„pieniądze nadal trafiają do szwagra” – Magna Masuria

„pieniądze nadal trafiają do szwagra”

7

Mocno wzburzyło, naszych stałych czytelników, pismo burmistrza żądające sprostowania. Pytali, dlaczego je publikujemy skoro burmistrz odmawiał lub utrudniał dostępu do informacji publicznych.

W artykule „Problem rzetelnego dziennikarstwa…” pisaliśmy:

Celem naszego portalu jest umożliwienie merytorycznej krytyki. Chcemy pokazać, że można tak po ludzku wyjaśnić i powiedzieć prawdę. Przedstawić argumenty poparte faktami i dokumentami. Na tym polega rzetelne i obiektywne dziennikarstwo.”

Dlatego opublikowaliśmy to pismo, chociaż wiemy, że pomija ono istotne dla mieszkańców fakty.

Burmistrz pisze:

Oto nasza odpowiedź:

Panie burmistrzu. My nie piszemy o umowach zawartych przez firmę Pixel Paweł Wagner należącą (podobno?) do szwagra pana zastępcy Macieja Wróbla. My piszemy, że „pieniądze nadal trafiają do szwagra”. Jak? Okrężną drogą. Według naszych informacji, pieniądze Miasta Kętrzyn trafiają do Kętrzyńskiego Centrum Kultury gdzie dyrektorem jest znajomy pana Wróbla. Stamtąd wędrują do Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” gdzie prezesem jest Arkadiusz Książek. To ten pański znajomy, któremu w wyniku podjętej przez pana uchwały wycofano sprawę z sądu o spowodowanie dużych strat w Spółce KTBS. Dopiero stamtąd wędrują do szwagra. Proszę nas sprostować, jeżeli się mylimy. Lub potwierdzić, jeżeli to prawda. Mieszkańcy Kętrzyna mają prawo w końcu wiedzieć.

Burmistrz pisze:

My odpowiadamy:

Skąd pan wziął te informacje? Przecież niedawno pytaliśmy burmistrza o pieniądze wydawane na media. Udzielono nam takiej odpowiedzi:

Więc jak to jest? Wcześniej pan nie wiedział, teraz pan wie? Jest pan pewny tych informacji, o których pan pisze?

Na pozostałe punkty odpowiemy w następnych artykułach.

P.S. Jeden z naszych czytelników w komentarzu do artykułu napisał: „Ryszard Niedziółka w powyższym piśmie naruszył przepisy Statutu Miasta. Zgodnie z § 4 Statutu Miasta w Gminie Miejskiej Kętrzyn organem wykonawczym jest Burmistrz Miasta Kętrzyn i taką nazwę trzeba stosować. Burmistrza Kętrzyna nie ma w uchwalonym nazewnictwie przez Radę Miasta.

Sprawdziliśmy. Nasz czytelnik miał rację. To jednak trochę dziwne. Minął już rok urzędowania Niedziółki a on jeszcze nie wie jak nazywa się jego stanowisko?

źródło zdjęcia: YouTube Urząd Miasta w Kętrzynie

7 thoughts on “„pieniądze nadal trafiają do szwagra”

  1. Jak najszybciej pogonić Niedziółkę i Wróbla. Szczególnie tego zastępcę, bo to on pociąga za sznurki i robi pod górkę Niedziółce. A z samorządu zrobił sobie i rodzinie niezłe źródełko.

    1. Co też ty piszesz, że z samorządu zrobił sobie i rodzinie niezłe źródełko? Przecież to, że jego żona Wróblowa? Wróblina? została derektorką czegoś tam w Barcianach to czysty przypadek.

  2. W pełni się zgadzam z powyższymi wpisami. Młody cwaniaczek 0- skok na kasę . Niech wraca do wiochy Wydminy i będzie spokój w Ketrzynie.

  3. Może lepiej gdy sprawa trafi do sądu. Tam wyjdą na jaw fakty, które znajdują się w czyjeś szafie. Gdyby tak jeszcze sąd zgodził się na nagranie rozprawy oraz publikację protokołu.

  4. Szanowni mieszkańcy! Jesteście w wielkim błędzie odnośnie zarządzania miastem Kętrzyn. Za sznurki pociągał i pociąga cały czas ukryty prezes spółdzielni Pionier, KSIĄŻEK. Wykonawcy poleceń to Wróbel i Niedziułka. Świadomie siedzi cicho aby przetrzymać ten trudny okres dla władzy w Kętrzynie do czasu wyborów w spółdzielni. To jego cwaniactwo żeby wybrać odpowiednie rady nadzorcze, wygrać wybory ponownie na prezesa spółdzielni i wtedy przejechać się po opozycji w mieście. NIE DAJMY ZREALIZOWAĆ TEN PLAN.

  5. To wiadomo, że Książek zarządza. A jak było przed wyborami czyje banery wyborcze wisiały na zborze zielonoświątkowców i na obiektach spółdzielni mieszkaniowej?
    A jaka firma zewnętrzna prowadzi kadry dla spółdzielni mieszkaniowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *