Urząd Wojewódzki w Olsztynie: Gmina Miejska Kętrzyn nie złożyła wniosków o dofinansowanie na 2021 rok – Magna Masuria

Urząd Wojewódzki w Olsztynie: Gmina Miejska Kętrzyn nie złożyła wniosków o dofinansowanie na 2021 rok

49

Rzecznik Prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Krzysztof Guzek odpowiedział na zadane przez redakcję info-Kętrzyn24.pl pytania dotyczące dofinansowania na ul. Ogrodową i ul. Górną. Otrzymaliśmy również kolejne szokujące informacje, które powodują, że Kętrzyn ominą kolejne spore pieniądze.

Jak to wyglądało z perspektywy wojewody? Krzysztof Guzek wyjaśnia, że w dniach 29 lipca – 28 sierpnia 2019 roku trwał nabór na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Miasto Ketrzyn złożyło dwa wnioski dotyczące zadań wieloletnich, czyli wcześniej wspomniana ul. Ogrodowa i ul. Górna. Dofinansowanie tych projektów wyniosło najwyższą możliwą kwotę, czyli 80% dofinansowania – po 7 milionów na każdą ulicę.

Następnie dla spełnienia formalności 18 sierpnia 2020 roku Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki oraz burmistrz Kętrzyna, Ryszard Niedziółka podpisali umowę o dofinansowaniu. Umowa zawierała instrukcję w jakich terminach, co trzeba zrobić i jak wypełnić warunki umowy.

18 grudnia 2020 roku ku zaskoczeniu wszystkich burmistrz Niedziółka poinformował Wojewodę o braku wszczęcia postępowań przetargowych dotyczących wyżej wymienionych zadań. W związku z tym umowy na dofinansowanie wygasły z mocy prawa. Reguluje to art. 28 ust.7 ustawy z dnia 23 października 2018 r. o Rządowym Funduszu Rozwoju Dróg, który mówi, że od podpisania umowy w ciągu 30 dni trzeba rozpocząć budowę lub wszcząć postępowanie przetargowe. Miasto nie zrobiło nic przez 30 dni.

Również w poprzednim roku na przełomie lipca i sierpnia odbył się kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021. Władze Kętrzyna nie złożyły wniosków o dofinansowanie, czyli Kętrzyn ominęły kolejne miliony.

49 thoughts on “Urząd Wojewódzki w Olsztynie: Gmina Miejska Kętrzyn nie złożyła wniosków o dofinansowanie na 2021 rok

 1. Im pieniadze są potrzebne na pensje, nagrody, propagandę, pijar, a nie na modernizację dróg publicznych

 2. Mieszkańcy proszą pana burmistrza o wyjaśnienie przyczyn zaistnienia sytuacji opisanych w artykule pana redaktora.

   1. A gdy ktoś zapyta ponownie,

    juz nie bedzie, dziecinnego: Pomidor,

    odpowie: G… mnie to obchodzi.

 3. Dlaczego mieszkańcy dowiadują się o tej sprawie od rzecznika urzedu wojewódzkiego, a nie od burmistrza miasta Ķętrzyn?

 4. Ludzie jak nie umiecie rządzić to won krowy na pastwisko pędzić.
  Jak tak można robić? To co liczy sie tylko siedzenie i co pobieranie wynagrodzenia?
  Przewodniczący Rady Miasta powinien złożyć wniosek o obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza i skarbnika za nie złożenie wniosków.

 5. Złożenie wniosków o obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza i jego pomagierów w sytuacji gdy, z powodu zaniechania burmistrza i podporządkowanych mu osób, przepadają tak duże środki, nie jest wystarczającą i jedyną sankcją. Na pewno winien to być pierwszy krok, a potem następne: referendum oraz zastanowienie się nad możliwościami prawnymi do odzyskania tych środków od osób odpowiedzialnych za ich utratę. Nie można pozwolić, ażeby aktualny burmistrz – Ryszard Niedziółka nadal sprawował ten urząd. Przecież to może doprowadzić do totalnej zapaści naszego miasta w każdej sferze jego funkcjonowania, a nie tylko infrastruktury drogowej. Radni, pokażcie, że macie coś do powiedzenia i że nie będziecie tolerować tak szkodliwego rządzenia naszym miastem. Na Was także ciąży odpowiedzialność za Wspólnotę i stąd powinniście jak najszybciej przerwać ten chocholi taniec tej ekipy.

 6. Franek, mieszkaniec Niemiec przyjechał mercedesem do brata Józka do Polski. Ofiarowywał mercedesa w prezencie bratu.
  Józek nie przyjął _ nie było go stać na opłaty związane z darowizną oraz bieżące opłaty i utrzymanie samochodu.

  1. Miasto stac tylko na pensje burmistrza i jego ekipy? Tak trzeba rozumiec powyzszy komentarz?

   1. Aby brać korzyści (dotacje) trzeba mieć fundusze na wkład własny, a Józek nie miał i nie stać go było.

    1. Nie umiecie rządzić, to poszli do komunalnika odśnieżać chodniki, bo zaspy zalegają. Tam się bardziej przydacie.

     1. Józek nie ma pieniędzy i pożyczyć nikt nie chce, więc Józek dalej chodzi piechotą.

     2. cyt. Mieszkanki III – „Józek nie ma pieniędzy i pożyczyć nikt nie chce, więc Józek dalej chodzi piechotą”.

      Takie plany wobec mieszkańców Kętrzyna ma obecny burmistrz i jego sztab wyborczy. Mieszkańcy Kętrzyna!!!!!!!!!Chcecie tego????????

    2. Pogonić Ryszarda, bo jego elita kosztem mieszkańców spłaci kredyty i zrobi fortuny. A nasze drogi dalej będą dziurawe, bo nie stać Józka na wkład własny.

 7. Funfel Wróbla- Zdanowicz opowiada bajeczki w odezwie do radnej, która mieszkańcy wybrali w wyborach i łaje ją jak burka , burmistrz mianuje prezesem KKS Granica pracownika urzedu wspołodpowiedzialnego za utratę 14 baniek, a miasto zapada się w przepaść . Wróbel odfrunie z funflami z Kętrzyna, a my mieszkańcy zostaniemy z tym bagnem do ktorego nas zaprowadził Ryszard.Niedziólka i jego ekipa.

 8. A kto go wybrał na burmistrza? Ilu z tych, co to dzisiaj domagają się ukarania Niedziółki głosowało na niego? Teraz zaczyna się biadolenie i lament. Jerry, nie apeluj do radnych PiS, bo oni boją się własnego cienia. U nich jest podział na frakcje, które się zwalczają. Mieliśmy przykład sprawy byłego prezesa KTBS. Co klub PiS w tej sprawie zrobił. Nic. Kompletnie nic. Tylko pan Zarecki postawił się prezesowi. A reszta siedziała cicho. Oni są zdolni do pyszczenia, a nie do konkretnego działania. Oni chyba chcą tylko przetrwać do końca kadencji.

 9. Do powyższego wpisu ”
  A widziałeś na BIPie oświadczenie majątkowe Wróbla?
  To proszę przanalizuj – oczy otworzysz!

 10. Rypina poparł Niedziółkę.Został Przewodniczącym.Wszyscy się kochali.Nawet we Wróblu.Niektórzy przeszli na „ty”.Obronili Ćwika.Podnieśli opłaty za śmieci.Michalski został prezesem.Sielanka.Zwłaszcza u zaprzyjaźnionego redaktora.A potem się odkochali. Zarecki chciał odwołać Michalskiego.Zareckiego do sądu podał Książek.Rypina i Czechowa przy całej sprawie nabrali wody w usta.I tak to z wielkiej miłości mamy to co mamy.Miłość w czasach zarazy…

 11. Rypina poparł Niedziółkę.Został Przewodniczącym.Wszyscy się kochali.Nawet we Wróblu.Niektórzy przeszli na „ty”.Obronili Ćwika.Podnieśli opłaty za śmieci.Michalski został prezesem.Sielanka.Zwłaszcza u zaprzyjaźnionego redaktora.A potem się odkochali. Zarecki chciał odwołać Michalskiego.Zareckiego do sądu podał Książek.Rypina i Czechowa przy całej sprawie nabrali wody w usta.I tak to z wielkiej miłości mamy to co mamy.Miłość w czasach zarazy…

 12. Jak z tym mieszkaniem TBS na ulicy Mielczarskiego. Taka była głośna afera miał to wyjaśnić Ryszard na sesji i co spokój? A czy czasami te mieszkanie nie miało być dla Macieja?

 13. A może ORLEN dołoży się do ul Ogrodowej, przecież najwięcej będzie ją używał i niszczył wielotonowymi pojazdami.

 14. A może zorganizujemy jakąś manifestację na ulicach w sprawie odwołania burmistrza? Tyle osób się zebrało w sprawie strajku kobiet to i tutaj może by się grupa znalazła? Co Wy na to?

 15. Jestem za. Manifestacje zakończymy na Wojska Polskiego. Ustawimy tam kilka taczek i wsadzimy do nich burmistrza i jego nieudaczników doradcow

 16. Do K: całkiem dobry pomysł, tylko czy wyjdą wszyscy, na pewno nie „kolesie” i liczna rodzinka, znajomi – nieudacznicy będą siedzieć cicho schowani w „norach” , bo po co się narażać jak liczy się kasa, a nie jakieś tam inwestycje…. Właśnie Ci co tak zbierali pokątnie podpisy latali, gdzie oni są? jak to śpiewał śp. Grzegorz Ciechowski…..

 17. Myślę, że by się trochę osób znalazło. Kolesi już jest coraz mniej. Przecież ilość stołków jest ograniczona.

 18. Bardzo dobry pomysł i manifestacja przeciwko obecbie rządzącym w Ketrzynie i wywiezienie na taczkach.
  Może miasto dałoby przykład i pomysł całej Polsce co należy zrobić z nieudacznikami którzy biorą za rządzenie a nie mają o tym zielonego pojęcia.

 19. A widzieliście odpowiedź tego gościa z KCK odnośnie pytań radnej?Przecież jemu obłuda z oczu bije. Jest pewny siebie bo ma za sobą Wróbla. Czemu nie wspomniał o swoim zastępcy? Odpowiedział tylko na wygodne dla niego pytania w bardzo niesmaczny sposób. Widzę, że jest nas coraz więcej odnośnie protestu. Może czas wybrać jakiś konkretny termin i rozpowszechnić to w mediach społecznościowych? Pokażmy, że nie podoba nam się ta władza i mamy jej dość, póki jeszcze nie jest za późno.

 20. Kolejna kompromitacja byłej skarbniczki Niedziólki!!!. Uchwała o WPF uchylona przez Rio. Nowa władza w specyficzny sposób promuje Kętrzyn. Ośmiesza go w sądach, urzędach, regionalnej izbie obrachunkowej.

 21. Mistrzowie manipulacji Wróbel i jego brygada!!! Jedyne na czym im zależy kasa miasta. Nie potrzebujemy waszej propagandy i pozornych działań. Nie robią na nas wrażenia.

 22. W mieście nic się nie dzieje, brud, smród i ubóstwo, zaspy na chodnikach, brak inwestycji, a dług urósł o 6 milionów. Nasze pieniądze przeżera Wróbel i otoczenie Niedziółki.

 23. Ma tupet sciągnięty przez Wróbla z Lidzbarka Zdanowicz. Kim jest ten obcy gość, żeby radną zczesać za wyrażone na sesji opinie. Ta pani jest mieszkanką Kętrzyna, reprezentuje mieszkańców Kętrzyna, wyraża opinie mieszkańców Kętrzyna. Zdanowicz to kto, ustawiaj sobie panie Zdanowicz radnych w Lidzbarku Warminskim.

  1. Dostał kopa w Lidzbarku, a Wróbel go ściągnął do Kętrzyna. Co oni wyprawiają?
   A ta pani Wróbel w Barcianach to czym tak w ogóle zajmuje się?

 24. Żeby jeszcze to była ekipa fachowców, a to ekipa wyszczekanych cwaniaków wyspecjalizowanych w wyciaganiu kasy z budżetu. Masakra.

 25. Kętrzyński suweren dziekuje Niedziółke i jego bandzie. Złóż Pan urzad , oszczędź sobie wstydu! To, że Wam wszystko spływa jak po kaczce, pomaga tylko waszemu samopoczuciu. Mieszkańcy odbierają Wam mandat do sprawowania władzy. Taczki czekają!!!

 26. To w końcu, ktoś odpowiada za utratę 14 milionów złotych? Dowiemy się czegoś? Kto nawalił? Jakieś wyjaśnienia wyjdą z ratusza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *