W Olsztynie będzie referendum – Magna Masuria

W Olsztynie będzie referendum

24

Grupa referendalna złożyła w piątek 10 stycznia powiadomienia o zamiarze przeprowadzenia w Olsztynie referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza z funkcji prezydenta miasta. Teraz planują zebranie 13 tys. podpisów i mają na to 60 dni. Sześcioosobowa grupa referendalna uważa, że należy odwołać Grzymowicza ponieważ źle zarządza miastem i nie liczy się z potrzebami mieszkańców. Zastrzeżeń do działań Grzymowicza jest wiele i wszystkie z nich są istotne. Powiadamiamy prezydenta Olsztyna o naszym zamiarze, drugą osobą będzie komisarz wyborczy w Olsztynie – mówili składając w ratuszu formalne powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum.

Grupa referendalna składa się z sześciu osób związanych z różnymi środowiskami społecznymi i politycznymi Olsztyna. Pełnomocnikiem grupy jest Piotr Jastrzębski. W 2010 roku startował w wyborach do rady miasta z komitetu obecnego prezydenta Piotra Grzymowicza. Są wśród nas przedstawiciele różnych środowisk i o różnych poglądach, ale nie jesteśmy związani z żadna partią polityczną – podkreślali członkowie grupy. Wśród osób inicjujących referendum są zarówno zwolennicy lewicy, Czesława Małkowskiego, jak i osoby związane z posłem Michałem Wypijem, członkiem Porozumienia Jarosław Gowina.

„Uważam Piotra Grzymowicza za złego prezydenta i będę wspierał każdą inicjatywę referendalną służącą jego odwołaniu” – powiedział poseł Michał Wypij.  Skupiamy się na tym, by odwołać Piotra Grzymowicza, kandydaci na prezydenta to dalsza perspektywa – mówili inicjatorzy referendum

Po zebraniu 13 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum do głosowania mogłoby dojść pod koniec maja.

źródło: Twój Kurier Olsztyński

24 thoughts on “W Olsztynie będzie referendum

 1. Co z Kętrzynem? Czy znajdą się odważni, gotowi założyć komitet referendalny w sprawie odwołania burmistrza, czy tylko na gadaniu się skończy?

 2. A kiedy w Ketrzynie referendum?
  Może Pani Patrycja wzięła pod uwagę. Młoda, energiczna kobieta nie skorumpowana politycznie.
  Wcześniej popierał ten układ rządcy i stwierdziła, że nie jest czysty i przejrzysty.

 3. Teraz czas na Kętrzyn. Dopóki jeszcze nie jest za późno. Czas przerwać tę karykaturę samorządu, która w tej chwili funkcjonuje. Obsadzanie stanowisk „swoimi”, promocja własnych osób i wiele słów, a żadnych czynów. Mieszkańcy mówią dość! Czas na referendum w Kętrzynie!

 4. Olsztyn może zrobić referendum to dlaczego nie można w Ketrzynie?. Czas na zamiany i to na dobre a nie promocja Macieja i Ryszarda i ARKADIUSZA który wspiera. A mieszkańcy cierpią na tym układzie.

 5. Czy to teraz ta stronka jest pana SK? Bola go te same osoby, pod kazdy temat wcika swoje 10 groszy wciąż te same co na bez cenzury. Idź na sesje i wygłoś swoje referendum- znowu zaistniejesz.

 6. Zrobią kilka milych zdjęć. I dobrą kampanię. Dłoń podadzą. Większość to lubi. Szczególnie starsi. A to bajka. Pan burmistrz nie potrafi się wyłowić. Skąd on jest. Dramat. Ja nie potrafię tak myślałam. Ale jednak źle myślałam. Mecze się jak go slucham

  1. „Pan burmistrz nie potrafi się wyłowić” – ty pisać nie umiesz, a mówisz o myśleniu i słuchaniu.
   Z czego nie potrafi sie wyłowić? Nie męcz się, wyłów się i lecz się na głowę i uszy.

   1. Do Diagnozy. Chyba ty powinieneś iść do okulisty skoro nie widziałeś poprawki pod komentarzem. Ale chyba w Kętrzynie żaden okulista nie przyjmuje na kasę chorych ;} trzymaj się dzielnie 👍👍👍

 7. Gwiazdorze Omega, przestań doskwierać człowiekowi, zrób coś sam jak masz taki ostry język. Łatwo jest krytykować, trudniej coś zrobić. Pokarz co potrafisz cichy wielbicielu obecnej władzy.

  1. „urzednik”, chcesz znowu klękać przed szaleńcem? Urzędnicy i spółki wreszcie spokojnie pracują. Tu widać wyraźnie, jak jesteście pod wpływem SK i KH. Ich talent polega na manipulpwaniu ludźmi, prowadzą was do niczego- swoje interesy załatwiają wami.

 8. Bardzo ” dzielny ” urzędniku daj dobry przykład podaj imię i nazwisko napisz , że zbierasz podpisy w sprawie referendum – sprawa będzie jasna a ty tylko szczujesz i podpuszczasz cudzymi rękoma chcesz wygarniać żar – niefajnie bardzo niefajnie . Miej odwagę idź na całość

 9. Może nasza Pani Patrycja Ożarowska podjęła decyzję w sprawie zbierania podpisów pod referendum z odwołaniem Niedziółki Ryszarda. Jest nową twarzą w polityce lokalnej nie związana z niejasnymi sprawkami.

   1. Osiągnięcia Pani Patrycji to pisanie prawdy.
    To wymaga odwagi i poczucia własnej wartości.

    A ty co potrafisz?
    Obrażać, z ukrytego nicka?
    Czego się wstydzisz?
    A może to objaw tchórzostwa?

 10. Komentarz do Diagnozy z dn. 15 stycznia 😊. Nie myślałam że kiedyś będę się męczyć okrutnie kogoś słuchając. Ale źle myslalam. Jak się piastuje funkcje czy to burmistrza czy wójta bądź radnego poziom wypowiedzi musi jakiś być. A tu nie ma. Inni na podobnych stanowiskach w powiecie radzą sobie. Ale tu tylko fotki fotki fotki. A gdzie fotka z wężem boa. Mam nadzieję że będą też z połowów. 👍👍👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *