Pasławska interweniuje w sprawie zatrucia Odry! – Magna Masuria

Pasławska interweniuje w sprawie zatrucia Odry!

1

fot. Urszula Pasławska

– Zatruta Odra to symbol 7 lat rządów PiS – mówi Urszula Pasławska, poseł na Sejm RP. W środę 18.08 br. o godz. 12:30 w trybie pilnym razem z Markiem Sawickim zwołuje wspólne posiedzenie dwóch sejmowych komisji: ochrony środowiska oraz gospodarki morskiej w sprawie katastrofy ekologicznej.

– Wzywamy premiera Mateusza Morawieckiego, Annę Moskwę, minister klimatu i środowiska, Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury – mówi Urszula Pasławska. – Żądamy wyjaśnień, co się stało, dlaczego rząd tak długo zwlekał z poinformowaniem o zagrożeniu i dlaczego do dziś nie wiemy, jaka trucizna zniszczyła ekosystem Odry. Zapytamy, czy zdaniem rządu bezpieczne są sąsiednie pola, grunty i cieki wodne. Sprawą zainteresujemy także Najwyższą Izbę Kontroli.

Posłanka dodaje, że dramat ekologiczny jest m.in. skutkiem wielkiej reformy Wód Polskich. W 2017 roku PiS odebrał kompetencje samorządom i stworzył wielkiego państwowego giganta, który sobie nie radzi – Reforma zarządzania wodami w wykonaniu PiS zakończyła się smrodem, a czym skończy centralizacja innych przedsiębiorstw? – podsumowuje Urszula Pasławska. – Na komisji oczekujemy wyjaśnień, o których natychmiast poinformujemy opinię publiczną. Będzie to pierwsze, ale raczej nie ostatnie posiedzenie w sprawie katastrofy na Odrze.

1 thought on “Pasławska interweniuje w sprawie zatrucia Odry!

  1. A Pani Pasławska niech aż tak nie przeżywa dramatu z Odrą, bo chyba ma za mało poparcia wśród wyborców, niech lepiej zainteresuje się rodziną w Kętrzynie (szczególnie jedną osobą) , bo mniemam, że to chyba rodzina czy nie?……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *