Referendum? – Magna Masuria

Procedura przeprowadzenia referendum, w sprawie odwołania burmistrza, rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku w Ostródzie, stamtąd powędrowała do Olsztyna. Słuchy idą również o napiętej sytuacji w Mrągowie, Iławie i innych mniejszych miastach województwa warmińsko-mazurskiego.

Ludzie nabierają świadomości i mają dość mydlenia oczu” – komentuje jeden z mieszkańców Olsztyna, który zadeklarował czynny udział w olsztyńskim referendum.

Nie pozwolę na robienie z nas szarej masy” – komentuje mieszkanka Ostródy, która złożyła podpis pod listą referendalną.

W Ostródzie powodem rozpoczęcia procedury referendum jest fatalna polityka personalna, nieumiejętność zarządzania, prywata i wszechobecny nepotyzm. Burmistrz jedną z lokalnych gazet uczynił swoją „tuba propagandową”, która finansują spółki miejskie.

W Olsztynie prą do referendum zwolennicy byłego prezydenta, uniewinnionego niedawno przez sąd.

Z Mrągowa płyną wieści, że rada powiatu jest skłócona ze starostą, ponieważ też źle zarządza funduszami.

W Iławie burmistrz otrzymał żółtą kartę od rady miejskiej, jako ostrzeżenie i zadeklarował poprawę. Jak to wyjdzie? Nastroje są podzielone i część iławian chce referendum.

Czy w Kętrzynie potrzebne są zmiany?

Jak wygląda sytuacja w Kętrzynie? Mieszkańcy, obserwujący poczynania burmistrza Niedziółki, od kilku tygodni rozmawiają o referendum. Rekordowa, największa podwyżka za śmieci w Polsce, kumoterstwo i nepotyzm w zatrudnianiu pracowników, preferowanie osób spoza Kętrzyna na ważne stanowiska i nieszczelny budżet miasta, to tematy codziennych rozmów.

To bulwersuje zwłaszcza, gdy członkowie „Rady Biznesu” przy burmistrzu Niedziółce też zaczynają zwalniać pracowników. Niepokój wzbudza zadłużanie miasta o kolejne miliony i marnotrawstwo pieniędzy na biuletyn telewizyjny produkowany przez „szwagra” i teksty w lokalnej „tubie propagandowej”. Marnotrawstwo tych pieniędzy, których brakuje na ważne potrzeby mieszkańców. Czy zatem w Kętrzynie jest potrzebne referendum?

źródło zdjęcia: nagranie wideo z YouTube Urząd Miejski w Kętrzynie

32 thoughts on “Referendum?

 1. Dobre pytanie?, myślę że to odpowiednia pora żeby rozpocząć procedure referendalną, nowe wybory odbyły by się na wiosnę. to dobra pora roku na nowe otwarcie procedury wyborczej nowego burmistrza miasta Kętrzyn. Przy okazji idą nowe wybory w spółdzielni Pionier na stanowisko prezesa i rad nadzorczych. Za jednym zamachem można byłoby wywieżć jak w „Chłopach”, Jagnę na bryczce gnoju, burmistrzów, prezesa , redaktorka tuby propagandowej i oczyścić miasto z pseudo samorządowców, menedżerów, redaktorków, prezesów itd. Naprawdę warto !!!, bo nic konkretnego ta władza nie ma do zaoferowania suwerenowi który się POMYLIŁ w wyborze burmistrza miasta Ketrzyn.

 2. Zaciekawiłeś mnie optymisto…
  A kto na ich miejsca? Masz jakąś wizję? Czy tylko tak piszesz, aby pisać?
  Większość i tak nic nie podpisze w obawie o stratę etatu. Tu niestety jeszcze ciemnogród panuje. Zaraz tygodnik działa wywlecze i zamydli ludziom oczy, tak jak ponad rok temu.
  No ale jak jest konkretny plan i kompetentni ludzie, to czemu nie. Nie ma nic do stracenia.

  1. Nie szukajmy przeszkód tylko szans. Jeśli panuje ciemnogród to go rozświetlimy. Masz rację, że nie ma nic do stracenia, tylko wszystko do zyskania.

 3. nie głosowałem i w przyszłości nie zamierzam głosować na obecną władze w mieście, ale moim zdaniem nie ma formalnych i merytorycznych podstaw do referendum. Możecie się ze mną zgodzić lub nie. Burmistrz został wybrany zgodnie z obowiązującym prawem, wykonuje swoje obowiązki – pilnuje wydatków, które nie przekraczają granic przewidzianych przepisami. To czu go lubimy, czy nie ,to nasz indywidualna sprawa… Referendum, to będzie kapiszon – ale jak pisałem wcześniej – to moje zdanie.

  1. Nie głosowałeś, nie zamierzasz, to przynajmniej poznaj temat a nie mądrzysz, nie mając wiedzy. Referendum jest zgodne z prawem. Są podstawy formalne (ustawa) i merytoryczne o których pisze ten portal. Burmistrz nie jest od lubienia tylko od prazcy dla mieszkańców. A on pracuje tylko dla siebie, swoich powinowatych i kumotrów. I to jest powód!

 4. W końcu ludzie z Ketrzyna przejrzeli na oczy. Czas na zmiany w spółdzielni mieszkaniowej. Nowa władza za szybko zaczęła ludzi wysłać na emerytury a nowy z poza Ketrzyna zatrudnia takie osoby jak Wróblową. Tylko po nagłośnieniu Wroblowa wyfrunęła do Barcian.

 5. Nie jestem mieszkańcem Kętrzyna więc sprawa referendum w sprawie odwołania obecnego burmistrza mnie nie dotyczy. Pana Niedziółkę, w czasie gdy byłem radnym powiatowym, wspominam bardzo źle. On nie znosi gdy ktoś ma inny pogląd na jakąś sprawę. Wtedy potrafił zachowywać się wręcz ordynarnie. Potrafił np. robić ręką w moją stronę znaki krzyża. Wiadomo co to znaczyło. Wiele jego pomysłów, gdy był starostą, było nie do zaakceptowania. Nie wiem jak sobie radził gdy pracował w „byznesie” ale jako samorządowiec się nie sprawdził. Według mnie on „wszedł” do samorządu w zbyt późnym wieku. Nie potrafi wczuć się w specyfikę samorządu. Bywam w Kętrzynie dwa razy w tygodniu. Tak obserwując to przez ubiegły rok nic ciekawego się nie wydarzyło a miasto jakby przygasło, poszarzało. Tak trochę mu się dziwię, że on sam nie ma tego wyczucia, że do pracy w samorządzie po prostu się nie nadaje.

  1. ” byznes ” to robili Holendrzy ( taka była wtedy nazwa ) , których kilku każdy fachowiec w swojej działce przyjechali i robili prywatyzację . A ten pan był bo musiał być i taka jest prawda z tym ” byznesem „. – pzdr

  2. Większość zarzucała KWH że zadłuża, że kwiatki sratki, ale przynajmniej jak przyjeżdżali znajomi/rodzina to byli pod wrażeniem estetyki miasta. A teraz co? Miasto odstrasza, a długi i tak rosną.
   A z tymi opłatami za śmieci to już w ogóle przeginka. W mieście, gdzie pracy brak i jakichkolwiek perspektyw 32zł/os?
   A tak obiecywali, tak skamlali o głos, tak mydlili oczy…

 6. A pamiętacie lasery rok temu na sylwestra. Dramat. Ciekawe ile za to zapłacili. Przedmówcą ma rację. W mieście po prostu jest brudno. Ciągle się promują tylko jak celebryci. Z guzika zrobią taki szum medialny że ho ho ho

 7. Do powyższych wpisów.
  W pełni się zgadzam, ten człowiek powinien zostać kierownikiem kotłowni w „farelu” i był by spokój. Obserwując jego poczynania w Starostwie Powiatowym jak również w Urzędzie Miasta to moim zdaniem do niczego dobrego nie doprowadzi. Gdzie są ludzie z Pisu kętrzyńskiego ?

 8. Prawdziwi wyborcy i zwolennicy PiS!!!, obudżcie się ze snu!, póki nie jest za póżno, czas coś przyzwoitego zrobić dla tego miasta. Trzeba jasno powiedzieć, że te osoby które weszły do Rady Miasta Kętrzyn z ramienia PiS na czele z przewodniczącym Rypiną nie reprezentują prawdziwej władzy rządzącej w kraju, to totalna pomyłka. Członkowie PiS was niedługo rozliczą, bo to wstyd żeby popierać taką władzę jak w Kętrzynie. W Olsztynie w tym tygodniu zostanie złożony wniosek do Komisarza Wyborczego o odwołanie Prezydenta Miasta Olsztyn i całej Rady Miasta Olsztyna, czas na podobną decyzję w Kętrzynie. Tylko jedno, PiS w Olsztynie ma jaja, a tu niestety jajeczka oplecione układami biznesowo-towarzyskimi. Na koniec szanowni mieszkańcy, wojny nie wygrywa się bez poniesienia ofiar, to wszystko jest wkalkulowane w ZWYCIĘSTWO, które po wygraniu daje satysfakcję i poczucie że przyłożyło się rękę do osiągnięcia celu.

  1. Urzędnik – „Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A ty się nie zrywasz! Szabli nie chwytasz? Na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu ? – pędź od razu na Iran
   A ja wiem , że od tasowania kart Asów nie przybywa rozliczać władzę tak patrzeć na ręce tak wytykać błędy tak – ale zmieniać ją co dwa lata to jest bardzo nierozważne a nawet głupie

   1. Piszesz: „…[władzę] zmieniać ją co dwa lata to jest bardzo nierozważne a nawet głupie”

    Używasz epitetów z jakiś konkretnych powodów a przecież:
    – gdy zmienimy władzę i zamiast obcych prezesów będą zatrudniani kętrzyniacy, to przecież właściwe i korzystne.
    – gdy zamiast obcych członków rad nadzorczych będą nasi z Kętrzyna to z korzyścią dla mieszkańców
    – gdy zamiast naczelników i urzędników z Reszla będą z Kętrzyna to dobre dla Kętrzyniaków czy złe

    Zastanów się co napisałeś, bo albo tego nie przemyślałeś ale jesteś członkiem obcej ekipy, która zawłaszczyła Kętrzyn. Ta ekipa dba o siebie a nie o nas mieszkańców.

 9. Załóżmy, że dochodzi do tego referendum. Ryszard wyjeżdża na taczce i co dalej? Domyślam się, że osoby nakłaniające do tego przedsięwzięcia są merytorycznie przygotowane na dalszy rozwój akcji. Co by potem się nie okazało, że jedynym kandydatem jest przemytnik z legendarnej ulicy, co nawet jednego zdania nie potrafi bez błędu napisać. Tak zapytuję z troski…

 10. Do referendum nakłania S.K.? Prezesury, dyrektury nie dostał to zrobicie z niego burmistrza? Jest starszy od obecnego. Ale na sesjach na wszystkim „się zna”, nawet na krawiectwie… Kpiny.

 11. Do 40 volt,
  Niech Pan wierzy, już kolejnej pomyłki i powtórki nie będzie. Ludzie którzy byli za obecną władzą odrobili lekcję i nikt ich nie wprowadzi w maliny kolejny raz. Zostaliśmy oszukani dla prywaty, dla nepotyzmu dla żądzy władzy!!!

 12. Odczepcie się od Niedziółki rządzi rok, poczekajmy do końca kadencji. Krzysiu Hećman karze wam go cisnąć, bo boli go przegrana i do teraz dojść nie może, że nie jest panem i władcą?

  1. Dlaczego mamy czekać? Rok wystarczył, by zobaczyć, co ten nieudacznik reprezentuje. A czy Hećman, a może ktoś inny, to już wyborcy zdecydują.

 13. ’ kołek z płota, pisze jak nietypowa mamrota”, czy ma kołek z płota stanąć na sesji i w taki sposób się wypowiedzieć jak S.K. Myślę że tylko nieliczni w mieście mogą zmierzyć się z polemiką S.K. Niestety łatwo jest krytykować, obrażać, kpić, trudniej jest się wypowiedzieć merytorycznie , uzasadnić słowa dobrane z wyczuciem polemiki prowadzonego tematu.. Szanowny kołku z płota, jest starszy Pan S.K., ale przede wszystkim jest nieporównywalnie mądrzejszy i potrafi w każdej sytuacji zająć stanowisko.

  1. „życzliwy” nie denerwuj się. SK chodził i ta pani od Lenina chodziła. Dawał nieźle, wkrótce okazało się, że KH go kupił. Obecny nie dał mu pracy to na siłę sie pcha(ł), zemsta? Widać, że facet zna techniki wpływania na ludzi- a tacy jak ty są podatni. Kiedyś was oleje. Panią od L. też podchodzili i co? Lipa, ma charakter, niezależna. Pewnie rozgryzła gościa. Takich co nikomu w d.. nie włażą potrzeba dla miasta.
   Mam „stanąć na sesji…. zmierzyć się z polemiką S.K.”? Ha ha niech już ten pan dalej ze sobą polemizuje. Podobnie jak na TK biedaczek Pan M.

 14. A Wróbel zamiast zająć się pracą i sprawami miasta to robi sobie nagrania chodząc po urzędzie. Co to k… jest ?

 15. Do wpisu ” mieszkaniec”
  cyt. Odczepcie się od Niedziółki rządzi rok, poczekajmy do końca kadencji.
  Człowieku zastanów sie co piszesz.
  Rysiek doczeka końca kadencji otrzyma emeryturę i zgliszcza w mieście pozostaną.
  Taki finał będzie jego rządów.
  A co z miejscami pracy ZPO Warmia a co z PKS – Veolia a co z Pref-Bud?

 16. Nieudacznik Niedziołka pokazal już w Starostwie jaki jest mściwy .
  Niech powie za co wyrzucili go z Philipsa i z elektrowni Ostrołęka ?
  Hećman bezrobotnego Niedziołke zrobił Starostą a on teraz nadaje na niego , zdrajca jeden

 17. Rysiek jak by miał pewna część ciała to sam by znalazł pracę a tak przykleił się do Hecmana . Taka to osobowość. mściciela.
  Mądrze to wcześniej określił były senator PISu z Ostrołęki

 18. Referendum nie uzdrowi do końca Ketrzyna, jeżeli nie skończy się z układami biznesowymi. Kto nastanie po Niedziółce? Hećman? Wróbel? Krasiński? Tu trzeba nowej osoby, która nie jest w żadnym układzie i chce prawdziwego dobra dla Kętrzyna. Można pójść za przykładem gminy Srokowo gdzie rada gminy trzyma za mordę tamtejszego wójta i nie pozwala na robienie wałków. Wszystko ma być konkretnie robione i jest. Inwestycje są, drogi się robi.
  Jeżeli chodzi o Kętrzyn to nie można odwołać samego Niedziółki, lecz całą radę miejską gdzie oprócz Nowaka, który jest radnym z wiedzą merytoryczną, to siedzą same darmozjady i oszuści. Spójrzcie na Rypinę i panią Czech, na której najbardziej się zawiodłem. Za Hećmana ura bura! Nie można zrobić podwyżki za wodę! Ściąganie TVN i kręcenie materiałów w Wolna TV, a teraz? Sprzedaliście się dla Niedziółki za stołki? Przewodniczący Rady Miejskiej i przewodnicząca komisji sportu, edukacji? Tyle wam trzeba, aby zamknąć wam usta, czy robiliście to dla stołków? O Toruńskim, Abramowiczu czy pani Zofii Waszkiewicz nie będę się wypowiadać, bo szkoda słów. Jedynie z opcji rządzącej porządnym człowiekiem jest pan Daniel Sapiński, nadal normalny i do ludzi, choć czarną plamą na nim będzie głosowanie za podwyżką za śmieci.
  Kętrzyn potrzebuje zmian a nie marazmu. I nie może być tak, że układ zostanie zastąpiony układem. Bo jeden rok pokazał jaki układ wszedł, jeszcze większy niż był poprzednio – faktury, umorzenie strat w KTBS, rodzina na swoim.
  Co do biznesów pana Niedziółki? To jeśli pamięć mnie nie myli to chciał FAREL oddać w ręce ruskiej firmy, która zniknęła z rynku po kilku latach. To nie jest jego zasługa, ze PHILIPS przejął FAREL. Dużo wkładu zrobiło wiele osób z różnych środowisk i lubiany czy też nie Hećman, choć on tam jeździł do komucha wojewody z Olsztyna, który zamykał wszystko co popadnie. Po za tym jakie on biznesy będzie robić jeżeli podpisuje umowę z Sanokiem, miastem w czubie miast wykluczonych. Tam też nic nie ma. Nic jego władza nie wniesie do Ketrzyna, a zaszkodzi dla wizerunku miasta w regionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *