Podsumowanie Grand Prix Polski w Bilard Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR 8-bil Kętrzyn – Magna Masuria

0

W miniony weekend w Kętrzynie i Mrągowie odbył się Grand Prix Polski w bilardzie na 8 bil o czym pisaliśmy tutaj. W zawodach wzięło udział aż 79 zawodników z całej Polski. Nasze miasto reprezentowało 5 zawodników, którzy na co dzień występują w barwach KS SEVEN Kętrzyn.

Najwyższe miejsce z kętrzynian zajął Dawid Tonojan, który uplasował się na 17 pozycji. Reszta reprezentantów odpadła w grupie. Pomimo słabszego wyniku na pewno zebrali cenne doświadczenie, które pomoże im w dalszej walce w II Polskiej Lidze Bilardowej.

Sobotni turniej zdominowany został przez zawodników z Nosanu Kielce, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca.

W niedzielę odbył się turniej Karambol 3 bandy. W tym turnieju wzięło udział trzech kętrzyńskich bilardzistów. Najwyżej notowany był Michał Popławski, który minimalnie w półfinale przegrał z Tomaszem Bąkiem, późniejszym zwycięzcą turnieju. Młody zawodnik z Kętrzyna uplasował się na trzecim miejscu. Kacper Winiarski i Łukasz Niemczyk odpadli w 1 rundzie odpadli z turnieju nieznacznie przegrywając ze swoimi przeciwnikami.

Po rozegranym turnieju doszło do bardzo miłej sytuacji. Zwycięzca Tomasz Bąk, swój wygrany kij bilardowy postanowił przekazać na ręce Michała Popławskiego, który zaskoczył go swoją determinacją i poziomem gry. Kij został przekazany w ręce Michała z rąk wiceprezesa KS SEVEN Wojciecha Groch.