REGION: IX Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach – Magna Masuria

„Przez Mazury Garbate do Muzeum Motoryzacji w Białej Oleckiej” – pod takim hasłem rozpoczął się IX Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach, organizowany przez Olsztyński Klub Motorowy im. Mariana Bublewicza. Wydarzenie odbywa się w dniach 13-16 czerwca 2024 roku.

Zapraszamy na nasz kolejny, czerwcowy zlot. Bazą Zlotu będzie hotel Park Ublik – dawny pałac adaptowany na cele turystyczne, położony w niezwykle malowniczej okolicy na wysokim brzegu jeziora Ublik Wielki, w sąsiedztwie kilku innych jezior – informują organizatorzy rajdu.

Program IX Zlotu Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach

Zlot rozpocznie się w czwartek, 13 czerwca po południu. Uczestnicy przybędą do malowniczo położonego hotelu Park Ublik, gdzie zlokalizowana będzie baza zlotu.

Piątek, 14 czerwca będzie dniem pełnym atrakcji. Uczestnicy odwiedzą okoliczne pałace i dwory, przygotowując się jednocześnie do sobotniego konkursu elegancji, który odbędzie się w muzeum w Białej Oleckiej. Dodatkowo, zmierzą się z testem z zakresu historii motoryzacji, który, jak co roku, będzie nagradzany. Po intensywnym dniu będzie czas na relaks, rozmowy, spacery, a także przejażdżki rowerowe i kajakowe.

Mazury to region bogaty w interesujące zabytki, malownicze miejscowości i miejsca warte odwiedzenia. Jednym z nich jest niedawno otwarte muzeum motoryzacji w Białej Oleckiej, które będzie centralnym punktem sobotnich wydarzeń.

Sobota, 15 czerwca zapowiada się niezwykle interesująco. Uczestnicy spędzą większość dnia w muzeum motoryzacji w Białej Oleckiej. – Spotkamy się z założycielem i pomysłodawcą panem Wojciechem Kotem, przeprowadzimy konkurs elegancji z atrakcyjnymi nagrodami, zwiedzimy muzeum, pałac i dobrze zachowany folwark. Po powrocie do Ublika czekać na nas będzie kolacja i ognisko, tak jak dzień wcześniej – informują organizatorzy.

Niedziela, 16 czerwca będzie dniem zakończenia zlotu. Po śniadaniu, uczestnicy wyruszą w kierunku Mikołajek do rezerwatu ptactwa wodnego w Łuknajnach nad Śniardwami. W Stacji Polskiej Akademii Nauk, będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat przyrody okolic Wielkich Jezior.

Zlot Samochodów Zabytkowych na Warmii i Mazurach to nie tylko okazja do podziwiania pięknych klasycznych pojazdów, ale także szansa na odkrycie uroków mazurskiego krajobrazu i bogatej historii regionu. To wyjątkowe wydarzenie przyciąga miłośników motoryzacji z całej Polski, oferując im niepowtarzalne wrażenia i niezapomniane wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *