PIŁKA NOŻNA: Wysoka wygrana Mrągowii Mrągowo nad Mazurem Ełk [IV liga] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Wysoka wygrana Mrągowii Mrągowo nad Mazurem Ełk [IV liga]

0

fot. Mazur Ełk

W ramach 22 kolejki forBET IV ligi piłkarze Mrągowii Mrągowo rozegrali wyjazdowy mecz z Mazurem Ełk – który zawodzi w tym sezonie i niechybnie kieruje się ku spadkowi do ligi okręgowej. Dla piłkarzy Mrągowii był to ważny mecz, ale też rehabilitacja za ostatnie 3 porażki z rzędu. Żółto-czarni wysoko pokonali ełcki zespół i złapali tlen na dalsze ligowe rozgrywki.

Piłkarze Marągowii rozpoczęli festiwal strzelania bramek już od 6 minuty, a pierwszym na liście strzelców okazał się Mahamadou Bah. Następnie piłkarze Mrągowii tworzyli ciekawe sytuacje pod bramką gospodarzy, lecz przed stratami bramkowymi piłkarzy z Ełku chroniło szczęście. Żółto-czarni pudłowali swoje strzały, albo dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz Mazura. Dopiero w 39 minucie przerwano impas, kiedy to obrońcy Mazura Ełk faulowali w polu karnym Pietkiewicza, który perfekcyjnie wykonał rzut karny. Cztery minuty później ponownie Pietkiewicz zameldował się na liście strzelców.

Po zmianie stron piłkarze Mrągowii nie dali odetchnąć Mazurowi Ełk i w 50 minucie Bah poprowadził świetną dwójkową akcję z Damianem Mazurowskim. Niestety „Mazak” strzelił obok słupka. Następnie na listę strzelców wpisał się Wiktor Bojarowski strzelając bramkę w 55 minucie. W 72. minucie Mateusz Barszczewski uruchomił na prawej stronie Kacpra Skoka, który dograł piłkę w pole karne, gdzie wielkim spokojem wykazał się Kacper Walendykiewicz i precyzyjnym strzałem zdobył kolejnego gola dla mrągowian. Cztery minuty później Barszczewski odegrał futbolówkę w “szesnastce” do Baha, który nie miał problemów ze zdobyciem bramki z bliskiej odległości.

Wysokie zwycięstwo Mrągowii Mrągowo sprawiło, że mogą wciąż walczyć w jakimś stopniu o podium. Na szczycie tabeli robi się coraz bardziej ciasno, a następne spotkanie podopieczni trenera Mariusza Niedziółki rozegrają u siebie z mocny Huraganem Morąg.

MAZUR EŁK 0:6 (0:3) MRĄGOWIA MRĄGOWO
6′ Mahamadou Bah
39′ Dawid Pietkiewicz
43′ Dawid Pietkiewicz
55′ Wiktor Bojarowski
72′ Kacper Walendykiewicz
75′ Mahamadou Bah

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *