Rozmowa ze stremerem: hejterzy i psychofan przez pewien czas byli codziennością – Magna Masuria

Rozmowa ze stremerem: hejterzy i psychofan przez pewien czas byli codziennością

0

WYWIAD TYGODNIA

Lubię czasami przeglądać YouTube w poszukiwaniu ciekawych treści czy pooglądania śmiesznych kotów. Pewnego dnia włączyłem YouTube i zobaczyłem filmik „Kętrzyn się za mnie wstydzi!!! Załamałam się”. Z zainteresowaniem obejrzałem ten filmik. Młoda osoba opowiada o najgorszych rzeczach jakie spotkały ją w Internecie. Wylała się na nią fala hejtu, bezpodstawnego. Pierwsza myśl jaka mnie naszła – no tak, mamy hejt odgórny, urzędowy (sprawa strony stopfejk.pl z urzędem w tle), to mamy też hejt wśród zwyczajnych obywateli.

Skontaktowałem się z twórczynią tego kanału na YouTube, aby szczerze porozmawiać o tym co robi i skąd ten filmik, o tym przykrym tytule. Nie bała się mówić i otwarcie powiedziała w rozmowie o tym jak to wszystko mogło się skończyć.

Redaktor: Witam serdecznie. Co wiążę cię z Kętrzynem?

Patka: Hejka. Uczyłam się i mam tutaj rodzinę.

Redaktor: Powiedz czym zajmujesz się oprócz studiów?

Patka: Pracuję chwilowo w call center. Pomagam i doradzam ludziom. Jeśli chodzi o YouTube to jest raczej azyl przed codziennością. Pasja dzięki której mogę kogoś wesprzeć lub poprawić humor. Doradzam też w sprawach relacji damsko-męskich ponieważ to też jest codzienny problem u nastolatków. A poza takimi sprawami wychodzę do miasta na spacery. Głównie pomaga mi to w twórczości ponieważ piszę wiersze, piosenki i opowiadania. Zaczęłam też pisać książkę.

Redaktor: Skąd zrodził się pomysł na tworzenie kanału YouTube?

Patka: W pierwsze nagrywki bawiłam się w czasach gimnazjalnych. Wtedy niestety nie byłam przygotowana na hejt i zrezygnowałam usuwając wszystko. Przełom nastąpił jakoś w październiku zeszłego roku. Po zerwaniu z chłopakiem często wchodziłam na portal Ome.tv (wideoczat, który pozwala kontaktować się z ludźmi z całego świata) ponieważ potrzebowałam doprowadzić się do porządku. Spotykałam tam streamerów. Jeden z tych streemerów zobaczył, że mam potencjał do rozmowy z ludźmi. Pół października zajęło mu namawianie mnie do stremowania. Ciągle szukałam wymówek, a to studia, to praca. I wyszło tak, ze od 27 października 2019 roku zaczęłam stremować, a potem na nowo kontynuowała wrzucanie filmów.

Redaktor: I co robisz na stremach? YouTube? Czy jest to kontent lifestyle? Daily volg?

Patka: Na streamach rozmawiam z widzami, prowadzę gry typu zgadnij co zaśpiewam, kalambury. Natomiast jeśli chodzi o filmy to są zróżnicowane z racji moich zainteresowań. Pojawia się tematyka historyczna, hejtu, codziennych problemów oraz czasami jakieś wygłupy związane z muzyką. Ostatnio zajęłam się tematyką typowo vlogową o swoich przeżyciach, ale bardzo często mówię tam okrężnie ponieważ od pół roku mam psychofana. Muszę też chronić osoby, o których często jest mowa. Z racji tego, że prowadzę dwa kanały to na obu podjęłam tematykę relacji damsko-męskich. Między innymi przez takie zróżnicowanie uchodzę za osobę kontrowersyjną

Redaktor: Czyli uważasz, że rozmawianie o tematach „taboo” to kontrowersja?

Patka: Dla wielu ludzi tak. Jeszcze zanim kontynuowałam działalność na YouTube to spotykając streamerow i czasem nie mając tej świadomości mówiłam o tematach taboo. Trochę mi to utrudniło późniejszą ścieżkę ponieważ ludzie przypięli mi łatkę, że tak brzydko powiem… Są takie czasy gdzie ludzie stawiają sobie granice i wielkie mury byle by coś nie wyszło na jaw, co mogłoby ich upokorzyć. Tematy problematyczne to właśnie ta granica.

Redaktor: Dlatego też powstał ostatni film? Wylała się fala hejtu, ale Kętrzyn słynie w ostatnim czasie z hejterskich zachowań.

Patka: Ostatni film powstał ponieważ ludzie się denerwują, że są usuwane ich hejterskie komentarze. Ale prawda jest taka że czasami jest lepiej usunąć komentarz niż być zirytowanym pokazując go pod filmem. Jak można się spodziewać pod tym komentarzem mogłyby pojawić się hejty na hejtera i łańcuszek nie miałby końca.

Redaktor: Dobre, zdrowe podejście. U mnie na stronie również pojawiają się komentarze typu „ty farbowany” i leci podwórkowa łacina, wiec lepiej to zwyczajnie usunąć dla własnego spokoju i innych. Jednak wiadomo, że internet też jest kwintesencją trolli i psychofanów. Z czym pewnie też masz do czynienia?

Patka: Tak. Niestety. Pół roku walczę o siebie i o swoje zdrowie psychiczne. Właśnie ludzie też hejtują mnie za to, że mam depresje, ale ona nie wzięła się tak na prawdę znikąd. Do marca nie wiedziałam kto mnie nęka. Dowiedziałam się tego dopiero w marcu i od momentu kiedy się dowiedziałam było coraz gorzej. Sprawę zgłaszałam na policję, która się za to tak na prawdę nie brała. Dopiero doszło do jakichkolwiek postępów, gdy chciałam się zabić. Psychofan nękał także moją rodzinę i znajomych, a ja uznałam, że jeśli mnie nie będzie to on da im spokój. Na szczęście przyjaciel, który namówił mnie do działania na YouTubie domyślił się co chcę zrobić i zadzwonił na 112. Zostałam zabrana do szpitala psychiatrycznego na kontrolę i wykazano, że mam depresję i biorę psychotropy. Był czas, że nie mogłam spać, a jak spałam to miałam koszmary. Praktycznie przestałam jeść. Od tamtej pory zaczęłam patrzeć policji na ręce i być bardziej merytoryczna. Sprawa poszła już do sądu. To był dla mnie taki egzamin czy byłabym dobrym prokuratorem szczególnie, że na policje poszłam z ponad 100 plikami dowodowymi ponieważ prowadziłam dochodzenie. Policja dostała wszystko jak na tacy.

Redaktor: Pytanie rozluźniające. Ulubiony napój i co wolisz żelki czy mambę?

Patka: Ogólnie lubię soki z multiwitaminą i kocham żelki.

Redaktor : Mam nadzieję że sprawa rozwiąże się pozytywnie. Wspomniałaś również, że piszesz wiersze, opowiadania. Co robisz w tym kierunku?

Patka: Szczerze chwilowo nic. Wzięłam udział w kilku konkursach. W 3 klasie gimnazjum zajęłam 2 miejsce w całej Polsce na opowiadanie. Ale wiem, że kiedy będę gotowa i będę miała fundusze to wydam tomik i książkę, którą piszę. Ta książka będzie o moich przeżyciach. Prowadzę również wattpada (strona do publikacji swoich opowiadań i wierszy). Czasami napiszę jakiś wiersz z widzami na streamie.

Redaktor: Gdzie można oglądać twoje streamy?

Patka: Na portalu YouTube. Kanał Patka Kamila. Chwilowo mam przerwę, bo sesja i jeszcze pokonuje swoje bariery przez depresje, ale wiem, że niedługo zrobię wielkie wejście.

Redaktor: Trzymam kciuki. Na sam koniec powiedz kilka słów do czytelników portalu info-Kętrzyn24.pl.

Patka: Warto spełniać marzenia i robić to co się kocha nie patrząc na to co ludzie o tym myślą. Nikt za was życia nie przeżyje.

Redaktor: Dziękuję za rozmowę.

Patka: Również.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *