PIŁKA NOŻNA: Mamry wygrywają w Iławie – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Mamry wygrywają w Iławie

0

fot. jeziorakilawa.pl

Druga kolejka forBET IV ligi to kolejne ciekawe starcia na szczycie, lecz nie obyło się bez większych zaskoczeń. Po raz kolejny wiele emocji dały spotkania pomiędzy byłymi III-ligowcami, a stałymi bywalcami IV ligi. Wyniki tych spotkań bardzo mocno ekscytują i po raz kolejny potwierdza się wysoka forma zespołów z Kętrzyna i Mrągowa.

JEZIORAK IŁAWA 1:2 (0:1) MAMRY GIŻYCKO

W przedmeczowych typowaniach faworytem były Mamry Giżycko, lecz Jeziorak Iława to nie byle jaka drużyna, lecz zespół, który ma ambicje na grę w III-lidze. Iławski zespół ma wiele do udowodnienia zwłaszcza po spadku jego lokalnego rywala z Wikielca. Niestety tym razem w drugiej kolejce forBET IV ligi ulegli zespołowi z Giżycka.

W pierwszej połowie było wiele sytuacji bramkowych z większą intensywnością po stronie zespołu z Giżycka. Jeziorak Iława miał swoje szanse lecz piłka szybowała wysoko ponad bramkę. Podopieczni Przemysława Łapińskiego w łatwy sposób wykorzystywali błędy w obronie gospodarze i co chwilę oddawali groźne strzały w światło bramki. Dopiero w 30 minucie padł pierwszy gol na rzecz Mamr. Po szybkim rozegraniu przez Pawła Koszyckiego piłki z rzutu wolnego do Pawła Dymińskiego ten zwiódł obrońcę Jezioraka do boku i z ostrego konta wpakował piłkę do siatki. Chwilę później było jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku, a swoich szans nie wykorzystał Koszycki i Świderski. Trzeba też pochwalić bramkarza Jezioraka Kacpra Włodarczyka, który kapitalnie spisywał się między słupkami i wybronił kilak potężnych strzałów Dyminiśkiego.

Po zamianie stron zespół gospodarzy ewidentnie parł do wyrównania wyniku. Tworzyli coraz więcej sytuacji bramkowych, aż w 59 minucie po zamieszaniu w polu karnym Grzegorz Kochalski wbija piłkę do siatki główką. Mecz ponownie się wyrównał, lecz to Jeziorak przejął inicjatywę napierając na bramkę Mamr. W 87 minucie po wybiciu piłki przez defensora Mamr piłka wylądowała przy Pawle Dymiński, a ten indywidualnym rajdem i strzałem pod nogami Włodarczyka pakuje piłkę do bramki ustalając tym samym końcowy wynik spotkania.

Mamry pokazały w tym spotkaniu konsekwencje i skuteczność. Wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na potknięcia jeśli marzą o awansie do wyższej ligi. Za tydzień zespół z Giżycka podejmie u siebie Huragan Morąg.

Pozostałe wyniki 2 kolejki forBET IV ligi:

Polonia Iłowo 5-2 Pisa Barczewo
Motor Lubawa 2-1 Olimpia Olsztynek
Huragan Morąg 3-2 Olimpia II Elbląg
Mrągowia Mrągowo 2-1 GKS Wikielec
DKS Dobre Miasto 4-1 Rominta Gołdap
Granica Kętrzyn 2-2 Znicz Biała Piska
Polonia Lidzbark Warmiński 2-0 Tęcza Biskupiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *