Pościg za mleczarką – Magna Masuria

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca cysterny przewożącej mleko. 28-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

W środę (12.01.2022) o godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego o tym, że na trasie Święta Lipka-Reszel pojazdem ciężarowym jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący jedzie całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza. Na wskazaną trasę natychmiast został wysłany patrol z Komisariatu Policji w Reszlu. Funkcjonariusze opisany przez zgłaszającego pojazd zauważyli na wysokości miejscowości  Robawy w gm. Reszel. Policjanci włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Reszla, a następnie kierował się w stronę Korsz. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Jechał  cysterną bardzo brawurowo i całą szerokością jezdni uniemożliwiając jego wyprzedzenie oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu. Na trasie Reszel-Korsze na wysokości miejscowości Gudniki została wystawiona blokada policyjna przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Korszach. Kierujący na widok blokady zatrzymał pojazd i został zatrzymany. Szybko wyjaśnił się powód jego zachowania. Mężczyzna był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że alkohol spożywał podczas jazdy. Funkcjonariusze w kabinie pojazdu znaleźli pustą butelkę po wódce. Dodatkowo okazało się, że uprawnienia które okazał policjantom straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku. Pojazd został przekazany osobie wskazanej.

28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Cieszy fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję.

1 thought on “Pościg za mleczarką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *