WAŻNY TEMAT: W Reszlu mogło dojść do wielkiej tragedii… – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: W Reszlu mogło dojść do wielkiej tragedii…

29

Nie od dziś wiemy, że siła słowa- zwłaszcza tego pisanego – ma ogromną moc o czym przekonaliśmy się w ostatnim czasie za sprawą tragicznej śmierci syna posłanki Platformy Obywatelskiej ze Szczecina. W wyniku politycznych przepychanek, chęci dokopania drugiej stronie, media sprzyjające obecnej władzy uruchomiły ogromną machinę hejtu włączając w tym wiele internetowych trolli, którzy tworzyli i co gorsza do tej pory tworzą hejterskie treści na temat śmierci Mikołaja Filiksa.

Tragiczna śmierć śp. Mikołaja wygląda wręcz identycznie – może nie jeden do jednego – do sytuacji jakiej byliśmy świadkami pod koniec lutego 2023 roku w Reszlu. Wówczas media ogólnopolskie rozpisały się o „seksaferze” w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu. Można było przeczytać, że w tej szkole doszło do molestowania uczniów, co w konsekwencji zakończyło się postawieniem aktu oskarżenia jednemu z nauczycieli. Nomen omen, byłemu prezesowi KTBS, który w 2022 roku po dobrowolnym przyznaniu się do winy został skazany za mobbing stosowany w kętrzyńskiej spółce.

Na tym fakcie można byłoby zakończyć temat słynnej reszelskiej „seksafery”. Jednak to, co zrobili, w mojej opinii kętrzyńscy starości wraz z „medialnym koleżką z lokalnej szczujni politycznej” – prywatnie starosta Kochanowski z tym redaktorem imprezuje – jest niezwykle patologicznym aktem, zwyczajnym hejtem i prywatną wendetą, która mogła doprowadzić do ogromnej tragedii.

Przypomnijmy, że starosta M. Kochanowski wraz z zastępcą A. Lewandowski – w mojej opinii – rozpoczęli prywatną wendetę wobec byłego już dyrektora ZS im. M. Rataja w Reszlu, począwszy od zbierania opinii rodziców po szastanie teczkami z prokuratury. W ekspresowym tempie zawiesili dyrektora szkoły – choć ciężko zawiesić im dyrektora PUP, a następnie na sesjach rady powiatu opowiadali – zwłaszcza starosta M. Kochanowski – iż dyrektor szkoły dopuścił się tak okropnych rzeczy wobec dzieci, a nawet głosili, że ujawnią na niego dokumenty z prokuratury! Do dzisiaj tego nie zrobili… może opamiętali się, że zabrnęli z tym wszystkim za daleko? – nie wiadomo.

Wiadomym faktem jest jednak to, że dzięki temu nakręcili lokalną machinę hejtu. W sprzyjających im lokalnym medium pojawił się hejterski tekst, który w samym nagłówku głosił hasło, co kazał niby zrobić dyrektor tej szkoły jednej z uczennic. W tekście padło tak wiele faktów, że tożsamość tej uczennicy została w ekspresowym tempie rozpozna przez rówieśników, nauczycieli, lokalne społeczeństwo, co zapewne przełożyło się na załamanie psychiczne.

Dotarliśmy do informacji, że ta osoba wykluczyła się ze szkolnego życia między innymi rozpoczęła indywidualną naukę w domu, nie ma zamiaru integrować się społecznie, a także ma problemy zdrowotne. Znając historię śp. Mikołaja Filiksa to, gdyby tutaj ta spirala hejtu o „seksaferze” byłaby dalej pogłębiana to, co mogła by sobie zrobić ta osoba? Kto byłby obarczony winą za tę śmierć? – osobiście wskazałbym bez chwili zawahania na „lokalnego hejtera” i starostów, którzy nakręcili opinię publiczną chcąc przeprowadzić „prywatną pseudo wojenkę” w Reszlu.

Czy z tego wszystkiego zostanie wyciągnięta przez nich nauka? – nie sądzę. Osiągnęli cel – dyrektor odwołany, nowy posadzony na stołku. Pewnie też umyją ręce pod pretekstem działania w „obronie dzieci” – ciekawe, co powiedzą na kolejne afery, które w ostatnim czasie wylewają się potokiem z tej szkoły…

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? Wspieraj Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl! Nasza praca możliwa jest dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym, chcącym wiedzieć więcej. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość i być całkowicie niezależni od reklamodawców i biznesu.

Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

29 thoughts on “WAŻNY TEMAT: W Reszlu mogło dojść do wielkiej tragedii…

 1. ciesze sie ze jest taki redaktor w miescie ktory nie cacka sie z wladza i mowi jak jest. brawo redaktorze oby tak dalej

 2. Przegięli z opisaniem tego bo jednak szkoła nie jest duża i każdy każdego zna tym bardziej wiadomo o kogo chodiz . Mogło xle sie skonczyć

 3. Kolejne osoby pokrzywdzone przez polotykierów więc czas zawiadomić prokurature o popelnieniu przestepstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień przez osoby ktore dopuszczają się do udzielania takich informacji w ramach zadań slużbowych oraz pomowień osób pokrzywdzonych.

 4. Czy to nie jest dziwne, że ciągle słyszymy o dziwnych sprawach jedynie z trzech samorządów. W pozostałych cisza, spokój i praca. Śmiem twierdzić, że przyczyną tego stanu rzeczy są szefowie owych samorządów. Mam apel do mieszkańców Kętrzyna, Barcian i powiatu kętrzyńskiego: Nie dajcie się zwieść fałszywym uśmiechom, fałszywym obietnicom i tym co pisze jedna z papierzanych gazetek. Popatrzcie na zamieszczone zdjęcie albo na zdjęcie z libacji w Barcianach. To ma swoją paskudną nazwę.

  1. To jest prawda. Musimy o tym mówić, aż do znudzenia, co się dzieje w mieście Kętrzyn, w Starostwie w Ketrzynie i Urzędzie Gminy w Barcianach. Ludzie maja prawo wiedzieć co tak naprawdę robią włodarze: Niedziółka, Kochanowski i Kamińska. Dziękujemy Info Kętrzyn za prawdziwe informacje. Majcher do Pasterzewa.

   1. Trupy z szafy wypadają tylko w tych trzech samorządach. To jest dziwne i co ciekawe są zajadle bronieni przez jednego gościa.

 5. No to w końcu coś sie ruszyło. Będę się przyglądał jaką podejmie decyzję Kochanowski i Lewandowski.

 6. A jak Majcher zadłużony finansowo po uszy i zgrywa wielkiego biznesmena. Czas zgłosic do CBA w jaki sposób nabył Pastarzewo.

  1. Jeśli ktoś ma wiedzę o przestępstwie czy złamaniu prawa ogólnie, powinien to zgłosić jako podejrzenie. To taki obowiązek obywatelski.

   1. Ale ma prawo pisać wprost zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nie bawić się w dyplomację z podejrzeniami o popełnieniu. Prokuratura i tak musi zbadać temat.

    1. Bezpośrednio po publikacji artykułu w Tygodniku szkoła powinna zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Treść artykułu opublikowana w ww brukowcu jest karygodna.

 7. Walka trwa i to brudna, aby jeszcze raz przypominać ohydny tekst innej lokalnej gazety. Skoro było to takie złe to dlaczego jest tu powtarzane. Bagno Panie i Panowie , mieszkańcy prowincjonalnego miasteczka . Jeden redaktor wart drugiego. Tfu , tfu..

  1. jaka walka? redaktor pokazał do czego moze sie posunac tamta strona nie patrzac na ofiary. takie postawy sa godne podziwu i trzeba cieszyc sie ze mamy takiego redaktora, ktory nie boi sie powiedziec ze g***o to g****, a nie jakies fiołki. brawo redaktorze za ten tekst otwiera mi on mocno oczy!

 8. Czytajac artykul tamtej gazety mam wrazenie ze był zrobiony na zlecenie, jest obrzydliwy, wulgarny, bez smaku, rynsztok medialny, a tutaj cóż bolesna prawda

  1. Dokładnie tak jest. Brawo Redaktorze. Dobrze, że społeczeństwo może na Pana liczyć, że nie tuszuje Pan niewygodnych dla władzy faktów

 9. Oj synu – Michał – dałeś plamę na całej długości POwiatu Kętrzyn. Rozumiem , że skumałeś sie z POwiatowym garkotłukiem ale Sołtysa Grzegorza bronisz ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *