Wróbel śpiewa: „będzie dobrze”, a trawa rośnie po pas – Magna Masuria

Wróbel śpiewa: „będzie dobrze”, a trawa rośnie po pas

15

czyli gdzie są słynne kwietne łąki?

Po raz kolejny miało być pięknie i ekologicznie, ale jak to zwykle u tej władzy bywa.. Nie wyszło? Tym razem z łąkami kwietnymi wspominanymi przez burmistrza Niedziółkę. Jeszcze miesiąc temu opowiadał o rosnącej modzie na łąki kwietne, ale tylko na słowach się skończyło.

W międzyczasie posadzono sad miejski, ale zapomniano o koszeniu trawy i stworzeniu łąk kwiatowych w całym mieście. Zasłaniano się suszą, która prawdopodobnie była dobrą wymówką do nic nie robienia. Dziś Kętrzyn pozostaje w pamięci turystów jako zaniedbane, brudne miasto z trawą sięgającą po pas. Miejsc, gdzie nie jest koszona trawa jest wiele.

Oczywiście trawnik przy Urzędzie Miasta i w centrum jest perfekcyjnie podstrzyżony jak na murawie boiska do piłki nożnej. Reszta miasta już tego nie potrzebuje. Susza przeminęła, a prognozy pogody zapowiadają, że okres letni będzie chłodny i deszczowy. Czy nie czas zacząć pracować? Czy władze miasta znów rzuciły słowa na wiatr? Obiecali coś bez pokrycia, jak to było w przypadku miejsc pracy, pracy dla Kętrzynian i obwodnicy.

źródło: Magiczny Kraków

Najlepszymi przykładami łąk kwietnych w Polsce są miasta Kraków i Katowice. Władze miasta śmiało mogą brać z nich przykład jak przekształcać tereny zielone ze zwyczajnych trawników we wspaniałe łąki kwietne. Widok tych łąk pełnych kolorowych kwiatów urozmaica i ubarwia miasto. Do tego przyciągają pszczoły, a część miast takich jak Toruń czy Warszawa postawiła na miejskie ule. Kętrzyńska władza natomiast jest leniwa do jakiegokolwiek sensownego działania. Jedynie w głowach burmistrzów jest lans i robienie dobrego PR-u.

Pozerstwo i lans Macieja Wróbla podsumował burmistrz Giżycka po debacie na temat „Dobrych praktyk w samorządzie w dobie pandemii kornoawirusa”, gdy reprezentant Kętrzyna zaczął robić przytyki w kierunku Giżycka i Giżycczan.

Sądzę, że Kętrzynianie bardziej oczekują od zastępcy zajęcia się sprawami Kętrzyna, a nie Giżycka. Walka z pandemią to nie sadzenie drzewek, lecz podejmowanie trudnych decyzji na zupełnie innym poziomie. Przypomnę, że po wysłuchaniu wielu mieszkańców Giżycka poprosiłem o pomoc dodatkowe służby w przeciwdziałaniu napływu nielegalnych turystów w czasie pandemii. Wydaje mi się, że ta debata miała mieć inny charakter, dla M. Wróbla to chyba był jednak element jakiejś kampanii wyborczej – mówił w rozmowie z info-Kętrzyn24.pl burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz

W Kętrzynie poza nic nie robieniem istnieje moda na wysokie trawy poprzeplatane z rosnącymi chwastami. Na zamieszczonych zdjęciach przez radnego miejskiego Romana Chodarę widać gołym okiem, że nie ma nigdzie w Kętrzynie tych słynnych łąk kwietnych. Na zdjęciach widać aleje Pileckiego, ulicę Chrobrego, ulicę Parkową, teren wokół jeziorka miejskiego czy ulicę Poznańską.

Czy tak ma wyglądać Kętrzyn? Czy miasto pod rządami nowej władzy ma być brudne i zaniedbane odstraszając resztki turystów, którzy zatrzymują się na chwilę w naszym urokliwym mieście? Czy w Kętrzynie w końcu powstaną łąki kwietne? Czy burmistrz w końcu posłucha mieszkańców Kętrzyna?

15 thoughts on “Wróbel śpiewa: „będzie dobrze”, a trawa rośnie po pas

 1. Dla mieszkańców lepiej było by, żeby Maciej wyfrunął z Kętrzyna. On nie jest związany z Ketrzynem, po co walka z burmistrzem Giżycką. Mieszkańcy potrzebują spokoju w Kętrzynie. Może Ryszard ocknie sie i pogoni Macieja i w końcu zapanuje spokój.

 2. Ryszard to nie jest nieświadoma, niezguła. Wie że wygrał dlatego, że mu zrobiono kampanię w gazecie i telewizji. Tylko dlatego wygrał, że obiecywał i pokazywał co innego niż robił. Teraz zawłaszcza Ketrzyn, jak szkodnik: zatrudnia obcych, podwyższa opłaty, lekceważy mieszkańców…

  1. Wygrał dlatego że jest uczciwym i kulturalnym człowiekiem w przeciwieństwie do wasacza, który przemowieniami i kwiatkami mydlil nam oczy ponad 20 lat. Miejmy nadzieję że nigdy wiecej tamten człowiek nie otrzyma zaufania i władzy w naszym miescie.

   1. Uczciwy?
    Podał nieprawdę w tabeli ceny za śmieci.
    Ustalił nieprawdziwą ilość śmieci na mieszkańca jedną z najwyższych w Polsce.
    Nie umie liczyć i sprawdzać obliczeń?
    Ukrywa straty w spółkach miejskich? …

    Kulturalny?
    Nieprawdziwie oskarżał inicjatorów referendum.
    Nie odpowiada na zadane pytania.
    Zatudnił niekompetentnych dyletantów.
    Popiera hejt w gazetce, którą finansuje reklamami…

 3. Panu Chodarze to chyba się nudzi w starostwie? Zbyt wiele razy opuszczał i powracal na to samo stanowisko. Czyzby wypalenie zawodowe? Nie ma tam nic do nadzorowania w swoim grajdolku? To moze niech przeniesie się do UM będzie zarządzał zielenią i kwiatkami. Dopasowywać do aury, i latem i zimą nich się wykaże w dziedzinie która go teraztak trapi.

  1. Czy to już groźba szantażu pracą? Stan wojenny wam sie marzy towArzySze Niezgułki?

   Poza tym:
   1) Co robi w prywatnym czasie to jego sprawa.
   2) Jako radny spełnia swoje obowiązki i dba o to co sie dzieje w mieście.

 4. Wydaje mi się, że Niedziółka pomyślał, że lepszy Wróbel w garści niż kanarek na dachu. Wróbel uzależnił prezesa spółdzielni od siebie i wykorzystał media w wyborach co dało Niedziółce zwycięstwo. Przy tym ciekawe jak wyglądało rozliczenie komitetu, a ile faktycznie kosztowała kampania. To wie na pewno Niedziółka i Wróbel. Ostatnio po mieście chodzą plotki, że Rypina ma zostać zastępcą Niedziółki. Czy to możliwe, żeby Wróbel oddał pole Rypinie? Co on będzie robił w życiu jak nie będzie zastępcą i w tym czasie nie wypromuje się, żeby później gdzieś dostać stołek?

 5. On chyba już nie pracuje jest na emeryturze.?
  A w Urzędzie Miasta pracować nie może bo jest Radnym Miasta Kętrzyn .

 6. Andzej z Martian – ” zawód szewc” obecnie – wielki prezes spółki – nie krytykuj Pana Chodary bo nie dorastasz do pięt !!!

  1. A w czym on taki dobry biegach czy robieniu fotek? Nie przesadzaj z tymi pietami wydreprane w układzie lewą prawa lewa prawa. Zależy skąd wieje.

 7. Posłuchałem tej piosneczki o Kętrzynie.
  Muzyka: proste Disco Polo
  Tekst: banalny
  Wykonawcy:
  Bartłomiej Zdanowicz: potrafi śpiewać Disco Polo. Polecam na wesela.
  Maciej Wróbel: nie polecam, nawet na wesela. Ostatecznie można posłuchać , ale dopiero po wypiciu kilkunastu kieliszków.
  Wstyd i żenada panowie prezenterzy-konferansjerzy.

  Jedynie Ola Jeznach i Włodek Chmal ratują całość: super głosy i profesjonalne wykonanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *