MRĄGOWO: Znaleziono niewybuch na ul. Roosevelta! – Magna Masuria

MRĄGOWO: Znaleziono niewybuch na ul. Roosevelta!

0

Mrągowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu na ul. Roosevelta podczas prac ziemnych pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej. Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić, ani samemu zabezpieczać!

Dziś (16.11.2022r.) około godziny 8:00 przy ul. Roosevelta w Mrągowie podczas prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej został znaleziony pocisk artyleryjski. Z uwagi na możliwą siłę rażenia, mrągowscy policjanci przeprowadzili ewakuację mieszkańców ze znajdujących się nieopodal budynków. Teren został zabezpieczony przed dostępem do niego osób postronnych do czasu zakończenia czynności przez patrol saperski z Orzysza. Ewakuowano 42 osoby, które do czasu przejęcia niewybuchu schroniły się w bezpiecznym miejscu. Tuż przed godziną 11:00 wszyscy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Policjanci apelują, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę policji. Niebezpiecznych materiałów nie można ani podnosić, ani samemu zabezpieczać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *