Podatek od nieruchomości – nowe stawki – Magna Masuria

Podatek od nieruchomości – nowe stawki

3

Maksymalną stawkę podatku od nieruchomości określa co rok Minister Finansów. Gminy mogą zadowolić się niższym podatkiem – to ich dochód, nie państwa. Czy korzystają z takiej możliwości? Jaką stawkę podatku od nieruchomości zapłacą w 2022 r. mieszkańcy największych miast? W 2022 r. właściciele nieruchomości muszą się liczyć z ok. 4% podwyżką.

Podatek od nieruchomości – co warto wiedzieć?

Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych wyjaśnia, że obowiązek zapłacenia podatku od nieruchomości spoczywa na: właścicielach nieruchomości lub obiektów budowlanych, posiadaczach samoistnych nieruchomości lub obiektów budowlanych, użytkownikach wieczystych gruntów, posiadaczach zależnych nieruchomości lub ich części stanowiących własność państwa lub samorządu terytorialnego.

Podatek od nieruchomości 2022 – najdroższe miasta

Które największe miasta zdecydowały się na zastosowanie maksymalnych stawek podatku od nieruchomości? W 2022 roku największy podatek od nieruchomości zapłacą mieszkańcy Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Warszawy.

Podatek od nieruchomości 2022 – najtańsze miasta

Co ciekawe, najniższy podatek od nieruchomości zapłacą mieszkańcy Zielonej Góry, gdzie stawka za mieszkanie lub dom jest niemal o połowę niższa od maksymalnej.

3 thoughts on “Podatek od nieruchomości – nowe stawki

  1. W 2022 roku największy podatek od nieruchomości zapłacą mieszkańcy Szczecina, Bydgoszczy, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Warszawy,Barcian,Gminy Kętrzyn .Mieszkańcy Kętrzyna 70% tych stawek mimo 30% wzrostu tych podatków.

  2. Dzięki poprzedniemu burmistrzowi! Tamten dbał o mieszkańców, wygląd miasta, czystość, dobrą zaangażowaną kadrę, zbudowała dla mieszkańców kilka obiektów, z których korzystają mieszkańcy.

    Niedziółka z cwanym Narcyzikiem i wprowadzonymi przez niego ludźmi „przejęli” wszystko, a że lubią dobrze „zjeść”, to teraz szukaja kolejnych żrodelek w kieszeniach mieszkancow Ketrzyna. Nie porownujcie Ketrzyna do Krakowa i Poznania. Ketrzyn za Niedziólki i Wróbla jest typowym emeryttown, bez życia, bez porządku, bez perspektyw. Oni nawet przyznanych na rozwój miasta pieniędzy nie potrafią i pilnować.

  3. Ludzie Niedziółki: Michalski ’ Niemiec ’ Krasiński ’ Popławski 'Wróbel a teraz Toruński ’ Duczek ’ Buraczek ’ Niedźwiecki ’ Abramowicz …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *