PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa – Magna Masuria

Za nami kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. Jak poradziły sobie drużyny z Powiatu Kętrzyńskiego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

forBET IV liga warmińsko – mazurska

Granica Kętrzyn 3 – 0 Zatoka Braniewo

Czwarty mecz bez porażki dla Granicy Kętrzyn. Tym razem rozgromili w spektakularny sposób wicelidera z Braniewa (obecnie 3 miejsce). Kętrzynianie mecz rozpoczęli katastrofalnie. W 13 minucie czerwoną kartkę zobaczył Marcin Swacha. Kibice bardzo negatywnie zareagowali na werdykt sędziego. Pomimo osłabienia kętrzynianie już w 28 minucie wyszli na prowadzenie po stale głową Marcina Dwulata. Po zamianie stron piłkarze Granicy podwyższyli wynik. W 53 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Łukaszu Swacha. Egzekutorem był Tomasz Bobrowski, który również w końcówce meczu ustalił wynik końcowy.

MKS Korsze 2 – 2 ITS Jeziorak Iława

Drugi remis z rzędu piłkarzy MKS-u Korsze. Tym razem przed własną publicznością zremisowali z wyżej notowanym zespołem z Iławy. Remis sprawił, że korszanie umacniają swoja pozycję w środku tabeli.

Klasa Okręgowa – Grupa I

Omulew Wielbark 3 – 4 Orlęta Reszel

Reszelanie depczą po piętach lidera z Dobrego Miasta odnotowując zwycięstwo i zdobywając punktową przewagę nad Romintą Gołdap.

Pierwszą połowę piłkarze z Reszla mogą uznać za koszmar. Do 48 minuty piłkarze Wielbarka Omulew prowadzili 3 do jednego. Lody meczu odwróciły się w 60 i 63 minucie. W niewielkim odstępie czasu piłkarze Orląt zdobyli bramki doprowadzające do remisu. Rzutem na taśmę zwycięstwo piłkarze z Reszla odnotowali w 90 minucie.

Wilczek Wilkowo 0 – 1 Czarni Olecko

Przegrana przed własną publicznością zawsze boli, zwłaszcza gdy gospodarze tworzą niezłe sytuacje bramkowe, ale nie potrafią ich wykorzystać. Piłkarze z Wilkowa szukali różnych szans na strzelenie bramki, lecz brakowało ostatecznego wykończenia. Tym samym piłkarze z Wilkowa otwierają drugą połowę tabeli.

Łyna Sępopol 7 – 2 Jurand Barciany

Czwarta porażka z rzędu to dla piłkarzy z Barcian koszmar i spadek w strefę spadkową. Mecz nie tylko obfitował w bramki, które sypały się jak z rękawa, ale również dwie czerwone kartki – jedną otrzymał zawodnik Łyny, bramkarz zagrał ręką za polem karnym, oraz zawodnik Juranda za faul. Również piłkarze Łyny nie wykorzystali rzutu karnego.

B – Klasa – Grupa 1

KS Łęgajny 2 – 1 SAS Szansa Reszel

Drugi zespół z Reszla przegrał na wyjeździe i jak sami tłumaczą w mediach społecznościowych przez „dwa głupie błędy”. W 32 minucie obrońcy nie dopilnowali napastnika gospodarzy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, a w 33 minucie stracili bramkę przed własnym polem karnym. W drugiej połowie mimo wielu prób udało zdobyć się jedynie bramkę kontaktową, chociaż walka o remis była bardzo dobra i goście pokazali ducha walki.

Następna kolejka:

forBET IV liga warmińsko – mazurska
12 kolejka (3 – 4 październik)

GSZS Rybno – Granica Kętrzyn
Olimpia Olsztynek – MKS Korsze

Klasa Okręgowa – Grupa I
10 kolejka (3 – 4 październik)

Vęgoria Węgorzewo – Orlęta Reszel
Jurand Barciany – Żagiel Piecki
Kołbuk Mikołajki – Wilczek Wilkowo

B – Klasa Grupa I
8 kolejka (3 – 4 październik)

Szansa Reszel – Juksty Muntowo

1 thought on “PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *