Regionalne obchody Dnia Turystyki w Kętrzynie – Magna Masuria

Regionalne obchody Dnia Turystyki w Kętrzynie

1

Przedstawiciele branży turystycznej z Warmii i Mazur wzięli udział w Wojewódzkich Obchodach Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się na Zamku Krzyżackim w Kętrzynie 2 września br. Uroczysta gala odbyła się w sali kętrzyńskiego zamku, którego rewitalizacja zakończyła się w ubiegłym roku, a prace rozpoczęły się za kadencji poprzedniego burmistrza Krzysztofa Hećmana.

Gospodarzem uroczystości był marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wśród uczestników znajdą się zaś przedstawiciele samorządu województwa i samorządów lokalnych, przedsiębiorcy, członkowie organizacji turystycznych, społecznicy i pasjonaci turystyki, zaproszeni goście.

Spotkanie miało na celu podsumowanie całorocznych działań związanych z turystyką na Warmii i Mazurach, zaprezentowano osiągnięcia w tej dziedzinie i nagrodzono najlepszych. W programie gali znalazły się m.in.: wręczenie gratulacji beneficjentom konkursu „Łączy Nas Turystyka” i konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań samorządu województwa z zakresu rozwoju turystyki, a także wręczenie nagród laureatom konkursu na „Pamiątkę regionu Warmii i Mazur”.

Wszystkie te konkursy mają na celu wspieranie rozwoju turystyki w regionie na różnych poziomach i w różnym zakresie, a realizowane są przez Departament Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dodatkowo podczas imprezy zostały wręczone przedstawicielom branży turystycznej regionu wyróżnienia w kilku ogólnopolskich konkursach.

Światowy Dzień Turystyki został ustanowiony ponad 40 lat temu z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki. Jego świętowanie ma na celu podkreślenie roli turystyki w całokształcie ludzkiej aktywności oraz jej wpływu na życie gospodarcze, społeczne i kulturalne, zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym.

1 thought on “Regionalne obchody Dnia Turystyki w Kętrzynie

  1. Czy był zaproszony Inicjator rewitalizacja Zamku poprzedni Burmistrz Kętrzyna Pan Krzysztof Hećman i ówczesny Ŕadny Sejmiku Pan Ryszard Kawczyński ’ który zabiegał o dodatkowe środki finansowe ???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *