NA SYGNALE: Podsumowanie weekendu majowego – Magna Masuria

Jak co roku policjanci w długi majowy weekend zwracali szczególną uwagę m. in. na przekroczenia prędkości przez kierujących, ich stan trzeźwości, to czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa i w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Stanowczo reagowali na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, także te popełniane przez pieszych oraz kierowców jednośladów. Wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo na drogach regionu. W trakcie minionego weekendu (30.04-03.05.2021) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 11 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych. Byli wzywani do 164 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 34 nietrzeźwych kierujących.

W nocy z soboty na niedzielę (01/02.05.2021r.) oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Pieckowo w gm. Reszel doszło do zdarzenia dwóch aut. Z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu uczestniczyły VW oraz BMW. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 594 kierujący pojazdem marki BMW, wyjeżdżając z jednej z posesji w miejscowości Pieckowo gm. Reszel i włączając się do ruchu, zderzył się z prawidłowo jadącym VW Sharanem, który jechał w kierunku Kętrzyna. W pojeździe BMW oprócz kierującego 22-latka podróżowało jeszcze 4 pasażerów natomiast w VW łączenie 4 osoby. W wyniku zderzenia pojazdów jeden z pasażerów BMW, 28-letni mężczyzna z urazem głowy został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

W poniedziałek (03.05.2021r.) o godz. 14:30 dzielnicowy z terenu gminy Reszel podczas obchodu w miejscowości Święta Lipka zwrócił uwagę na pojazd na węgorzewskich tablicach rejestracyjnych. Uwagę dzielnicowego przyciągnął fakt tego, że kierujący na widok radiowozu nagle wykonał manewr skrętu w prawo, zjeżdżając tym samym z drogi i zaczął oddalać się w kierunku zabudowań. Dzielnicowy zatrzymał pojazd oraz kierującego do kontroli drogowej.  Podczas wykonywania czynności z kierującym okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Reszel w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta. Sąd Rejonowy w Kętrzynie w maju 2017 roku wydał wobec mężczyzny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązywać miał jeszcze tylko przez trzy tygodnie. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Wobec powyższego funkcjonariusz zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu. Po przeprowadzonej kontroli, pojazd przekazano osobie wskazanej, natomiast mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony. Wkrótce stanie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *