy są w szoku. To PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY zauważyła problem i to na tyle duży, że zgłosiła go do Prokuratury.
   Dobrze, że mamy Pana Redaktora INFO24, inaczej słyszelibyśmy same brednie. Dziękujemy.

   1. Odnoszę wrażenie że żadnemu ośrodkowi politycznemu (i ich tubom propagandowym) nie zależy na tym, żeby w Kętrzynie było lepiej. Logika toczenia tego jałowego sporu politycznego wpisanego w realną,
    bezideową lecz brutalną walkę o władzę dla władzy, przypomina mi pewną historyczną wymianę zdań: „Ten człowiek to kawał sukinsyna? „– zapytał prezydent USA , Franklin Delano Roosevelt o ówczesnego dyktatora w Nikaragui. „Bez wątpienia” – odpowiedział sekretarz stanu Cordell Hull. –” Ale to nasz sukinsyn.”

   2. Tutaj szanowny Panie/ a może Pani nakręca spiralę nienawiści, do PIP można wiele mówić ale pod przysięgą już trudniej , dlatego teraz taki nacisk medialny , pytam co się wyprawia w PUP ??? Proszę o konkrety , stale tylko hasła , że wysłano na szkolenie ? Ze ktoś komuś dzień dobry nie mówi ? Czy zmiana stanowiska ? To jest mobinng ? To są szykany ? Jacyś nawiedzeni jesteście w tym mieście ? Zemsta , tylko zemsta , smutne, tragiczne dla wszystkich. W tej sprawie nie będzie zwycięzców , wszyscy wyjdą poobijani . A nie lepiej było dawniej usiąść i pogodzić się. Ale lepiej chodzić po urzędach i dawać zarabiać adwokatom . Tfuuuu , jeszcze dziękują redaktorowi , broń nas przed takimi obrońcami

    1. Podobno już sporo padło pod przysięga w sądzie.. nie zapomnijmy, że ludzie z pup już zeznawali pod przysięga w sądzie pracy. Z tego co wiem, padły tam ostre słowa i to nie na korzyść dyrekcji pup. Ludzie składają zeznania w Prokuraturze i sama prokuratura podaje, że poszkodowanych jest 20 osób. I kto tu kreci?
     I tak, BARDZO DZIĘKUJEMY REDAKTOROWI INFO.

    2. Panie M, panie 😉 A co do reszty – zgoda. No może poza tym, że druga strona jest correct. Bo tak samo nie jest.

 7. @NIKT TEGO NIE ŁYKNIE: w nawiązaniu do tego co napisałem powyżej, nie łykam bredni obu stron, albo i trzech …

 8. DO. KOMENTARZA”. KOLEJNA OFIARA. ZMOWY ”

  Proponuję. panu. lub pani udać się do psychologa. aby. wykonać. test na iloraz. inteligencji. czyli. IQ.
  Uważam. że. ludzie. na. stanowiskach kierujący zespołem. pracowników powinni być. kierowani co. roku. w ramach badań. okresowych na badania psych- psychiatryczne.
  A pan lub pani. przypuszczam nie miała nigdy. książki w ręku pisząc. takie bzdury.
  Dla mnie. sprawa. jasna dlaczego. więc. odchodzą. tylko pracownicy. którzy należeli do. NSZZ. ” Solidarność” które założyli. w obronie praw pracowników!!!!!!

 9. Jedynym obecnie rozwiązaniem tej trudnej sytuacji jest przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu w Kętrzynie. Myślę, że byli pracownicy urzędu pracy mogliby w ten sposób załatwić sprawę. Poparcie wśród mieszkańców Kętrzyna i nie tylko byłoby wielkie. Zorganizujcie się, i do przodu!! Nawet wśród radnych powiatowych znajdziecie poparcie, a nawet lidera referendum. Trzeba rozmawiać. Co do procedury przeprowadzenia referendum nie trzeba być prawnikiem. W Bartoszycach uruchomiana została procedura referendum, która ma olbrzymie poparcie wśród mieszkańców. Niech sprawy będą prowadzone dwutorowo. Z jednej strony prokuratura, sąd a z drugiej strony Wy byli pracownicy urzędu pracy.

 10. News!!!!!!!! Dyrektor Urzędu Pracy Grzegorz Prokop został członkiem komitetu w sprawie nadania sztandaru dla… Zakładu Karnego w Dublinach.
  Grzegorz chyba już wie……

  1. Członkiem tego komitetu społecznego zostali także Michał Kochanowski, Ryszard Niedziółka, Jan Adamowicz i Marta Kamińska, jak więc widzimy większość z nich uczestniczyła w imprezie z udziałem „lokalnych elit” w Barcianach o której to redaktor pisał na początku lutego. Jakość w tym komitecie nie widzimy burmistrza Reszla, czy wójtów ze Srokowa i z gminy Kętrzyn.

   1. To są „elyty” swoistego rodzaju. Ja mam inne okreslenie dla takiego typu ludzi. Tutaj nic nie pomoże oni muszą po prostu przeminąć. Wazne żeby znowu nie znaleźli się u władzy. Mają jedną przewagę: papierową gazetę. Internetowe media docierają do niewielkiej liczby wyborców. Więc ludzie wierzą w podawaną im gotową papkę i głosują jak im gazetka podpowie. Tragedia

    1. Do komentarza powyżej trafniej nie można było, trzeba za rok przy okazji wyborów samorządowych pamiętać, aby nie wybierać takich ludzi jak Kochanowski,Lewandowski,Wiśniewski, Prokop,Kamińska,Niedziołka i im podobnych.
     To jest jedynie skuteczna recepta,aby tacy ludzie nie sprawowali jakiejkolwiek władzy.

    2. Ciekawe czy Prezes jest dumny z syna marnotrawnego. Ledwo wrócił na łono partii a już ją rozsławia na stronach sejmowych, w mediach i nie tylko….

   2. A gdyby Kochanowski i zadząd powiatu zawiesił soltysa lub rada POwiatu im to POradziła nie dochodziłoby do tak kuriozalnych sytuacji. Czas odwołać tych co są bezużyteczni nieskuteczni beznadziejni.

    1. Na łono partii wrócił ten, którego wyrzucono… i dalej idzie przez wieś. Przemiła posłanka pomogła? … ale pycha kroczy przed upadkiem panie i panowie
     Pycha i zawierzenie nieodpowiednim ludziom… osobie… kobiecie? 😉 Wystarczyło …

     1. Jeżeli jest to prawda to bardziej partia zaszkodzić sobie by nie mogła tym bardziej w obliczu maratonu wyborczego.

 11. Jak można sądzić, że ludzie uwierzą w bujdę, że ktoś się zmówił. Ja w to nie wierzę, że kilkanaście już chyba osób, odeszło z pracy w ciągu toku- bo tak sobie wymyślili. To tak słaba bajka, że nikt normalny tego nie kupi. Trzymajcie się odważni młodzi ludzie, pokażcie- jak nie należy traktować pracownikow, jaka grozi za to kara.

 12. Pewnie że dobrze. Tylko uważajcie na politycznych liderów, którym gdy wyniesiecie ich na swych plecach do władzy, chwilę później wyrosną kły.

  1. To prawda. Niektórzy mogą chceć zbijać kapitał polityczny na cudzym nieszczęściu. Ale co by nie patrzeć, sprawa odbije się politycznie…
   Z tym, że szukanie pomocy u różnych posłów to jeszcze nie polityka. Od tego są posłowie, by pomagać obywatelom i to nie ważne, jakie maja barwy , o ile mają

   1. Moim zdaniem cała lokalna kamaryla jest spod jednej sztancy. I tak jak zamiana Hećmana i jego przybocznych na Niedziółkę, Kochanowskiego itd. nic nie wniosła dla miasta i mieszkańców, tak lansowana na tym portalu zamiana Niedziółki na Hećmana niczego nie zmieni. To jest jak sztafeta. Moim zdaniem gra toczy się o personalia, a nie o sposób sprawowania władzy, zasady czy inną wizję samorządu. Wizja – czyli drenaż kapitału publicznego jest od dekady taka sama. Cele – czyli władza dla władzy i synekur dla swoich – też. Przecież dla niektórych to zdaje się sposób na życie …

   2. PS.
    @Bez barw: pomoc posłów? Wolne żarty. W moim odbiorze to raczej budowanie kapitału politycznego przed nadchodzącymi wyborami. Rok wyborczy to okres, gdy politykom otwierają się serduszka, chcą pomagać, rozdawać muffinki albo integrować się z ludźmi wspólnie i na pokaz odbijając łapki umoczone w farbie. A później, tuż po wyborach ,tym wszystkim miłym mysiom pysiom co to uśmiechają się z plakatu, wyrastają wilcze kły i silne ręce, którymi dokręcają nam śrubę. I ci jedni, i ci drudzy.

    1. Zgadza się, ale dla tych biednych ludzi, to może być jedyna opcja, aby zawalczyć o sprawiedliwość. A jak jakiś polityk chce coś na tym ugrać, to cóż, pewnie i tak jest . Ważna kwestia dla społeczeństwa- aby tego nie łykać.

 13. Świetnie, że poslanka Paslawska podjęła interpelację w sprawie PUP Kętrzyn. To działanie może być pomocne dla poszkodowanych, oraz przyczyni się do rozglosu problemu, a to jestMinister Maciąg ,chyba zlekceważyła sprawę. A problem nie tylko mobbingu był i jest.

 14. Świetnie, że poslanka Paslawska podjęła interpelację w sprawie PUP Kętrzyn. To działanie może być pomocne dla poszkodowanych, oraz przyczyni się do rozglosu problemu .Minister Maciąg ,chyba zlekceważyła sprawę. A problem nie tylko mobbingu był i jest w PUP Kętrzyn. Dyrekcja działała bezkarnie , a starosta i radni w temacie milczeli. Obecnie w sprawie wiemy wiele. Czekamy na efekty pracy odpowiednich instytucji kontrolno- sądowych. Życzę poszkodowanym – zdrowia i wytrwałości w walce o szacunek i godność .

  1. Poseł na Sejm powinien wiedzieć i jak sądzę wie kto jest bezpośrednim zwierzchnikiem dyr PUP w Kęyrzynie (Prokopa )i tam kierować swoje pytania oraz interpelację.
   Oczywistym jest,że Zarząd Powiatu z Kochanowskim i Lewandowskim na czele.

 15. A Kochanowski i Lewandowski mają sie dobrze i przygotowują się do wyborów samorządowych.
  A Wisniewski sie schowała za plecami Janiszewskiej i też czeka na wybory jak Kawczyński.

 16. Popieram i dla przykładu wpłacam WSPARCIE na działania Stowarzyszenia Magna Masuria. POLECAM. Wolne media są bezcenne

 17. Jutro sesja rady a podczas niej w planie jest pkt. 10 Informacja na temat bieżącej sytuacji kadrowej i relacji pracowniczych Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie.
  Ciekawe jaką tym razem derektor przygotował niespodziankie, będziem slyszeli co ma do przeczytania? Panie Redaktorze tym razem wolne wmioski bedą zasadne do programu. Lecimy.

  1. Oglądaliście sesję ???
   Po co był ten cyrk? Dobrze zrobiły te pierwsze związki. O czym tu gadać po tym, jak się pozwalniali. A PIP jakby nie widział problemu w PUP to by nie złożył doniesienia do Prokuratury. Ktoś tam chyba sądził, że ma widzów idiotów. Ale nie, obraz wyłonił się jasny.

   1. Ewidentnie parasol ochronny nad derektorem. Jego udział w radach sejmiku, radach nadzorczych itp. jeśli odbywają sie w godzinach urzędowania PUP winny być na czasie wolnym od zadań służbowych, czyli bezpłatnych. Pan starosta broniąc jego broni siebie gdyż to on winnen to dopilnować! Rozumiem udział krótkotrwały 1-2 godziny i powrót do pracy, wówczas można zostać dłużej lub tłumaczyć nienormowanym czasem pracy. Ale krótka niobecność powinna także być odzwierciedlona wnioskiem i zgodą na czas wolny w godzinach pracy. A nieobecność cały dzien roboczy w PUP na rzecz obecnosci caly dzien w sejmiku i platność w PUP za ten dzień kwalifikuje sie do nadużycia i braku nadzoru. A obona obecna swiadczy o akceptacji tych nadużyć.

    1. Po obejrzeniu sesji rady Powiatu, po wysłuchaniu dziwnych argumentów na temat nienormowanego czasu pracy dyrektorów jednostek, można stwierdzić, że starosta powiatu czegoś nie rozumie i próbuje za wszelką cenę bronić dyrektora, radnego Prokopa Waldemara Grzegorza. Zgodnie z Kodeksem pracy, czas pracy to czas, w którym pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Jednakże czas pracy może być określony wymiarem zadań. W takiej sytuacji czas pracy jest czasem niezbędnym do wykonania powierzonych zadań. Mamy wtedy do czynienia z zadaniowym systemem czasu pracy, zwanym potocznie nienormowanym. Nienormowany czas pracy oznacza w praktyce, iż w ramach powierzonych zadań w ramach tego systemu pracy został uwzględniony podstawowy system czasu pracy, czyli 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w danym okresie rozliczeniowym. Sami kierownicy lub osoby zarządzające muszą także pamiętać o tym, że nienormowany czas pracy nie zwalnia ich z obowiązujących norm czasu pracy i nie mogą dowolnie skracać swojego czasu pracy. Powinien się zmieścić w 40-godzinnej tygodniowej normie czasu pracy, a każda nieodpracowana godzina zostanie potraktowana jako nieobecność usprawiedliwiona.
     Myślę, że w obecnej sytuacji rozwiązaniem tej trudnej sytuacji jest przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu w Kętrzynie. Byli pracownicy urzędu pracy mogliby w ten sposób załatwić sprawę. Poparcie wśród mieszkańców Kętrzyna i nie tylko byłoby wielkie. Zorganizujcie się, i do przodu!! Nawet wśród radnych powiatowych znajdziecie poparcie, a nawet lidera referendum. Trzeba rozmawiać. Co do procedury przeprowadzenia referendum nie trzeba być prawnikiem. W Bartoszycach uruchomiana została procedura referendum, która ma olbrzymie poparcie wśród mieszkańców. Niech sprawy będą prowadzone dwutorowo. Z jednej strony prokuraturai sąd a z drugiej strony Wy byli pracownicy urzędu pracy.

   2. Szkoda, że takiego spotkania sesji w której poświęcono tyle czasu na PUP, nie zorganizowano w ubieglym roku. Przedtem także mówiono, że postępowanie jest w sprawie i nikt nie ma zarzutów. Nie zrobiono właśnie tego co teraz się robi, ale z tamtymi praciownikami, którzy wtedy z obawy o represje obawiali się podpisać pod informacjami. Wówczas rada szukała wymówki że nic nie mogą a dzisiaj stwierdzają że wtedy można było temu zaradzic pytać sprawdzac a teraz to już odpowiednie organy i bla bla… Co Wy sobą reprezentujecie? Nadal myślicie tylko o sobie jak tu dobrze wypaść w oczach wyborców. Dziś robienie szopek o super atmosferze jest przykładem że jednak można dbać o relacje w pracy. Stwierdzenia no coż mleko sie wylało, i bylo jak bylo o czym świadczą? Ogladnijcie Panstwo radni sesję i posluchajcie samych siebie. Jak tylko relacja zostanie udostępniona.

    1. O tak, to była czysta szopka. Starosta czerwony, Dyrektor przyprowadził tych, którzy „nie widzieli” nigdy problemu. A związki Solidarność pokazały klasę. Wystosowały pismo i nie dały się wodzić za nos. Przez tyle czasu temat nie istniał, a jak się zwolniło kilkanaście osób….pojawił się. Przypadek?

 18. Ale PIENIAK się ogarnął i powiedział, że prawdę o ilości osób, które odeszły, mówi radny Węglarski. A nie jego szef. Że to kilkanaście osób. Powiedział, że „mleko się wylało”…. A nowych ludzi trzeba uczyć miesiącami lub latami. Że odeszli specjaliści.
  A dyrektor mówi oficjalnie, że nikogo nie zwolnił – A ZWOLNIŁ !!! Przecież tą kobietę, co mu założyła sprawę.

  1. Po co takiego sołtysa trzymać? ani to wysłowić się nie potrafi ani wyglądu reprezentacyjnego nie ma a jeszcze podejrzenie jest że szacunku do podładnych z własnym zdaniem nie ma. Na szczaw takiego i po problemie. Byłoby jedno zwolnienie a urząd miałby fachowców i zwiąków nie trzeba byłoby zakładać. Oj starosto, starosto radni to kolesie rozumiem że trzeba kupy sìe trzymać ale dyrektor dziś jest ten jutro może być drugi. Jak to on sam stwierdza ludzie prace sobie znaleźli lepszą.

 19. KOMENTARZ. 1 i 2. ” WYBORCA ”

  Panowie. Radni bardzo. skrzywdziliscie ludzi którzy. zostali. zwolnieni. z. PUP. lub. przez. mobbing. sami. odeszli. z pracy. i to tylko ci co założyli NSZZ ” Solidarność ” w obronie praw. pracowniczych. Przez. te. minione miesiące. kiedy. zostaliście. o tym powiadomieni. urzędnicy. systematycznie. odchodzili a wy nic z tym nie. zrobiliście. Nie. może być. tak że wysokie zarobki , wysokie nagrody powodują że pracownika traktuje się. z pogardą i. proponuje się . nawet. urzędnikowi. ” aby udał się do MOPS-u po nowy komputer itp. „przykładów jest dużo. a to nie jest. prywatny folwark!!!!
  Systematyczne. nękanie, poniżanie skończyło się nawet pobytem w szpitalu. a także. długotrwałym. leczeniem. przez. te. osoby które trwa nadal.
  Ile jeszcze osób. zostanie. skrzywdzonych ???? PANOWIE. RADNI. nigdy. na. was nie. zagłosuję a. teraz. przyprowadzacie. pracownika z PUP. który. mówi. to co chcecie. usłyszeć. bo. chce. pracować .
  PANOWIE RADNI póki. jeszcze możecie. zróbcie w. tym. temacie. porządek !!!!!

 20. Cyrk i szopka.Żałosne.Ciąg dalszy obrony Prokopa w wykonaniu Kochanowskiego i jego argumenty o nadgodzinach dyrektora .A pomysł żeby mu za nadgodziny płacić niezgodny z prawem.Żenada.Wstyd.Tylu ludzi odeszło z pracy bo taki kaprys miało?Kto w to uwierzy?Brawo Węglarski który nie dał się zbić z tropu.Pełna kultura.Według mnie Prokop powinien oddać kasę za nieobecności kiedy był na sesjach.Od tego ma dietę a mało nie zarabia.Koniec i kropka a Kochanowski się ośmiesza.Sytuacja go przerasta.Ciekawe co ustali Komisja Rewizyjna bo coś tam jeszcze ma sprawdzić.Niech wezmą Węglarskiego zna się na tych sprawach.Dobrze że Solidarność nie przyszła bić piany.Walczcie dalej o swoje prawa i godność.

 21. Wiem. na pewno że. PAN. Burmistrz. Krzysztof. Hecman musi. wrócić. do. Kętrzyna na. stanowisko. burmistrza. lub. starosty. i zaprowadzić. porządek !!!!

  PAN Węglarski. i Ryndzionek. to. są. RADNI. którzy również. zasługują. na. szacunek i należy. na nich głosować !!

 22. Wielki szacunek dla Pana radnego Ryndzionka,Węglrskiego. Pozostała ekpia do zmiany w przyszłych wyborach samorzadowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *