SELFIE WAŻNIEJSZE NIŻ PRACA NA RZECZ KĘTRZYNIAN? [FELIETON] – Magna Masuria

SELFIE WAŻNIEJSZE NIŻ PRACA NA RZECZ KĘTRZYNIAN? [FELIETON]

19

Ostatnie wydarzenia w Kętrzynie jasno obrazują, jaki kierunek obrały kętrzyńskie władze, a raczej zastępca, który wybrany przez jednego człowieka stał się GŁÓWNYM BURMISTRZEM KĘTRZYNA. Czy można mówić o kryzysie w Kętrzynie? Oczywiście, że tak. Nie dzieje się nic. Nie ma podjętych konkretnych działań, a mieszkańcy widzą jak wszystko idzie w stronę destrukcji. Natomiast władza z Wojska Polskiego, co robi? Dalej się lansuje i uważa Kętrzyn za swój prywatny folwark.

Dla burmistrzów ważniejsze jest selfie niż rzeczywista praca na rzecz kętrzynian. Kętrzyn zasługuje na zmianę. Wielu mieszkańców liczyło na tę zmianę po 20 letniej „stagnacji gospodarczej” w cieniu wielkich projektów. Wielu mieszkańców Kętrzyna liczyło się z wizją, że coś się ruszy. Zderzyli się z betonowym murem marazmu, nic nie robienia i strzelania sobie na każdym kroku selfie.

Niedziółka razem z Wróblem wydają się być „memicznymi” osobami, które zbyt mocno podkoloryzowały swoje CV, aby dostać wymarzoną prace. Otrzymali ją i nie wiedzą, co dalej robić. Dlatego tworzą „pozory” pracy, którymi można zabłyszczeć w lokalnej telewizji czy gazetce. Selfie ze skuterem, selfie z kimś sławnym, selfie gdzieś w lesie. Pokazywanie jak się jest dobrym. Co dało nam takie działanie? Zupełnie nic.

Prostym przykładem, często przy mnie przytaczanym jest debata zorganizowana przez Gazetę Olsztyńską, której tematem były działania samorządu w dobie koronawirsua. Lansujący się na „zbawcę Kętrzyna” Maciej Wróbel powiedział, że dla kętrzynian nagrał piosenkę, przy czym zaczął robić przytyki w kierunku burmistrza Giżycka. Burmistrz Giżycka chwilę później powiedział, że dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Giżycka rozpoczynają proces przejęcia szpitala od powiatu. Prosty przykład, a pokazuje, jaka jest przepaść pomiędzy rzeczywistą pracą, a pozorem. Strach pomyśleć, co z Giżycka zrobiłby Wróbel, gdyby został tam burmistrzem. Na szczęście mieszkańcy Giżycka jasno pokazali mu, że go nie chcą za „prawdopodobne” związki z byłą panią burmistrz.

WIĘCEJ O TEJ DEBACIE PISALIŚMY W ARTYKULE: Miały być dobre praktyki, a wyszedł lans i pyskówka?

Co zrobił do tej pory Wróbel w Kętrzynie? Nagrał piosenkę, stworzył niepotrzebny park i lansował się na zdjęciach z każdym, z kim tylko było można. Piątkowe otwarcie biura poselskiego Lewicy chyba przelało kolejną czarę goryczy wśród mieszkańców Kętrzyna. Najpierw Wróbel lansował się z kandydatką do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej, później lans z PiS-em w Ministerstwach i słynna fotka na Nowogrodzkiej. Później selfiaki w Gdańsku, a teraz wciśnięcie się na siłę na zdjęcia z Lewicą. Za jaką opcją polityczną jest w końcu Wróbel? Odpowiem, za taką, gdzie można zrobić selfie. Czy spotkanie z Włodzimierzem Czarzastym coś przyniosło dla Kętrzyna? Nic, przyniosło lans Wróbla.

Czy z takim działaniem zgadzają się radni miejscy? Zdaje się, że nadal są oszołomieni serią selfiaków. Nie muszą się odzywać i podnoszą ręce na tak, nie, albo wstrzymują się. Nie podejmują odpowiednich działań, a Wróbel robi nadal to, co chce. Czy potrzeba jakiegoś katastroficznego wstrząsu? Kiedy skończy się ośmieszanie Kętrzyna a promowanie jednego człowieka w niewiadomym celu? Te pytanie proszę skierować do burmistrza Niedziółki, który może nie jest już burmistrzem, ale zastępcą Wróbla? 

19 thoughts on “SELFIE WAŻNIEJSZE NIŻ PRACA NA RZECZ KĘTRZYNIAN? [FELIETON]

 1. Oj, czepia się Pan, Panie redaktorze. Spotkanie włodarza z posłem, wicemarszałkiem sejmu, czy też przedstawicielem rządu, bez względu na barwy polityczne, przebywającego na terenie tego miasta, gminy czy powiatu nie jest niczym nadzwyczajnym. Wręcz odwrotnie, należy do dobrego tonu, nawet obowiązku.

  1. Wróbel przesadza z tym selfie, niedługo bedziemy otwierac lodówki a tam tanczący Wrobel. Można robic wszystko z rozwaga

 2. Ale faktycznie mogliby się wziąć do roboty. Jakie inwestycje poczynili w mieście oprócz tego czegoś nazywanego parkiem koło BP?

  1. No gdzie, przecież zrobili Olsztyńską i Elizy Orzeszkowej, skończyli zamek i stadion, same pasmo sukcesów i inwestycji.

 3. Trudno żeby radni oponowali skoro współuczestnik koalicji kętrzyńskiej i przewodniczący rady miasta, również nie wywiązuje się ze swoich obietnic za to ma skłonność do lansu z wykorzystaniem upublicznianych fotek. A to Rypina się bawi z rodziną, a to się modli, a to przy kiosku z fast foodem, a to nad morzem, a to w ciepłych krajach, a to na rowerze w Pierdławkach Wielkich…

 4. Ciekawe czy Pan by też tak pisał że redaktor się czepia jakby selfiaki strzelał Hecburk ze swoją świta na każdym kroku? Wtedy to byłby hejt pewnie pełna gębą u Majchera. Ćwiek zamiast robić coś konkretnego to tylko selfiaki strzela

  1. Ja biorę ich wszystkich pod jeden mianownik. W moim przekonaniu polityka czy to Prokopa, czy Hećmana, czy Kochanowskiego, czy Niedziółki jest identyczna. Rypina miał być inny, zapewniał mnie że jest inny, że rozprawi się z układami, niekompetencją i bublami. Niestety oszukał. Od 2018 roku oceniam go tak samo jak całą resztę kętrzyńskiego establishmentu samonierządowego.

 5. Hećman chociaż pracował na rzecz miasta. Masz teraz czym się pochwalić. A ten twój Niedziółka znany jest z tego ogrodu przy stacji paliw.

  1. O tak ale raczej na rzecz mieszkańców którym interesy ustawił. Ci z kolei z wdzięczności w ogień by wyskoczył za wasaczem. I tak funkcjonowała grupa trzymająca władzę przez 20 lat.

   1. I tak funkcjonuje w moim odczuciu każada grupa – obecna też. Nawiasem mówiąc to ten sam układ tylko po lekkim rebrandingu.

     1. Takie miałem założenie lansując Rypinę. Niestety oszukał mnie i wyborców. Ale program jest. Jeśli znajdą się chętni ruszymy na nowo z inicjatywą.

 6. A co Wróbel Maciej zrobił dla poprawy bezpieczeństwa w mieście, dla przedszkoli miejskich?
  W mojej ocenie to powinien być z-ca burmistrza z miasta Kętrzyn, który zna codzienne problemy Kętrzyniów a dla Wróbla Pan Niedziółka powinien podziękować lub powinien zatrudnić się u Majchera.

 7. To prawda.że zastępca powinien być z Kętrzyna i do tego z PiSu. No ale nie będzie, bo tam nikogo na to stanowisko nie ma. Chyba że radna Wioletta albo dyrektor Kazimierz z KRUSu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *