NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (23 – 30 czerwca) – Magna Masuria

KĘTRZYN: ZATRZYMALI SPRAWCĘ KRADZIEŻY DWUTEOWNIKÓW Z TERENU BUDOWY

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który z terenu budowy ukradł stalowe elementy o wartości 1000 zł. i chciał je spieniężyć. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (22.06.2021) o godz. 9:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że z terenu budowy przy ul. Plac Słowiański w Kętrzynie ktoś ukradł metalowe szyny. Od pokrzywdzonego przyjęto zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Pokrzywdzony wartość skradzionego mienia wycenił na 1000 złotych. Policjanci kętrzyńskiej „patrolówki” tego samego dnia ustalili, że w jednym z punktów skupu złomu mężczyzna próbował spieniężyć metalowe elementy. Policjanci ustalili jego rysopis. Podczas kontroli ul. Traugutta zauważyli mężczyznę który rysopisem odpowiadał temu który był sprzedać metal. Policjanci wylegitymowali 38-latka. Mężczyzna przyznał się do kradzieży dwuteowników. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które sprawca ukrył w jednym z opuszczonych budynków przy ul. Pocztowej.   38-latek został zatrzymany. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KĘTRZYN: PRACOWALI NA MIEJSCU ZDARZENIA DROGOWEGO

Mandatem karnym ukarano 21-letniego kierowcę, który na łuku drogi zjechał na pobocze gdzie otarł pojazdem o drzewo, a następnie wjechał w pole uprawne. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia ani kierowca ani 19-letnia pasażerka nie odnieśli obrażeń.

W czwartek (24.06.2021) kilka minut po godz. 16:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na trasie Święta Lipka-Reszel doszło do zdarzenia drogowego. Z informacji wynikało, że są dwie osoby poszkodowane. We wskazane miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że na drodze wojewódzkiej 594 kierujący pojazdem marki Audi, 21-letni mężczyzna, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych zjechał na pobocze gdzie otarł pojazdem o drzewo, a następnie wjechał w pole uprawne. Po przeprowadzeniu badań lekarskich okazało się, że zarówno kierującemu jak i 19-letniej pasażerce nic się nie stało. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był trzeźwy i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizja drogowa za którą kierujący został rozliczony w drodze postępowania mandatowego.

KĘTRZYN: 3 MIESIĄCE ARESZTU ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD PARTNERKĄ

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi Kętrzyna, który od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratury oraz policji i wobec sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzech miesięcy pozbawienia wolności.

W dniu  23 czerwca., po wezwaniu na interwencję do mieszkania na jednym z osiedli w Kętrzynie, funkcjonariusze kętrzyńskiej komendy zatrzymali 22-letniego mężczyznę. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że zatrzymany od około roku stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej konkubiny. 22-latek usłyszał zarzut znęcania się nad partnerką. Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do zastosowania wobec sprawcy najostrzejszego środka – tymczasowego aresztowania.

Przypominamy, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

KĘTRZYN: POSZUKIWANY „WPADŁ” PODCZAS INTERWENCJI

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali poszukiwanego 31-latka. Mężczyzna wpadł podczas interwencji w jednym z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn. Zatrzymany trafił już za więzienne kraty.

We wtorek (29.06.2021r.) kwadrans po północy oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn jest głośna libacja. Pod wskazany adres pojechali policjanci, którzy w mieszkaniu zastali trzech mężczyzn. Podczas legitymowania uczestników interwencji okazało się, że jeden z nich, 31-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie w celu odbycia 2-miesięcznej kary pozbawienia wolności za kradzieże oraz jazdę na „podwójnym gazie”. Poszukiwany mężczyzna trafił już za kraty. Cała trójka odpowie także za zakłócenie ładu i porządku publicznego, za co zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *