PIŁKA NOŻNA: Mrągowia zacznie sezon w Gołdapi!

0

Sezon 2022/2023 w IV lidze warmińsko-mazurskiej zapowiada się bardzo ciekawie, a zarazem zapowiada się wyrównana walka do samego końca sezonu. Z jednej strony do ligi wrócili III-ligowi spadkowicze tacy jak GKS Wikielec, Znicz Biała Piska czy Mamry Giżycko. W grze o awans ustawiło się kilka drużyn. Solidnie prezentuje się zarówno Polonia Lidzbark Warmiński, Jeziorak Iława czy Motor Lubawa. W naszej opinii czarnymi końmi tego sezonu będzie Granica Kętrzyn i Mragowia Mrągowo, natomiast zaskoczeniem sezonu może okazać się Tęcza Biskupiec.

W najbliższy weekend rozpocznie się nowy sezon forBET IV ligi, a wraz z nim kilka ciekawych meczy.

Rominta Gołdap – Mrągowia Mrągowo

Na inaugurację sezonu Mrągowia Mrągowo zmierzy się z beniaminkiem Romitną Gołdap, która po trzech latach walki o awans w końcu znalazła się w IV lidze. Nie do końca wiadomo czego można się spodziewać po gołdapskim zespole. W bólach wygrali pucharowe spotkanie z beniaminkiem okręgówki Mazurem Pisz strzelając zwycięskie bramki w końcówce spotkania. Rominta przed sezonem dokonała kilku wzmocnień w tym pozyskała z Mrągowi Kacpra Walendykiewicza, z Vęgorii Węgorzewo Krzysztofa Łokietka, z Wissy Szczuczyn Konrada Radzikowskiego, ze Śniardwy Orzysz Robert Maniurski oraz byłego zawodnika Jagiellonii Białystok i Wigier Suwałki, a ostatnio grającego w islandzkiej lidze Pawła Grudzińskiego. Z gołdapskiego zespołu nie było spektakularnych odejść, a sam zespół wygląda solidnie. Jak wypadnie przy starciu z szóstą drużyną poprzedniego sezonu forBET IV ligi – trudno powiedzieć.

Mragowia Mrągowo na pewno w tym sezonie, tak jak wspomnieliśmy na początku naszego artykułu, czarnym koniem tych rozgrywek. Do zespołu wróciło kilku zawodników, którzy zaznali smaku gry w III lidze, a zespół wygląda na mocny. Na razie nie mieli okazji do pokazania pełni swego potencjału, a derbowy mecz z B-klasowym lokalnym rywalem był jedynie rozgrzewką.

Początek spotkania o godz. 16:00 w sobotę 6 sierpnia w Gołdapi.

Pozostałe spotkania forBET IV ligi:

Polonia Lidzbark Warmiński – Polonia Iłowo
Znicz Biała Piska – DKS Dobre Miasto
Tęcza Biskupiec – Granica Kętrzyn
GKS Wikielec – Huragan Morąg
Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława
Mamry Giżycko – Motor Lubawa
Olimpia Olsztynek – Pisa Barczewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *