NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (27 styczeń – 2 luty) – Magna Masuria

NA SYGNALE: Wiadomości policyjne (27 styczeń – 2 luty)

0

Kętrzyn: Nie pomogły wymówki, kryjówki. Policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych

Czterech mężczyzn poszukiwanych przez sąd zostało zatrzymanych we wtorek przez funkcjonariuszy. Jeden schował się, inny sam przyszedł do komisariatu, kolejny poszukiwany listem gończym „wpadł” podczas kontroli drogowej, a jeszcze inny nie opłacił grzywny.

Rzadko się zdarza, aby osoba poszukiwana sama przyszła do jednostki policji. We wtorek (26.01.2021r.) natomiast było inaczej. Około godz. 10:00 do Komisariatu Policji w Korszach przyszedł mężczyzna twierdząc, że szukali go funkcjonariusze. Kiedy policjanci sprawdzili dane osobowe 36-latka okazało się, że jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Białymstoku, wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny. Mężczyzna, ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za niealimentację. 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W środę (27.01.2021r.) zostanie odkonwojowany do wyznaczonego aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Tego samego dnia we wtorek (26.01.2021r.) około godz. 10:00 dzielnicowi z terenu gminy Kętrzyn ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Kętrzyn przebywa poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku 45-latek. Dzielnicowi pojechali we wskazane miejsce i zastali tam partnerkę 45-latka. Kobieta powiedział policjantom, że jej partner „wyjechał do pracy za granicę i jeszcze nie powrócił”. Funkcjonariusze nie uwierzyli w jej wyjaśnienia i sprawdzili całe mieszkanie. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec gminy Giżycko w ogóle nie wyjechał z kraju.  Mężczyzna uwił sobie gniazdko w jednym z odgrodzonych meblami pokoi, gdzie wchodził na czworaka przez niewielką dziurę w ścianie. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Do kolejnego zatrzymania osoby poszukiwanej doszło kwadrans przed godz. 13:00. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach w miejscowości Glitajny zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Jak się okazało pasażerem auta był młody mężczyzna. Funkcjonariusze sprawdzili osobę w policyjnych bazach danych. Okazało się, że mieszkaniec gminy Barciany był poszukiwany listem gończym od lipca 2020 r. wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Sochaczewie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

O godz. 17:45 na ulicy Pocztowej w Kętrzynie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Podczas legitymowania kierującego pojazdem okazało się, że 39-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach celem odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę 4500 złotych. Mężczyzna uniknął więzienia, ponieważ po chwili na komendę zostało przyniesione i okazane oryginalne potwierdzenie opłacenia grzywny. Po przeprowadzeniu czynności mężczyzna został zwolniony.

Kętrzyn: Znęcał się nad żoną, został aresztowany na 2 miesiące

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 55-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna bił kobietę, wyzywał, wyganiał z mieszkania. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

Policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna od stycznia 2018 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci ustalili, że mężczyzna najczęściej pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których szarpał, popychał, bił pięściami po głowie i całym ciele, a także groził pozbawieniem życia swojej żonie. Wielokrotnie wyganiał z mieszkania i zmuszał do opuszczenia lokalu, w związku z czym kobieta  szukała schronienia u swoich znajomych. Mężczyzna również używał wobec kobiety słów powszechnie uznanych za obelżywe, krytykował, wykręcał ręce. W poniedziałek (01.02.2021r.) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego na wniosek prokuratora i policjantów sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy. Kodeks karny za znęcanie się psychiczne i fizyczne przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kętrzyn: Poszukiwany mężczyzna zatrzymany podczas interwencji w…piwnicy

Na rok za więzienne kraty trafi 27-latek. Mężczyzna został zatrzymany podczas przeprowadzanej interwencji w piwnicy. Mieszkaniec miasta poszukiwany był za przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu.

W poniedziałek (01.02.2021) kilka minut przed godz. 16:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany, że w jednym z budynków przy ul. Daszyńskiego w Kętrzynie grupa mężczyzn stoi przed wejściem do piwnicy i utrudnia mieszkańcom dostanie się do pomieszczeń. We wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy zastali tam trzech mężczyzn. Podczas wykonywania czynności legitymowania okazało się, że w grupie przebywał 27-latek będący z zainteresowaniu organów ścigania. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu, którego dopuścił się w 2018 roku. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce 27-latek zostanie przewieziony do Zakładu Karnego w Barczewie gdzie za kratami spędzi najbliższy rok. Pozostali mężczyźni po przeprowadzonej interwencji opuścili budynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *