PODSUMOWANIE TYGODNIA: 23-29.11.2020 – Magna Masuria

Witamy ponownie w naszym cotygodniowym formacie “PODSUMOWANIE TYGODNIA”, w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach.

23 LISTOPADA Urząd Miasta w Kętrzynie poinformował mieszkańców, że w grudniu nie odbędą się żadne grudniowe imprezy masowe czyli: jarmark bożonarodzeniowy, Wigilia miejska, Sylwester. Również miasto poinformowało o nieuruchomieniu w tym sezonie zimowym lodowiska miejskiego – mieszkańcy Kętrzyna będą mogli korzystać natomiast z lodowisk w Mrągowie czy Bartoszycach.

26 LISTOPADA otrzymaliśmy informacje o zwycięstwie Anny Bienasz-Lechowicz w meksykańskim Cozumel, gdzie zdobyła złoto w zawodach Iron Man – zawody triatlonowe składające się z pływania, jazda na rowerze oraz bieg.

W tym samym dniu odbyły się posiedzenia radnych w Powiecie, mieście Kętrzyn oraz Gminie Barciany. Rada Powiatu prowadziła sesję w trybie zdalnym, gdzie jednym z punktów obrad była uchwała dotycząca skargi na Dyrektora Grzegorza Prokopa. Szczegóły mogli państwo poznać we wcześniejszych artykułach. W mieście odbyła się kolejna burzliwa Sesja Rady Miasta w trybie hybrydowym – o szczegółach poinformujemy w najbliższych artykułach. W trybie normalnym odbyła się natomiast Sesja Rady Gminy Barciany.

29 LISTOPADA na zakończenie rozgrywek piłkarskich w tym roku na własnym boisku Wilczek Wilkowo rozgromił Łynę Sępopol 7:1. Z tego miejsca zapraszamy pasjonatów piłki nożnej do PIŁKARSKIEGO PODSUMOWANIA, każdego z zespołów z naszego Powiatu. W najbliższy weekend PODSUMOWANIE rozgrywek SAS Szansa Reszel.

Również serdecznie zapraszamy do sprawdzania pozostałych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

3 thoughts on “PODSUMOWANIE TYGODNIA: 23-29.11.2020

  1. napiszcie w końcu o smogu w Kętrzynie, przecież tu nie można żyć, mały spacer ulicami: Skrajna, Poniatowskiego, Chrobrego , Jagiełły i inne z domkami jednorodzinnymi

    1. Niektore domki stoją tam od 1936r. To osiedla tam nie było. Zażalenia do PRL u że sypialnie wybudowano w takich niekorzystnych warunkach.

  2. A jak z rozliczeniem podróży samochodem służbowym KTBS Michalskiego Andrzeja i delegacji Prokopa Grzegorza z Urzędu Pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *