WARMIA? Niedziółka nic nie zrobił – Magna Masuria

Niedziółka nic nie zrobił chociaż już kilka razy pisaliśmy o trudnej sytuacji kętrzyńskiej WARMII.

W lipcu 2019 roku, artykule Rozwój, ale dla kogo?” pisaliśmy: Burmistrz nie mógł zapytać o rozwój kętrzyńskiej 300 osobowej „Warmii”, ponieważ nieobecny był Pan Walerian Pichnowski, którego oddział firmy „Warmia” zwalnia w Mrągowie 85 osób.

W sierpniu w artykuleWARMIA – koniec jest bliski?” pytaliśmy „Czy „WARMIA przetrwa kolejną zimę”

12 grudnia w artykuleBędzie upadek WARMII?” pisaliśmy; „przecież to Niedziółka sam, bez pytania mieszkańców, powołał Pichnowskiego. To on z nim rozmawiał. Czy Rada Biznesu, powołana przez Burmistrza Ryszarda Niedziółkę, nie znała problemu? (…) To przykre, że za „burmistrzowania” Ryszarda Niedziółki dochodzi do zamknięcia wielkiego zakładu na terenie Kętrzyna.”

Niedziółka rozmawia z pracownikami dopiero teraz. Na swoim profilu wylewa krokodyle łzy nad ich losem. Pisze: „To nie była normalna prywatyzacja. To była prywatyzacja pełna niejasności i niedomówień. Kto na tym zarobił? Dlaczego nie pozwolono pracownikom na wykup firmy? Dlaczego nikt wówczas nie bronił tych ludzi?”

My pytamy pana burmistrza Niedziółkę:

Dlaczego, kilka lat wcześniej, w czasie prywatyzacji, nie bronił pan pracowników? Czy dlatego, że był pan prezesem w Ostrołęce i zajęty był tam zwalnianiem kilkuset pracowników?

Czy to prawda, co mówią byli farelowcy, że przed prywatyzacją Farela też zwolnił pan kilkuset pracowników?

Dlaczego pan Niedziółka, przez pół roku nic nie zrobił, chociaż my ostrzegaliśmy, że firma ma kłopoty?

7 thoughts on “WARMIA? Niedziółka nic nie zrobił

 1. I nie zrobi, bo nie może. Miasta nie stać na kupno Warmii.
  Browar, cukrownia, drożdżownia, Warmia, coś jeszcze jest do rozpieprzenia w Kętrzynie? Signify jeszcze przędzie, Komunalnik na rozjechaniu….
  Za duże pieniądze wchodzą w grę aby sprzeciwić się degradacji przemysłu lokalnego. Czy za Krzysztofa czy Ryszarda to nikt nie kupiłby Warmii i nie oddał pracownikom, tak samo z poprzednimi zakładami pracy. Pan Eugeniusz coś możne powiedzieć na temat likwidacji pierwszych trzech zakładów. Resztę załatwi czas, ludzkie łakomstwo na pieniądze i obietnice.

 2. jak to nic nie zrobił , przecież kolesiom i p. Geretz zmniejszył podatki aby przybywało miejsc pracy ( ha , ha , ha !!! ). Większość radnych to przyklepała i p. Geretz zainkasował z tego kasę i ” zwiększył ilość miejsc pracy „. W tym to i Bareja wymiękka . – pzdr

 3. Ryszard Niedziółka ze swoim kolegą Sachrynem był w Austrii i miało być 30 miejsc pracy i co z tego wyjazdu?

 4. `A co Burmistrz ma do tego.Otwórzcie działalność, która będzie przynosiła Wam straty i niech Burmistrz namówi Was do jej utrzymania.Już to widzę tęgie głowy,powodzenia.
  Wszystkim mądralom i tęgim głowom
  zalecam sięgnięcie do przepisów czym zajmuje się Burmistrz, ten, były czy następny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *