REGION: Radni sejmiku województwa zaapelowali o niezależność mediów regionalnych – Magna Masuria

REGION: Radni sejmiku województwa zaapelowali o niezależność mediów regionalnych

1

Na LII sesji sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego radni przyjęli kilka istotnych uchwał, jednak najwięcej emocji wywołała dyskusja nad stanowiskiem w sprawie nierzetelności regionalnych mediów publicznych.

Na sierpniowej sesji radni podjęli uchwały m.in. w sprawie zmiany statutu Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce oraz w sprawie zatwierdzenia regulaminu rady społecznej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. Stanisława Popowskiego w Olsztynie.

Najwięcej emocji wzbudziło jednak stanowisko radnych klubu Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w sprawie nierzetelności regionalnych mediów publicznych.

W stanowisku radni koalicji zaprotestowali m.in. przeciwko wydawaniu publicznych pieniędzy na materiały propagandowe jednej partii, szczególnie w okresie kampanii wyborczej. Zaapelowali także o rzetelność, obiektywizm i bezstronność charakteryzujące wolne, niezależne media.

Niezależne media istnieją po to, by patrzeć władzy na ręce i służyć obywatelom. Bez niezależnych mediów, tak jak bez niezależnych sądów, nie ma wolności i demokracji. Niestety od dłuższego czasu obserwuję stronniczość mediów regionalnych i faworyzowanie jednej z partii politycznych. Obiektywizm tych mediów jest daleki od wszelkich standardów, stąd nasze stanowisko i apelmówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca  sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Stanowisko przyjęto głosami 18 radnych koalicji. Radni opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu.

Stanowisko radnych znajduje się poniżej:

1 thought on “REGION: Radni sejmiku województwa zaapelowali o niezależność mediów regionalnych

  1. teraz sie dopiero obudzilo towarzystwo gdy wybory sie zbizają ? wcześniej nie przeszkadzala bezstronnosc mediów publicznych ?
    a na dodatek opozycja nie wzieła udzialu w glosowaniu. no prosze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *