WAŻNY TEMAT: Niedziółka ponownie sięga do kieszeni mieszkańców Kętrzyna? – Magna Masuria

WAŻNY TEMAT: Niedziółka ponownie sięga do kieszeni mieszkańców Kętrzyna?

19

Publiczne deklaracje według burmistrza Niedziółki to słowa rzucane na wiatr. Tak można powiedzieć od momentu publikacji w sprzyjających władzy mediach artykuły pod szumnym tytułem: „Burmistrz zapowiada utrzymanie podatków i zaciskanie pasa”, gdzie Ryszard Niedziółka deklaruje: „wzrostu podatków nie będzie”. Mija piątek, sobota, niedziela i w poniedziałek mieszkańcy Kętrzyna dostają w twarz od obecnego burmistrza propozycją podniesienia podatków od nieruchomości i środków transportu. WZROST PODATKÓW O 20%, niby niewiele, ale dla sporej części mieszkańców Kętrzyna, którzy w obecnej sytuacji ledwo wiążą koniec z końcem jest to zła wiadomość. Wiadome jest, że jeśli gdzieś rosną podatki, to rośnie koszt utrzymania, a w niektórych wypadkach zacznie się zwalnianie pracowników czy wzrost kosztów najmu mieszkań.

Burmistrz Niedziółka nie zatroszczył się po raz kolejny o dobro mieszkańców Kętrzyna, a teraz argumentuje to ogólną złą sytuacją w kraju i na świecie ze względu na pandemie koronawirusa. Również na prywatnym profilu Facebook deklaruje pomoc dla przedsiębiorców, której nie ma. Na 13 wniosków, tylko 3 otrzymały jakiekolwiek ulgi. Po publikacji naszego artykułu dotyczącego pomocy dla przedsiębiorców przez obecną władzę miasta Kętrzyn zgłosiło się kilka osób prowadzących działalność gospodarczą informując nas, że pomoc od miasta to śmiech na sali i dramat. Twierdzili, że nie wszystkie wnioski dotarły do urzędu, a ulgi otrzymali ludzie z opcji burmistrza. Kto otrzymał pomoc, sprawdzimy wkrótce.

Niedziółka również mówi, że obecny wygląd budżetu na rok 2021 nie zostanie zatwierdzony przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Dlaczego? Według projektu uchwały widzimy dwie liczby – przychód do kasy miejskiej w wysokości 134 milionów złotych i wydatki na kwotę 144 milionów złotych. Kolejne 10 milionów długu dla miasta? Nie takie były słowa burmistrza Niedziółki na początku kadencji. Przecież miał oddłużać miasto?

Czy obecna sytuacja Kętrzyna pokazuje jak bardzo Ryszard Niedziółka jest bezradnym burmistrzem? Czy uwypukla się brak kompetencji w zarządzaniu? Miasto Kętrzyn za rządów Niedziółki straciło kilka milionów złotych na bezsensowne audyty, raporty, sprawy sądowe i postępowania prokuratorskie. Kolejne tysiące złotych z kieszeni mieszkańców Kętrzyna poszły na promowanie siebie i kolegi Macieja. Ogromne sumy wydawane na media, gale, zatrudnianie wysoko opłacanych obcych „najemników” i dziwne wydatki jak elektryczne skutery czy „Ogród (Smrodu) Zapachu”. Burmistrz powinien zacząć od rozliczania siebie i cięć w swojej administracji. Powinien zrezygnować z drogiego najemnika w postaci Wróbla i jego świty.

Jednak burmistrz Niedziółka po raz kolejny pokazał tą złą twarz. Nie widzi winy u siebie, lecz u innych. Rzuca słowami, że gdzie indziej jest drożej. Jednak mieszkańców Kętrzyna nie obchodzi to, czy gdzieś jest drożej. Kętrzynianie chcą mieć u siebie niższe podatki. Niestety Niedziółka po raz kolejny pozwala sobie na drenowanie kieszeni mieszkańców Kętrzyna. Czy można mu na to pozwolić? Czy radni miejscy pozwolą na to? W środę rozstrzygną się losy nowych podatków w Kętrzynie. Mamy nadzieję, że wygra rozsądek i dobro kętrzynian, a nie niespełnione ambicje kilku „kolesi” z drużyny obecnego włodarza.

19 thoughts on “WAŻNY TEMAT: Niedziółka ponownie sięga do kieszeni mieszkańców Kętrzyna?

 1. Ktoś, kto w czwartek informuje mieszkańców, że nie będzie podwyżki podatków, a następnego dnia zaprasza do siebie przewodniczących klubów radnych na konsultacje w sprawie ewentualnych podwyżek jest człowiekiem niewiarygodnym. Pytanie: czy człowiek niewiarygodny może pełnić funkcję burmistrza miasta?

 2. W mojej ocenie NIedziółka Rydzard nie może pełnić funkcji Burmistrza.
  Ten artykuł przedstawia jak jest sytuacja za rzadów Niedziółki!

 3. Niestety tak się kończy zabawa Ryśka Niedziółki w burmistrzowanie. Pusta kasa. Fajnie było. Co on robił przez te dwa lata? W sumie powtórka z rozrywki. Ze stanowiska Starosty Kętrzyńskiego został odwołany przed upływem kadencji. Wszystko wskazuje, że całej kadencji burmistrzowania również nie przetrwa.

 4. Cyt.” Musimy więc pilnie reagować – tłumaczy Ryszard Niedziółka. – Nie dość, że trzeba podnieść podatki to należy dalej ciąć wydatki. Nie stać nas już nawet na kredyt na budowę ulicy Górnej i musimy tę inwestycję przełożyć w czasie.”
  Proste rozwiązanie panie Niedziółka tzn. odwołać z funkcji swojego zastępcę Macieja Wróbla.

 5. Niedziółka nie tak dawno mówiłeś, że podwyżki podatków nie będzie. Co się stało Rysieeek przez te kilka dni?

 6. Zauważyliście, że ten dziwny podkład głosu z telewizji „KTK” „Wrzostek, Brzostek czy jakoś tak” strasznie broni Ryszarda Niedziółki i jest za podwyżką podatków. Kto to jest? Znacie ją? Co ona ma wspólnego z Ryśkiem?

 7. Mam nadzieję, że radni: Dariusz Duczek, Ryszard Szymański, Andrzej Niedźwiedzki, Jerzy Baranowski, Zenon Buraczek, Edward Mitros, Czesław Ćwik, Tomasz Komorowski, Jan Mickiewicz, Zbigniew Nowak, Rafał Rypina, Roman Chodara, Wioletta Czech będą reprezentować mieszkańców i sprzeciwią się podwyższeniu podatków w Kętrzynie.

  1. I ch sprzeciw – przynajmniej tych którzy stworzyli koalicję – może najwyżej oznaczać nieposłuszeństwo koalicyjne. Dobro mieszkańców pokazali gdzie im leży niemal jednogłośnie popierając swego czasu wzrost opłat. I nie było starej śpiewki pani Czech pod tytułem” nie dla sięgania po kasę z mojej, twojej, naszej kieszenk”. I nie było wynurzeń rypiny o głupich wydatkach i pseudoinwestycjach, które teraz sam otwierał z innymi pisowcami.

  2. Jejku, kogo pytacie o budżet E.M czy Z.B., przecież oni tam nie wiedzą o co kaman.
   Statystyką i tyle, takich radnych mamy!!! I takie efekty.Zdania nie powiedzą , bo i chyba napisać nie potrafią.

  3. 2,5,6,12- to statysci , niemowy .Delikatnie ujmując w sprawach ważnych wytrzymują się od głosu. Zasadzie nie mają bo, bo od początku kadencji nie zabrali głosu. Grunt To ustawić się za nasze. Narodzie może czas na refleksję, kogo wybieramy, a nie z pretensjami do Ryśka. A ż kim przepraszam tam rozmawiać. I jeszcze Przewodniczący marny, mizerny, żeby już gorzej nie napisać

 8. Proszę info24 aby podliczyło ile kredytów wziął obecny – i to tylko ok. 2 lat .
  Ponadto ile podarował ( wiadomo jakim byznesmenom ) kasy obnizając podatek od nieruchomości na poczatku kadencji ?

 9. Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy Miejskiej Kętrzyn na lata 2021-2033
  VII. łączna kwota długu.
  ….
  Rok 2021 planowany jest z kwotą długu w wysokości 42 miliony 501 tysięcy 472 zł, który stanowi 31,70 % dochodów ogółem.
  W 2021 zaplanowano zaciągnięcie kredytu w kwocie 9 milionów 912 tysięcy 111 zł…..
  Po raz pierwszy od wielu lat miasto zmuszone jest zaciągnąć kredyt na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań kredytowych….
  Spadek dochodów bieżących spowodowana jest epidemią covid 19……”
  To jest przerażające.
  Przez dwa lata rządzenia miastem Kętrzyn spowodował, że budżet się „nie spina”.
  I jeszcze tłumaczy obecną sytuację covidem 19. To chyba przez te 4 umorzenia podatków na kwotę 50 tyś zł.
  Nie trzeba było obniżać podatków na początku kadencji.
  Po zapoznaniu się z projektem budżetu i wieloletnią prognozą finansową nie dziwię się że Pani Skarbnik Iwona Kozłowska zrezygnowała ze stanowiska. A odpowiedzialność jest duża. Kobieta w porę odsunęła się.

 10. Rysiek z Maciejem musi odejśc są nieudacznicy!!
  Są jeszcze ludzie w ketrzynskich strukturach PISu co mają pojęcie w rzadzeniu.

  1. Że niby kto ma pojęcie o rządzeniu? W strukturach pis? No to prosimy o nazwiska bo ja takich nie znam.

 11. Burmistrz i jego zastępca nie tylko muszą odejść, ale wypić piwo, którego nawarzyli przez te ostatnie dwa lata. Tak to się kończy kiedy do władzy dostaną się ludzie, którym strach byłoby powierzyć budżet domowy, a co dopiero budżet miasta. Hećmanowi można wiele zarzucić, ale przez te kilkanaście lat miasto funkcjonowało i nie było takiej sytuacji jak teraz.
  Zwalanie winy na covid to śmieszność. A gdzie zaoszczędzone pieniądze np. z imprez, które nie odbyły się i inne oszczędności związane z covid? Nie ma oszczędności, bo pieniądze pcha się w niepotrzebną propagandę medialną. Zarabiają tylko na tym znajomi królika, a mieszkańcy mają te fanaberie finansować ? Jeśli nie wezmą się w garść współodpowiedzialni za ten stan radni PiSu, to będzie katastrofa. Potrzebne jest referendum i odwołanie burmistrza i jego zastępcy. I to jak najszybciej, dopóki nie jest jeszcze za późno.

 12. To że Rysiek a przede wszystkim Maciej muszą odejsć to wiadomo od początku, że to duet nie korzystny dla mieszkańców Ketrzyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *