[TEMAT TYGODNIA] Kolejna firma z Lidzbarka Warmińskiego zarabia w Kętrzynie – Magna Masuria

[TEMAT TYGODNIA] Kolejna firma z Lidzbarka Warmińskiego zarabia w Kętrzynie

20

Od początku kiedy nowa władza nastała w Kętrzynie, przedsiębiorcy z różnych miast, w tym Lidzbarka Warmińskiego mają po drodze do Kętrzyna. Tym razem, do naszego miasta trafiła kolejna „obca” firma, która zajmie się remontem budynku byłego przedszkola „Puchatek”.

W budynku po byłym przedszkolu ma powstać „Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne – Kętrzyński Dom Wsparcia”. W tym celu potrzebna jest modernizacja wnętrza budynku. Gmina Miejska Kętrzyn ogłosiła otwarcie składania ofert. 24 maja, w dzień, kiedy otworzone zostały wszystkie oferty poinformowano, że kwota jaką miasto chce przeznaczyć na ten cel jest 3.324.837,23 złotych brutto.

Do Urzędu Miejskiego wpłynęły 3 oferty. Z Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna i Korsz. Najkorzystniejsza okazała się oferta z Lidzbarka na kwotę 3.555.868.98 złotych brutto. Drugą oferta pod względem ceny była z Korsz, wynosiła 3.788.000,00 złotych brutto. Najwyższą cenę zaoferowało przedsiębiorstwo z Olsztyna, ponad 4 miliony złotych. W związku z tym to właśnie Lidzbarskie przedsiębiorstwo otrzymało 100 pkt i zostało wybrane na wykonawcę modernizacji.

Miasto Kętrzyn na tę renowację środka budynku przeznaczy 231 031,75 złotych więcej niż pierwotnie zakładano. Czy jest to dobra decyzja? Prace mają zakończyć się w drugiej połowie 2022 roku, Inwestycja ta pozwoli wesprzeć 22 osoby niepełnosprawne, z czego 15 będzie mogło korzystać z usług pobytu dziennego, a 7 osób będzie mogło korzystać ze wsparcia całodobowego.

Na profilu Facebook naszego miasta ukazała się informacja, że całość środków podchodzi z dofinansowań Funduszu Solidarnościowego i Funduszu Inwestycji Lokalnych. Najciekawszym pytaniem pozostaje to, dlaczego żaden z kętrzyńskich wykonawców nie zgłosił się do przetargu. Śmiem stwierdzić, że w Kętrzynie jest kilka firm, które bez problemu mogłyby wykonać wyznaczone prace modernizacyjne.

Czy kętrzyńscy przedsiębiorcy śpią? Czy też przymrużają oko i skupiają się na przetargach w innych miastach nie zważając na te pojawiające się w ich rodzimym mieście? Jak Państwo oceniacie tę sytuację? Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

20 thoughts on “[TEMAT TYGODNIA] Kolejna firma z Lidzbarka Warmińskiego zarabia w Kętrzynie

 1. Publiczne przetargi są transparentne i z nimi nie ma problemu, wygrywa cena. Gorzej jest z tymi nie publicznymi. Tam jest miejsce na kolesiostwo i znajomkow. Czy to nie dziwne, że ta sama kancelaria prawna współpracuje z p. Niedziólką najpierw w Filipsie, potem w starostwie, a teraz w Ratuszu? Nikt z Kętrzyna nie wiedział, że można złożyć ofertę na świadczenie usług prawnych. Miała świadczyć usługę zaufana kancelaria i swiadczy. Tu warto by sie sprawie przyjrzec. I takich spraw jest nie malo. To samo ze stanowiskami. Pani byla skarbnik kuzynka Niedziolki zostala audytorem bez konkursu. Byly szewc prezesem. To sa zagadki. Tu jest temat.

 2. Jest pewna przebitka 231.031,75 zł. Ale to nie jedyna taka sytuacja. Na wywóz odpadów jest podobnie. Tu ofertę droższą o 400 tyś. od zalożeń złożył Komunalnik Ketrzyn. Tez Niedziolka dołożył Komunalnikowi 400 tyś. zł. Bogata gmina. Stać Niedziolke dołożyć. Jak już kupił sobie radnych przechrztów, to teraz mogą robić co chcą. http://bip.miastoketrzyn.pl/zamowienia_publiczne/110/341/Odbior_i_zagospodarowanie_odpadow_komunalnych_z_terenu_miasta_Ketrzyn/

 3. Ryszard Niedziółka wystąpił w TVN24 gdy mówili o pieniądzach za szczepienie i z pieniędzy na fundusz samorządowy migawka to była

 4. A dlaczego nic się nie robi w KTBS. Tam jedna z kierowniczek gnębi i pracowników i mieszkańców. Proszę popytać mieszkańców mieszkań komunalnych i socjalnych

  1. Jest konkurs na prezesa KTBS. Jakiego nieudolnego prezesa postawi na stołku Burmistrz Niedziałający???

 5. Sam Rysiek nieudacznik to jak może mieć na stanowiskach osoby na poziomie.
  np. „Szewc Andrzej” jaki to był prezes?

 6. Co żeście się tego szewca uczepili. Już go nie ma. A słyszałam że sprawy w sądzie wygrywa. Chodzi informacja że szefowa związków ma nowego wroga, kierowniczkę. Czy wszyscy są winni ?. A może Pani która rozpętała burzę przeciwko prezesowi ma sama parcie na władzę. Chyba były Prezes powinien się wypowiedzieć jak to naprawdę było i dlaczego zrezygnował.

  1. To szewc pozwał burmistrza do sądu, czy spólke? Za co? Za to, że Niedziółka postawił byłego szewca na stołku prezesa?

 7. Stawiam na na Panią p.o. Prezesa. Konkurs już został rozstrzygnięty! To wszystko wielka ściema!

  1. Musi być swój! Pełen zachwytu nad Narcyzem, z entuzjazmem do jego pomysłów na wyciąganie pieniędzy z budżetu na kolegów Narcyza?. Lekko nieudaczny? Taki Prezes czy dyrektor, kierownik jest w sam raz?

 8. Znowu szmatławiec zaśmiecił mi skrzynkę pocztową. A tam na pierwszej stronie z mocno zmarszczonym czołem „zatroskany” pozujący Narcyz i do tego siejący „grozą” tytuł artykułu: „Czy Ķetrzynowi grozi bankructwo?”. Tak nieudolna władza w osobie pana Niedziólki i jego ekipy składającej się z byłych dziennikarzy, szewców itp może sprowadzić na miasto katastrofę. Już 14 milionów stracili na Górną i Ogrodową, jak jeszcze przegrają ten proces , to ja się pytam naszych radnych- Czy panowie zamierzają udzielić wotum zaufania tym panom oraz absolutorium. Bo ja wyborca- Nie udzielam ani absolutorium, ani wotum zaufania!!!!!!

 9. W Czernikach otworzono ścieżkę edukacyjną. Do otwarcia dla propagandy było tylu chetnych że o mały włos zabrakłoby miejsca na tej ścieżce. Najciekawsze jest to że tak jak kiedyś Pan Grzegorz P bratał się z komuchami np. Panem wicestarostą Zbigniewem N. Tak dziś brata się starosta z wójtem też „komuszek” . Nauka nie idzie w las. Kiedyś Pan Grzesiek dzisiaj Pan Michał. Mieszkańcy powinni wiedzieć na kogo będą głosować przy wyborach.

 10. Panie Starosto. W związku z tym że w naszym powiecie zaszczepiło się około 45% mieszkańców proponuję sprowadzić tzw. Szczepkobus, który by jeżdził po wsiach i zapraszał mieszkańców do szczepienia na KOVID 19. Wzrośnie liczba zaszczepionych i mniejsze ryzyko zachorowań.

 11. Wszystko wszystkim ale czy w Kętrzynie nie mądrych ludzi do pracy w samorządzie?
  Ale za to zapłacą radni obecni a przede wszystkim z PISu bo akceptowali Macieja na funkcję zastępcy.

 12. Panie redaktorze, zajmował już się Pan szczurami na Mielczarskiego 3,a teraz proponuję kolejny temat zalewane garaże na ul. Mielczarskiego 3/nowy budynek/. Droga, podwórko kolo budynku, to jedno wielkie błoto. Środek miasta, a poruszanie się tylko w gumowcach. Idą kolejne burza, a więc znow w podziemnym garażu będzie basen.

  1. Pana redaktora stara się zniszczyć Lans Glans przy udziale opłacanych z publicznych środków prawników z Olsztyna zatrudnionych w szemrany sposob przez burmistrza i jego zastepce. (Warto byloby temu sie przyjrzec). Nie oczekujmy za dużo od redaktora. Wszystko w rękach radnych, którzy będą udzielali absolutorium i wotum zaufania już za parę dni. Czy udziela takim szkodnikom zaufania ?????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *