PIŁKA NOŻNA: Mamry wygrywają w Iławie

fot. jeziorakilawa.pl

Druga kolejka forBET IV ligi to kolejne ciekawe starcia na szczycie, lecz nie obyło się bez większych zaskoczeń. Po raz kolejny wiele emocji dały spotkania pomiędzy byłymi III-ligowcami, a stałymi bywalcami IV ligi. Wyniki tych spotkań bardzo mocno ekscytują i po raz kolejny potwierdza się wysoka forma zespołów z Kętrzyna i Mrągowa.

JEZIORAK IŁAWA 1:2 (0:1) MAMRY GIŻYCKO

W przedmeczowych typowaniach faworytem były Mamry Giżycko, lecz Jeziorak Iława to nie byle jaka drużyna, lecz zespół, który ma ambicje na grę w III-lidze. Iławski zespół ma wiele do udowodnienia zwłaszcza po spadku jego lokalnego rywala z Wikielca. Niestety tym razem w drugiej kolejce forBET IV ligi ulegli zespołowi z Giżycka.

W pierwszej połowie było wiele sytuacji bramkowych z większą intensywnością po stronie zespołu z Giżycka. Jeziorak Iława miał swoje szanse lecz piłka szybowała wysoko ponad bramkę. Podopieczni Przemysława Łapińskiego w łatwy sposób wykorzystywali błędy w obronie gospodarze i co chwilę oddawali groźne strzały w światło bramki. Dopiero w 30 minucie padł pierwszy gol na rzecz Mamr. Po szybkim rozegraniu przez Pawła Koszyckiego piłki z rzutu wolnego do Pawła Dymińskiego ten zwiódł obrońcę Jezioraka do boku i z ostrego konta wpakował piłkę do siatki. Chwilę później było jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku, a swoich szans nie wykorzystał Koszycki i Świderski. Trzeba też pochwalić bramkarza Jezioraka Kacpra Włodarczyka, który kapitalnie spisywał się między słupkami i wybronił kilak potężnych strzałów Dyminiśkiego.

Po zamianie stron zespół gospodarzy ewidentnie parł do wyrównania wyniku. Tworzyli coraz więcej sytuacji bramkowych, aż w 59 minucie po zamieszaniu w polu karnym Grzegorz Kochalski wbija piłkę do siatki główką. Mecz ponownie się wyrównał, lecz to Jeziorak przejął inicjatywę napierając na bramkę Mamr. W 87 minucie po wybiciu piłki przez defensora Mamr piłka wylądowała przy Pawle Dymiński, a ten indywidualnym rajdem i strzałem pod nogami Włodarczyka pakuje piłkę do bramki ustalając tym samym końcowy wynik spotkania.

Mamry pokazały w tym spotkaniu konsekwencje i skuteczność. Wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na potknięcia jeśli marzą o awansie do wyższej ligi. Za tydzień zespół z Giżycka podejmie u siebie Huragan Morąg.

Pozostałe wyniki 2 kolejki forBET IV ligi:

Polonia Iłowo 5-2 Pisa Barczewo
Motor Lubawa 2-1 Olimpia Olsztynek
Huragan Morąg 3-2 Olimpia II Elbląg
Mrągowia Mrągowo 2-1 GKS Wikielec
DKS Dobre Miasto 4-1 Rominta Gołdap
Granica Kętrzyn 2-2 Znicz Biała Piska
Polonia Lidzbark Warmiński 2-0 Tęcza Biskupiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.