Wichury nad regionem: ponad 200 interwencji strażaków – Magna Masuria

Wichury nad regionem: ponad 200 interwencji strażaków

1

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w znacznej części kraju występują trudne warunki pogodowe między innymi silny wiatr oraz oblodzenie na drogach. W województwie warmińsko-mazurskim od samego rana wieje silny wiatr, a na drogach może wystąpić oblodzenie po opadach deszczu ze śniegiem. W wyniku tych zawirowań pogodowych poszkodowane zostały dwie osoby, a strażacy interweniowali do tej pory ponad 200 razy.

Do akcji ruszyliśmy po godz. 7:00 i do tej pory interweniowaliśmy około 200 razy – przekazuje rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków młodszy brygadier Rafał Melnyk dla Radia Olsztyn, który krótko komentuje sytuacje w województwie: – W  Elblągu poszkodowane zostały dwie osoby. Przechodniów uderzyły gałęzie upadającego drzewa. Dwie osoby przewiezione zostały do szpitala. W Bisztynku  na dwa jadące samochody upadło drzewo. Nikomu nic się nie stało.

Strażacy najczęściej usuwali z dróg czy chodników połamane drzewa. W niektórych rejonach doszło do nieznacznych uszkodzeń poszycia dachu. Ważnym komunikatem też jest, że pociągi nie kursują na linii Elbląg-Barczewo, ponieważ wiatrołom uszkodził sieć trakcyjną. POL-Regio wprowadziło na tym odcinku zastępczą komunikację autobusową. Możliwe są również utrudnienia i opóźnienia w kursach PKP Intercity.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego podaje, że w województwie uszkodzonych zostało około stu stacji transformatorowych. Brak dostępu do prądu ma ponad tysiąc odbiorców.

Polska Agencja Prasowa podaje w rozmowie z bryg. Karolem Kierzkowskim z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, że: od północy do godzi. 8:15 w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali 532 razy w tym 109 razy na Warmii i Mazurach.

1 thought on “Wichury nad regionem: ponad 200 interwencji strażaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *